Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözés kölyökkutyával....

Költözés kölyökkutyával. Milyen tanácsokat tudtok adni? Többi infó lent.

Figyelt kérdés

Nemsokára költözni fogunk 4 hónapos kistestű kölyökkutyánkkal. Jelenleg egy garzonban lakunk, a családi házunk lassan elkészül és kb egy hónapon belül költözünk. Most a szobánkban alszik (ágyra nem jöhet fel), de az új házban szeretnénk rászoktatni arra, hogy a nappaliban töltse az éjszakát, viszont nem tudom, hogy ezt hogy célszerű megoldani, rögtön az első este kizárni a szobából, vagy pár éjszakát tölthet a szobában amíg megszokja az új helyet és utána kizárni a nappaliba? Nem örülnék, ha a vadi új ajtókat szétkaparná. :D

Minden ötletet szívesen fogadok, amivel könnyebben átvészeli a helyváltozást a kis szőrmókunk.



2021. aug. 17. 23:49
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem már első nap hagyjátok a nappaliban, esetleg betesztek egy olyan pólót neki amit nem sajnáltok, megpróbáljátok úgy berendezni neki a helyét, hogy a lehető legjobban emlékeztesse a régi helyére. Ha kell az ajtókat lefújjátok ilyen sprével, amit a kutyák nem szeretnek. Pár nap, esetleg pár hét alatt megszokja.
2021. aug. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miert kaparja ki az ajtot? Mert fontos a szemelyes jelenlet,a csalad egyutt legyen,amibe o is beletartozik.

Kicsi garzonban lakunk es a kutya ott alszik mellettem. Nagy medve meretu kutyarol van szo.

2021. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm, én is így tartom logikusnak. Kettes: Szerintem mindenki maga döntse el, hogy hogyan milyen formában szeretné, hogy részt vegyen az életében a kutya. Vannak olyan kutyák akik kint alszanak a kertben és mégsem kaparják ki az ajtót amiért nem a gazdi ágyában alszanak. Véleményem szerint a hálószobánkban csak én és a férjem aludjunk, az a mi intim szféránk és mondom ezt úgy, hogy imádom a kutyám. Mindenkinek megvan a maga helye,csak abban kértem a segítséget, hogy hogy tudja könnyebben elfogadni, hogy hol az ő helye.
2021. aug. 18. 17:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!