Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának mennyire fontos a...

A kutyának mennyire fontos a mentális fárasztás? Ugyanis 1-2labda dobás után kifekszik és csak simogatni kell aztán ha eljön a jó idő séta után megint csak pihenni szokott vagy 1-2kört lenyom még és pihen. 1éves Cane corso keverék (fekete).

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha jobb idő van igényli a több foglalkozást amit meg is kap,de ha nem muszaj ilyenkor nem szenvedtetem ezekkel ugyanis melege van.
2021. aug. 16. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A cane cirso nem az a hiperaktív fajta, akit annyit kéne agyilag foglalkoztatni, hogy nyugodtan legyen. Ők inkább napi egyszer elsétálnak veled 1-2 órát, max 3-at, aztán ennyi. Legalábbis az enyém, meg az a 8, akit ismerek, az ilyen. Fiatal korban <3év még csak csak ellabdázgatsz vele, vagy kicsit tanítgatod egykét dologra, de ez a fajta hamar megunja az ilyesmit. Nem az a parancsra ugrálós, gazdi szavát árgus szemekkel leső izgága típus.

Ezért is imádom ezt a fajtát meg a rottweilert.

2021. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Ennek a kutya fajtának erős önálló jelleme van. Testalkata erős, de nem zömök. Azt írtad, hogy 1-2 labda dobás után fizikailag elfárad (Ezt jobb lenne feltolni 12-re). Ez a kutya fajta könnyen tanul. A mentális fáradságot tanítással és ismétléssel lehet elérni. Ez főként az intelligens kutyáknál fontos, de az átlagos kutyáknál is jó ha figyelünk rá. Ha tudja az alapokat (ül, fekszik, marad, gyere ide) akkor is lehet neki tanítani mást pl.: Pacsi, Bumm, Hempereg, Forog, Puszi. A mentális elfaradást tehát tanítással vagy ismétléssel lehet elérni. De amíg nem tudom mi a másik kutyafajták ami benne van nem tudom mi a hátára.
2021. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A másik fajta ami benne van XL Pitbull, sokat van vele sétálva, el is szoktam engedni, a parancsokat tudja és egész nap nyugodtan van,csak féltem h csak az enyém ilyen. Amikor számára jó idő van sokkal többet tudok vele foglalkozni mivel aktívabb.
2021. aug. 16. 22:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Illetve van egy társa akivel sulve főve együtt vannak.
2021. aug. 16. 22:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A kutyad inkabb a parancsokat igenyli. A munkat. Tanitasd meg dolgokra. Nem trukkok,hanem a szukseges alspparancsok.


Enyem is ilyen kinezetu es alabdat nem hozza vissza viszont kocogunk 3 oran at. (1,5 eves koratol mozgathstod magaddal egyutt)


Van mozgasigenyuk csak nem a labdavisszahozas :D

2021. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!