Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs túl késő? (Kérdésed túl...

Nincs túl késő? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy az én kutyám már túl öreg ahhoz, hogy kutyasuliba vigyem, felesleges mert már semmit nem tudna tanulni, és ha én leállok nekik vitatkozni, vagy felhozok példát, mondjuk: "A barátnőm kutyusát 5 éves korában hozták el a menhelyről, és mikor vitték suliba, nagyon ügyes volt, és hamar, szépen tanult." Erre csak legyintenek, hogy kivételek mindig vannak, de ettől még felesleges pénzkidobás lenne őt már taníttatni. :S Én nem így gondolom. A kutyum 3 éves múlt, Angol cocker spániel, és szeretném őt suliba vinni. Valóban túl öreg lenne? Egy játékos, temperamentumos, fiatalos kutyus.
2010. aug. 29. 20:21
 1/10 riita. ***** válasza:

3 évesen öreg??:O

Ne is hallgass rájuk,nyugodtan vidd el vannak ott öregebb kutyák is.

Hidd el tud még mit tanulni bőven és egyálltalán nem öreg még,akkor egy 14 éves kutya az mi ha már 3 évesen öreg??


Menj csak el nyugodtan!!!

2010. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem öreg, emberi korban huszas éveinek az elején jár még csak.
2010. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja hát nem úgy öreg, hanem a tanuláshoz. Mert a kiskutya tanítását, már 1 éves kora előtt el kell kezdeni, hogy megragadjanak benne a dolgok, mert ilyenkor fogékonyabbak rá. Elismerem, hogy igen, ilyenkor tényleg jobban megy nekik, de miért lenne 3 évesen öreg hozzá. Köszi egyébként, hát akkor már csak keresünk egy jó sulit! :)
2010. aug. 29. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ismerek valakit nem kutyasuliba csak úgy otthon neveletlen kutyákat visznek hozzá és azokból csinál kezesbárányt :) de vannak ott 3 évestől sokkal öregebbek is és azokat is megtanítja jó néhány dologra.

Vidd nyugodtan :)

2010. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy túl késő. Persze, lehet nehezebb egy felnőtt kutyát nevelni, de nem lehetetlen. Három évesen meg főleg nem öreg.


Ja, mit izgat, hogy azt mondják már túl öreg a kutyasulihoz? Vidd és kész, ha akarod vinni.

2010. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem késő! Leírom az én "történetemet".

Az utcán kóborolva találtunk egy kölyök keverék kutyát. Hazavittük. Első kutya. Nem tanítottam, valamiért azt gondoltam, hogy buta. (Pedig én voltam az..) Annyit tudott csak, hogy gyere és ül. Időközben vettünk mellé 2 csivavát. 3-4 hónapos korukban elkezdtem tanítgatni őket, minimum 50x meg kellett nekik mutatnom, hogy mit jelent az, hogy pacsi, és még jó sokszor gyakorolnunk kellett, hogy mindig meg is csinálják. Ez így volt a többi parancsnál is. Talán tavaly volt, hogy elkezdtem olvasgatni kutyákkal kapcsolatos könyveket.. Gondoltam kipróbálom a kevi kutyusnál is, aki akkor már lassan 6 éves volt, hátha.. Úgy álltam hozzá, hogy na, szenvedhetek majd.. Mondtam "fekszik", levittem a kaját a földre, és lefeküdt. Ezt megcsináltuk kb. 3 vagy négyszer, és utána már jutifalat nélkül is, akármikor megcsinálta. Ugyanez a többi parancsszóval. Hihetetlenül okos kutya!

Én is ugyanolyan primitív gondolkodású voltam, mint a legtöbb ember.. nem számít hány éves! A természetétől függ. Vannak makacsabb és engedelmesebb kutyák!

2010. aug. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nem a gyere és ült tudta a keverék kutyusom, hanem gyere és marad-ot :)
2010. aug. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim, meg idősebb rokonok mondták, akik tényleg "nagyon" értenek a kutyákhoz (mindnek macskája van) csak játsszák az eszüket (én tudom, hogy nem öreg, csak már annyian mondták, hogy érdekel mások véleménye is) mintha, ők lennének az Kutyaatyaúristenek, és a szüleim meg hallgatnak rájuk és már ők is mondják, hogy á felesleges,(közben a kutya után szinte repülni lehet a pórázon, és teli torokból kell ordibálni, ha azt akarom, hogy visszajöjjön) és nem adnak rá pénzt. :S De akkor megmondom nekik, hogy nincs igazuk.
2010. aug. 29. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz egy neked megfelelő iskolát, szabadidős programnak is hidd el, nagyon jó dolog. Társaságod lesz, akik szintén kutyások. Lesz téma, amiről beszélgethettek. Jó levegőn lehetsz, stb. Mondd csak a szüleidnek, hogy nem kidobott pénz, amit az iskolára adnának.
2010. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi két és fél évesen kezdtük, és nagyon sokat tanult. Sosem késő!
2010. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!