Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya menhelyre leadása ?

Kutya menhelyre leadása ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lassan egy éves, Problémás, Jagd Terrier kan kutyusom, akitől meg kell válnom. Hirdetem Facebook-on is, beszéltem fajtamentőkkel, ők is hirdetik, eddig eredménytelenül, engem pedig szorít az idő. Így sajnos más lehetőséget nem nagyon találtam, minthogy menhelyre adjam, viszont nem tudom pontosan, hogy is mennek ezek a dolgok,így ha valaki esetleg jártas ebben, vagy adott már le kutyát, tőle mit kértek el ? Csak odavitte a kutyát és bevették? Kell érte fizetni ? Hogy mennek ezek a dolgok ? Előre is köszönöm a válaszokat, pozitívat/negatívat is egyaránt.

2021. aug. 17. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Vadászoknál érdeklődtél már?

Vadász sógorom szinte gyűjti a jagdokat, csak sajnos messze vagy, ha GyMS megyéről van szó :(

Kérdezz rá erdészeteknél, vadásztársaságoknál, kell-e nekik kutya.

2021. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Fajtamentők nem tudnak egy helyet javasolni? Vagy ők ideiglenesen gazdit találni?
2021. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Azt ugye tudod, hogy a menhelyen, ha X ideig nem jelentkezik érte senki, akkor elaltatják? Kb. a menhelyre adással aláírod a halálos ítéletét.

Sajnos full tele vannak a menhelyek, mert sokan csak szeretnének egy kutyát, aztán amikor kiderül, hogy azzal felelősség, gond is van, akkor megszabadulnak tőle, rossz esetben kidobják, jobb esetben menhelyre adják. Igen, lehet, hogy problémás a kutya, de ha lett egy kutyád, felelősséggel tartozol érte: nem egy ruhadarab, amit ha meguntunk, eldobjuk.

Lehet, hogy csak annyi a probléma vele, hogy nincs kimozgatva, foglalkozni kellene vele, stb.

2021. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
A menhelyek folyamatosan telt házzal üzemelnek, gazdáktól nagyon ritkán vesznek be kutyát
2021. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

3-as menhelyen nem altatnak, gyepmesterin igen.


Tök más a kettő, ne keverjük.

2021. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
#3: Menhelyen nem altatnak.
2021. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves egyes! Köszi a választ, gondoltam már erre is, de sajnos a környékünkön nem igazán vannak, pedig erős vadászösztöne van a kutyának.

3-as : a foglalkozással, lemozgatással nincsen baj, kertesházban lakunk, kinti-benti a kutya, mögöttünk földek vannak, arra szoktunk sétálni, "trükköket" is tud, egyedüli baja az, hogy se az emberekkel, se az állatokkal nem jön ki jól,sőt, egyáltalán nem.

2021. aug. 17. 13:32
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

A jagd egy kő kemény kutya, amit nevelni kell. Gondolom a cuki kiskutya még kellett, nevelni nem tudtad, most meg már meguntad és feleslegessé vált.

A tenyésztőjének miért nem adod vissza? Persze tudom, gondolom szapis kutya.


A menhely nem azért van, hogy a megunt, problémás kutyákat bevegye! Nem is fogják!

2021. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyepmesterin sem feltétlenül altatnak. Ez változó, nálunk egyáltalán nem altatnak kutyát, csak ha egészségügyi oka van.
2021. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Próbáld meg őket. Ha látják, hogy megfelelő munkakutya lehet hogy beveszik a csapatba.

2021. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!