Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen kullancs-bolha...

Kinek milyen kullancs-bolha távoltartó szer vált be?

Figyelt kérdés
Én egy lovardában dolgozom egy tanyán, elég nomád körülmények között. Van egy törpe tacsim, aki minden nap kijár velem, 7-8 másik kutyával van együtt, akik nincsenek rendszeresen bolha/kullancsirtva.(évente 1-2x) Eddig próbáltuk a Kiltixet, de sajnos egyszer úszott benne a kutyi, bele is ment 3 kullancs. Most a Foresto nyakörve van rajta, ami elvileg vízálló, de ha úszik, mindig levesszük róla, egyszer ugrott bele a tóba kb 10mp után kivettük, valamint kisebb esőkben ázott meg, úgyhogy azt sem lehet mondani hogy leázott a nyakörv. Az utóbbi pár napban viszont több bolhát is észrevettem rajta, nyilván leszedtem, egy se volt belefúródva, de jó lenne ha nem hozná haza őket. Májusban raktuk rá föl, nem járt le. Petét egyet sem találtam rajta, de nyilván nyugodtabb lennék. Mit ajánlotok, kinek mi vált be 100%osan, kicsit extrémebb körülmények között?

2021. aug. 14. 22:15
 1/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
79%
Nálunk vagyis a kutyámnak ez a bevállt páros, Nexgard Spectra tabletta (negatív szíféreg teszt után adható) + geránium illóolaj töményen (1-1 csepp a nyakára és a farára)
2021. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Riasztószer nincsen 100%-os. Ilyen körülmények között az a fontosabb, hogy ne tudja fertőzni a kullancs, ha már rámegy, erre a felsorolt módszerek jók. Esetleg tabletta. Minden nap hazatérés után alaposan át kell nézni a szőrzetét.
2021. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Next guard spectra
2021. aug. 15. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Nexgard Spectra nálunk is bevált, de előtte le kell szüretni szívféregre.


A Bravecto is jó volt, az is tabletta, de szívféreg ellen nem véd, ezért váltottam.

2021. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi szeptember vegeig NexGardot hasznalunk - utana egy kis pihi - novemberben kap egy Bravectot es azzal kihuzzuk tavaszig - akkor ujra kezdodik a NexGard ...
2021. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Telen nincs szunyog ami a szivferget terjesztheti, ilyenkor siman jo a Bravecto (azt csak 3 havonta kell adni).
2021. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!