Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyes a szeme, száraz az...

Könnyes a szeme, száraz az orra. Miért?

Figyelt kérdés
Van egy pomerániai spitz kutyusom, és megfigyeltem hogy ha simogatom az utóbbi hetekben már nem hideg vagy nedves az orra. Ráadásul nagyon könnyezik. Tudom, hogy ez nem jót jelent, de pontosan mi lehet a baja? Valami vitaminhiány? Mert mostanába a macskaürüléket is szokta enni. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 29. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán a D-vitamin hiány, az ürülélevésre legalábbis stimmel (az ürülékben emésztetlen D vitamin található, ezért szokták enni a D-vitamin hiányos kutyák). A többit nem tudom, de miért nem viszed dokihoz? Ő tudna biztosabbat mondani. ;)
2010. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Akiteki ***** válasza:
Az orra száraz, mert nem ivott épp vagy nem nyalta meg. Ha a szeme feltűnően könnyezik és kifolyik az arcára, akkor eldugulhatott a könnycsatornája. Ilyen pici kutyáknál gyakrabban előfordul ez a rendellenesség. Néha elég, ha átmossák a könnycsatornát, de lehet hogy műteni kell. Ilyenkor egy pici kis karikát belehelyeznek a könnycsatornába, hogy ne tudjon összezáródni.
2010. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!