Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Probléma, ha a kutya túlnövi...

Probléma, ha a kutya túlnövi az átlag méretet?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kuvasz kutyám, és már kis híján a felső határnál van. Úgy tudom, régebben nagyobb volt az átlag mérete a fajtának, ahhoz képest szerintem jó méretben van, de a mai adatokhoz képest "túl nagy". Ez mekkora probléma? (Ízületei teljesen egészségesek)
2021. aug. 16. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Majd felnőtt korában tudhatod, mekkora is valójában. Van, amikor túl gyorsan növekedik a kutya.

Még törzskönyves kutyáknál is előfordul a standardnál nagyobb méretű egyed.

2021. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy a táp a bűnös. Kevesebb fehérje tartalmúra válts, mert ha ilyen tempóban nől, a későbbiekben rámehet az egészsége, a csontozata és az izületei.
2021. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kan vagy szuka egyébként?
2021. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is konzultalj az orvosotokkal, biztos nem fog hulyesegeket tanacsolni.


Amikor meg ilyen fiatal volt a kutyam, havonta egyszer levittem a dokihoz - egyreszrol, hogy folyamatos kontroll alatt fejlodjon - masfelol pedig azt akartam, hogy a kutya megszokja az orvoshoz jarkalast, hogy osszehaverkodhasson a kutya es a doki. Altalaban ilyenkor feltettem a kerdeseimet is es a kapott tanacsok alapjan haladtunk tovabb.

Masik hely ahol felteheted a kerdeseidet es megint csak jo valaszokat fogsz kapni, az a kutyaiskola.


Kutyasok is szoktak egymasnak mindenfelet tanacsolni ... de ezeket leginkabb csak meghallgatom udvariassagbol :)

2021. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3 kan

#4 természetesen látja állatorvos, szoktunk vele beszélni, teljesen odáig van érte. Azt mondta ő is, hogy korábban sokkal nagyobbak voltak a kuvaszok mint manapság, és nem látja problémának azt, hogy ő fél évesen kis híján akkora mint egy felnőtt kutya. Azt mondta, megfelelő táplálás mellett ez nem tesz kárt a csontozatában, izületében, és természetesen többek között kap elegendő kollagént és kálciumot is.

2021. aug. 16. 12:13
 6/14 anonim ***** válasza:

Érdekelne, hogy mennyi idős és mekkora. Hasonló fajta kutyám van (picit nagyobb), és megvan a növekedése havi lebontásban (mar, súly), szóval az alapján betudom lőni, hogy mennyire ment el a kutya.


Ahogy fentebb is írták, a túltáplálás, a magas fehérjetartalmú tápok nagyon megtolhatják a kutyát, és ez mozgásszervi bajokhoz vezethet. Túl gyorsan nyúlik és gyarapodik, de a csontjai még nem bírják el a testsúlyát. A szerzett diszplázia is sokszor így alakul ki. Az ilyen keleti pásztorkutya típusokat nagyon szikáran kell tartani fiatal korukban.


Egyébként ami genetikailag benne van a kutyában, azt nem nagyon tudja túlnőni durva tápokkal sem, max. 1-2 centivel. És a végleges méretet sem mindig egyformán érik el. A szukák általában az első tüzelés után már nem nőnek felfelé, csak szélesednek. A kanoknál a kuvaszok kb. 1.5 éves korukig nőnek felfelé.

2021. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyám mérete 6 hónaposan 68cm mar és 38kg volt. Ő az átlagnál picit nagyobb lett felnőtt korában, élete teljében 80cm és 69kg volt.

Egy kuvasz valamivel kisebb, szóval ha a 6 hónapos mérete ennél kevesebb, akkor nem hiszem, hogy nagy gond lenne.

2021. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kb 10 centi lehet a kutya apja és a kutya között, úgy tudom hogy az apja 79 centi, a kicsi meg pár hete 69 centi volt. Súlyra is már 35-38 kiló körül lehet.

Több állatorvosnál is voltunk (amikor az akihez mennénk nem rendel) senki nem mondta hogy bármi probléma lenne, sőt, az egyik mondta, hogy régebben nem volt ritka a 90 cm magas kuvasz sem, őnála volt is ilyen kuvasz.

Lehetséges, hogy régebbi gén erősebben mutatkozik rajta?

2021. aug. 16. 14:42
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tényleg nagy. Ennél nagyobb kutyák is ritkán érik el ezt a magasságot. Már az apa is túlméretes. A kuvasz standardnak van felső határa, ami a kanoknál 76cm. Egyébként nincsen gond, csupán a tenyésztésből ki kell zárni. Gondolom nem törzskönyves, mert már az apát is ki kellett volna zárni. :)

Az állatorvosod rosszul tudja, pont fordítva volt régen, a kutyák kisebbek voltak. Főleg a nyáj melletti egyedek. Ott az ideális súly a 35-50kg közötti. A kultúrkörnyezetben tartott kutyák ennél általában nagyobbak, de ezáltal lomhábbak, fáradékonyabbak és többet is esznek, így alkalmatlanok a pásztorkodásra.

És nagyon nem jó az esztelen méretnövelés, meglehet nézni hova jutott néhány fajta. A legjobb példa a német dog. Az egykori izmos, masszív, stabil izomszerkezetű és erős csontozatú vadkan fogó kutyából lett egy túlméretes, izomgyenge, a magasságából kifolyólag rendkívül instabil szobakutya.

2021. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam ekkora kuvaszt, pedig láttam már nagyokat.

A lényeg, hogy tartsd szikáran és neveld következetesen. Ez a pár centi különbség nem ad okot a félelemre, hogy beteg lesz, de nem szabad esztelenül tömni, mert ha DP-s lesz, akkor az egy kínszenvedés egy ekkora kutyának.

2021. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!