Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff kölyök?

Bullmasztiff kölyök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bullmasztiff kölyköt szeretnénk venni. Bárhol kerestünk eddig, 250-300 ezer forintos árak vannak, törzskönyvvel.

Nem szeretnénk tenyészteni, versenyezni sem, csak szeretni.

Facebookon csak törzskönyves csoportokat találtam, fogalmam sincs, találhatok-e papír nélkül megfizethetőbb kutyát.


Tudom, hogy olcsó húsnak, és hogy nem ezen kell spórolni.

Ezelőtt 9 évig bullmacink volt, törzskönyv nélkül, 20 ezer forintért vettük anno. Nagyobb becsben volt szinte, mint mi magunk. Mindennél jobban imadtuk és belehaltunk mi is, amikor el kellett altatni.

Tudom, hogy sok kutya sajnos nem kerül jó helyre, de nálunk ez nem így van.

Kertes ház, nagyrészt benti kutya lenne, szabad kijárással persze a kertbe, rengeteg szeretet, kevés egyedül töltött idő (nyugdíjas a családban).

Csak mivel nem vagyunk annyira tehetősek, így a 300 ezer forint kicsit húzós összeg sajnos.


Merre induljak, segítenének?


2021. aug. 18. 15:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Olyan cuki, amikor a vevő vagy megrendelő próbálja meghatározni az árat :)
2021. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Ha nincs vele kulonosebb cel, csak hobbikutya lenne, akkor elgondolkodnek a menhelyrol valo orokbefogadason. Most nyar vegen minden tele van kolyokkel, lehet valogatni boven. Tudom milyen, amikor egy bizonyos fajtara vagysz, mert azt hiszed ismered, es majd a kovetkezo kutya is olyan lesz, mint a regi... De nincs meg egy ugyanolyan kutya jellemben, ne a regit keressetek az uj kutyusban.
2021. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez szerintem nem meghatározás.

Vannak igények mindkét fél részéről és vevő nélkül nincs eladó sem.


Elfogadom természetesen, ha sehol az országban nem lehet bullmasztiff kölyköt venni 300 ezer forint alatt, akkor valószínűleg nem is fogok venni sajnos.


De, amennyiben mégis van némi lehetőség arra, hogy nem több havi fizetés legyen egy kutya ára, úgy érdekelne.

Tudom, hogy etetni, ellátni is tudni kell. Nagyon jó húsban volt a kutyánk, jó étrendje volt és egy 200 ezer forintos műtétet is szó nélkül fizettünk.

2021. aug. 18. 15:54
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedves kettes, köszönöm!


Nagy dilemma ez nekunk, hogy őt keresnénk-e másban, vagy nem. Egyelőre minden mozdulata hiányzik, a fajtát már ismerjük. De veszekszik a család, hogy mi lenne a jó döntés.

2021. aug. 18. 15:56
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Csak nezd meg őket... En itt talaltam ra a masodik kutyankra, bar konkret elkepzeles nem volt, csak annyi hogy szuka es nagytermetu.

2021. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha fajtatiszta kutyát akarsz akkor tenyésztőt tudsz keresni.

Ha nem vagytok tehetősek is tudtok rá eltenni pénzt,nem feltétlenül kell már azonnal rohanni egy kiskutyáért,mert felötlött,hogy kell egy.Szép kis malacperselyt csináltok a nappaliba és dobjatok bele mindig annyit amennyit tudtok áldozni rá abban a hónapban.

20 ezer forintért vettétek anno szóval gondolom ennyit szántok rá kb,ennyiből már nem kaptok még szaporítótól sem.

Ki kell,hogy ábrandítsalak,de maga az orvosi költsége is több egy kutyának már,mint 20.000ft.

12 hetes korig 3x8000ft a kötelező oltásokra (és még van ezen felül oltás ez csak a kombi).Chip is 7500 körül van,féregteleníteni és szívféreg tablettát is kell neki rendszeresen adni,ha nem akarod,hogy egy szúnyogcsípés (azzal terjed a szívféreg!) elvigye pár hónap alatt.


150.000 forint körül is tudtok már tenyésztőtől venni,ha hobbi célra kell nektek azaz családtagnak,szeretni.

Ez alatt szaporító van,akikkel nem csak hogy a kutya egészségével lehet bajotok.Ha lopott kutyát adnak el elkobozzák tőletek és bírságot kaptok (3 napja kiírt kérdés).Ha csempészett kutyát akkor szintén (2 hetes cikk,linkelhetem).Ha felír szám nélkül ad el szintén elkobozhatják a kutyát (új állatvédelmi törvény).


Fajta mentésről tudtok hozni esetleg kutyát olcsón,vagy épp ingyen,de ők nem kölykök többnyire,és mivel mentettek segítségre szorulnak.Szívféreg kezelés,lelki problémák,viselkedés problémák..

2021. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezek magyar bullmasztiff tenyésztők.Egy telefonhívást vagy Facebook üzenetet (bemutatkozó levél.Kinek vagy kiknek,kertesbe vagy emeletesbe,bejárhat-e vagy kint tartanád,mivel etetnéd,mennyire ismered a fajtát) írsz,és megkérdezed,hogy lesz-e náluk hobbi kutya,ha igen az mennyibe kerül.


Úgy kb..ennyi.

2021. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ mindenkinek!


Sehol nem írtam, hogy 20 ezer forintot szánunk rá. A 20 és a 300 között nagy a rés.

Mint írtam, 9 éves volt a kutyám, ez a fajta, pontosan tudom, mennyi az oltás, az etetés és az orvosi költség.

Ezekkel kalkuláltam.

De köszönöm még egyszer.

2021. aug. 18. 16:31
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Hiaba kerulne jo helyre, ha beteg lesz a kutyad, azon nem segit a szeretet.


Az nem jelent semmit, hogy legutobb szerencsetek volt, anno nekunk is volt valami random helyrol vizslank, gyonyoru kutya volt, 15 evet elt. Apukamnak hiaba beszeltem (mar nem elunk egyutt), hogy keressen fel tenyesztot, ne szapis kutyat vegyen megint, de o hajthatatlan volt, igy szerzett valahonnan 4-5 eve szinten egy vizslat. 1 evet elt, rengeteg penzt elvitt, pontosan nem tudom mar mi baja volt, de minden, kezdve azzal, hogy parvosan hozta el, csoda, hogy azt tulelte.

Ha fajtatiszta kutya kell, tessek osszegyujteni az arat. Egyebkent is varolista van sok esetben, tehat meg idod is lesz a sporolasra.

2021. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Jofogas. Fajta jellegű. Észre sem veszed.
2021. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!