Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatokat, véleményeket...

Tapasztalatokat, véleményeket szeretnék kérni. Kutyavásárlás előtt vagyok nem sokkal, és 3 fajta jöhet szóba. Cavalier, Törpe tacskó, Shithzu. Mi atapasztalatotok ezekről a fajtákról?

Figyelt kérdés
Házban lakunk, normális méretű kerttel. Egyetem mellett a lehető legtöbbet megadnám neki (mozgás, nevelés, szőrápolás). Viszont valószínűleg beköltöznék Pestre egy lakásba 3-4 éven belül. Számítana a barátságossága, bújós, másokkal kedves de hűséges. Tapasztalatokat, véleményeket szeretnék akiknek van ilyen kutyájuk. Köszönöm!

2021. aug. 15. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A tacskókról tudok írni.

Elég eltérőek az egyes egyedek. Nekem egy teljesen nyugodt tacsim volt, de láttam már őrjöngő idegbeteg tacskót is. (Részben nevelés kérdése) A lakásba jól el van, csak az a gond, hogy a sok lépcsőzést nem bírja. Az én tacsimnak 8 éves korára gerincferdülése lett feltehetőleg a lépcsőzés miatt (csak napi 4-5 lépcsőfokot sétált, de az is leterhelte a gerincét). Nagyon szeretnek kaparni/ásni. Elég makacsak kicsit nehéz a nevelésük. Szeretnek apportírozni.

Mindennek ellenére a közeljövőbe NE vegyél tacskót, mert akutyatolvajok nagyon ráálltak! Az enyémet is ellopták kerítésen belülről, meg az utcából is vittek el tacsikat.

A cavalierról és a Shitzuról nincs tapasztalatom. Szerintem(!) Mivel a cavalier spániel így több mozgásra van szüksége, mint egy shitzunak.

2021. aug. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez is sokat segített! A te kutyusod mennyire volt barátságos kutyákkal/emberekkel?
2021. aug. 16. 08:58
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Soha nem volt domináns se kutyákkal se emberekkel szemben, ellenben nagyon féltékeny volt emberekre és más háziállatokra egyaránt. Max. havonta 1-szer ugatott (ez így még eszembe jutott).
2021. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A Shih tzu nehéz eset.

Domináns a kutyákkal,korai és folyamatos szocializációt igényel.Ezen felül tanítani elég nehéz.Makacs,és egy normál hangra nem igen reagál.Ez az a tipikus gügyögős ajnározós fajta,ha nagyon hű de vidám vagy körülötte,hogy leteszi a seggét parancsra akkor örül ő is és hajlandó csinálni amit kell.


Nem tudom,én tartottam,de nekem nem igazán jött be.Tényleg olyan kis..kabala.

Simogatni kell,babrálni,sértődik mindenre (hangosabb rászólás pl..).


Viszont sokat szeret sétálni,és játékos.

2021. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig mindenkinek! Melyik lenne alkalmasabb utazásokhoz, de sok sok sétához, játszáshoz, kanapén bújáshoz. Szeretném hogy játékos legyen viszont hű, tudjak benne bízni pl egy nyaraláson.
2021. aug. 16. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nincs cavalierem, de ismerek olyat, akinek van. Na, ő pont az, akit te keresel. Lehet vele nagy sétákra menni, nem minden nap, de pl. Hétvégente. Szívesen bebújik az ember ölébe, ugyanis erre lett kitenyésztve konkrétan. Nagyon okos, kiemelkedő eredményeket képes elérni agilityben is, a megfelelő peldány és megfelelő kiképzés mellett természetesen. Tacsit azért nem ajánlanám, mert nagyon zsákba macska. Ismerek olyat, aki nagyon édes, egészséges, meg olyat is, aki gerincproblémákkal küzd, és egy kis ideg görcs. Shih tzu hipoallergén, de a nyála allergiát válthat ki, az arra hajlamos embereknél. Ő is jó társ lehet, szép és nem utolsó sorban barátságos. Terápiás kutyának is alkalmazzák.


Az alábbiak közül a cavaliert tudom leginkább ajánlani, de igazából az összes általad felsorolt fajta lehet kiváló barát.

2021. aug. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez egy nagy segítség volt!
2021. aug. 17. 08:12
 8/12 anonim ***** válasza:

A sok sok séta és az utazás inkább a Shih Tzu és a tacskó jellemzői.

Én inkább a Shih tzu felé hajlanék,ha nem gond neked a szőre gondozása és a kozmetikus igénye.


A tacskó elsősorban egy vadász kutya,kotorékeb.Ásni szeret,kotorászni,rágcsálót mellette maximum nagyon elzárva lehet tartani,és pórázról elengedni vadászkutyát főleg város-és annak közelében nem lehet.Itt Pesten például még papagájok is vannak az emberek vállain,valaki nyuszival vagy macskával sétál,elengedni mellettük egy vadászkutyát (és amúgy semmilyet nem szabad,póráz kötelezettség van,csak tesznek rá..) nem szerencsés. :)

2021. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A shitzu nagyon tetszik, csak a makacssága miatt aggódnék, és hogy idegen helyen pl utazásnál nem lenne barátságos más kutyákkal, vagy feleslegesen ugatna hiába nevelném az elejétől. Meg ő mennyire lenne ragaszkodó?


A cavalier az biztosan jó lenne, csak lehet kicsit nagy testű a lakáshoz.


A tacskó meg úgy ahogy van tetszik de aggódnék a tulajdonságai miatt.

2021. aug. 17. 09:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden nevelés kérdése.Ha kiskorától kezdve hordod kutyák és emberek közé legalább néha (futtató,park,állatkereskedés,kutyás túrák,kutya iskola,amihez kedved van) akkor nem lesz vele baj,a dominancia következetes neveléssel kezelhető.Főleg ha szukát szeretnél,kannál egy korai kasztrálás megoldja a gondod.

Sok foglalkozás mellett trükköket tanítani biztosan fogsz tudni neki,de komoly dolgokat nem érdemes elvárni,ez csak egy tutujgatós társkutya.:)


Egy végtelenül kedves kutya egyébként,és nem lehet lelőni.Ha mosdóba mész is minimum szemmel tart,általában megvár kint az ajtó előtt,de ez sok kutyára jellemző.


Nagyon hajlamos a depresszióra és a szorongásra,így neki tényleg az a jó,ha minél többet és mindenhová veled mehet.(nyaralni,utazni,állat boltba bevásárolni,sétálgatni).


Ez egy igazi társasági kutya.Később sem lenne gond,ha mellé hoznál állatot,mert viszont a befogadóképessége kifejezetten jó.A kisgyerekek egyedül amik problémásak szoktak lenni,nem igazán szereti a nyúzást és a durva bánásmódot (mégha csak véletlen is).Ha ettől meg tudod védeni kisgyerek mellé is mehet :)

2021. aug. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!