Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozdonyvezető szakma mellett...

Mozdonyvezető szakma mellett kutya?

Figyelt kérdés

Szakmaválasztós életkorban vagyok és tanácsot szeretnék kérni tőletek.


Az a helyzet, hogy nagyon szeretnék egy border collie-t a köveljövőben (5-8 év), de ugyanakkor régi álmom válna valóra, ha mozdonyvezető is lehetnék és erre most lenne alkalom is.


A kutya nem most lenne, de ha mv-ként munkába állok, akkor tudni kell róla, hogy a munkaidő 12 óra, de menetrendtől függően már 1-2 órával előtte szolgálatba kell állni, tehát számoljunk mondjuk 14-16 órával, amibe minden is beletartozik (munkába utazás, munka után hazaérkezés, zuhanyzás, stb.), ennyi ideig biztosan nem fogok tudni foglalkozni a kutyával.


Viszont ugye úgy van a beosztás, hogy 12 óra után 24 órát otthon vagyok, megint 12 óra munka, majd 48 óra pihenő. Ha magántársasághoz megyek, akkor hallottam olyanról, hogy ez megbeszélhető úgy is, hogy pl. egy hetet dolgozok, egy hetet otthon vagyok. Még nem döntöttem el, hogy hova jelentkezek (meg egyáltalán hova vesznek fel!).


A kutyára tudna vigyázni a családom, ameddig dolgozom, de tanítani mindenképpen én szeretném, mert mennénk versenyekre is a későbbiekben, így csak alap dolgokat bíznék rájuk, pl. sétáltatás, játszás és hasonlók.


Szerintetek ez így vállalható lenne? Vagy inkább más szakma után nézzek, ha ezt a fajtát szeretném?



2021. aug. 17. 16:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy amúgy már van munkakutyás tapasztalatom, de sajnos 3 évvel ezelőtt elpusztult és közben jött a covid is, ezért nem akartam egyből belevágni. És most jött közben a mozdonyvezetői álláshirdetés, ami nagyon ritkán van.
2021. aug. 17. 16:33
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha van aki vigyázz rá összehozható. NAgyon sok dolgozó ember tart kutyát. Tudom le leszek pontozva, mert ezen az oldalon cska az a felőségtelejs gazda aki a nap 24 órájából legalább 26-ot csak és kizárlóag a kutyájával foglalkozik. Nem lesz belőle baj. Arra figyelj, hogy amikor elhozod akkor kérd ki a szabadságodat és az első időben legyél vele minél többet.
2021. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Ne legyen kutyád, így is sokszor késel.
2021. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

"12 óra után 24 órát otthon vagyok, megint 12 óra munka, majd 48 óra pihenő"

Ez melyik cég? Mert ha ilyen létezik megyek én is oda!! :D

Van olyan kolléga akinek 9 kutyája van, ráadásul egyedül él, elhunyt a felesége. Kibírják a blökik mire hazaér.

Nálunk sem volt a neveléssel és még sok kollégánál is sikerült értelmes kutyát nevelni. Némelyiknél a kutya normálisabb mint a gazdi! :D

Egy sima nappalos 8 órás munkarendben is 10 órát távol vagy. Ha azt kibírja a kutya akkor plusz néhány órát simán.

2021. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Úgy nyilatkozom, hogy apukám mozdonyvezető, szóval tudom miről beszélek. Simán bevállalható, ha tud rá valaki otthon vigyázni, le tudja vinni. Persze, a border munkakutya, de nem fog felrobbani, ha egy napot nincs vele annyit foglalkozva mint előző és következő nap. Jól alkalmazkodik.
2021. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

"így is sokszor késel"

Nem kell a kutyának kést adni és akkor nem késel!

2021. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2%

Úgyis az lesz a vége, hogy egyedül vonyít a kutya egész nap, mert amikor dolgozol akkor nem vagy ott, amikor nem dolgozol, akkor alszol és utána nem lesz erőd foglalkozni vele. Más úgysem fogja sokáig csinálni ezt helyetted.

Mondjuk olyan sem volt még a történelemben, hogy egy kutyás beismerte volna, ha valamiben hibázott.

2021. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Előző kutyám sem vonyított, ettől nem tartok. A második pont, ami miatt legjobban aggódom "amikor nem dolgozol, akkor alszol és utána nem lesz erőd foglalkozni vele". 12 óráztam már gyártósoron és az tényleg megerőltető, de ez teljesen másfajta munka, így nem tudom mire számítsak.


#6 Köszi, jót röhögtem ezen a szóviccen, sajnálom, hogy lepontoztak. :D


#4 A maximum 12 óra munkaidőt törvény írja elő, ebből 10 órát lehet vezetni. A többi időbeosztás kérdése, a lényeg az, hogy ugyanúgy 168 órát dolgoznak a MV-k is a hónapban. Amit példának leírtam az a MÁV időbeosztása, bár nem tudom, hogy a gyakorlatban is ennyire betartják-e ezt a 12-24 órás ciklusokat, pláne, hogy pont most olvastam nemrég, hogy felülvizsgálják az egészet. De mondom, magántársaságoknál máshogy van, pl. van ahol lehet úgy kérni a szolgálatot, hogy 1 hét munka, 1 hét szabad (de szerintem a 12-24 órás változat jobb lenne a kutya szempontjából)...

2021. aug. 17. 17:20
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

4 és 6 vagyok, megszoktam már a lepontozást és nem kell kiselőadást tartanod a mv-k munkaidejéről, 25 évet dolgotam a vasúton, centire pontosan mi hogy megy. :) Épp ezért kérdeztem, hogy melyik végnél van 12-24-es forda? Az irodistáknál, meg esetleg néhány állomási tartaléknál lehetséges ez. Általában a vonatok indulási idejéhez vannak a mv-k vezényelve. Hozzászámolva a technilógiai időket. Lásd Kollektív Szerződés.

A mai mv hiányos világban pedig luxus 24 órára otthontartani a mv-t. A kötelező óra pedig csak akkor 168 ha 21 munkanap van. Munkanapok száma szorozva 8 órával, ennyi a kötelező. Plusz a túlórák! :D

Mindegy, a kutya kiíbja ezt nélküled! Annál jobban fog ürölni amikor hazaérsz.

2021. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha nem adják ki a 12 és 24 órákat, akkor hogyan jön ki a 168 óra munkaidő hó végére? Azt írod luxus 24 órára otthagyni az mv-t, de ha nem adják ki, akkor később többet kell kiadnuk, ami még nagyobb luxus. Mit látok rosszul? Egyébként ha írnál egy példa beosztást, akkor az sokat segítene, mert tényleg nehéz belelátni, hogy hogyan működik ez a gyakorlatban.
2021. aug. 17. 18:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!