Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya gazdaságos...

Nagytestű kutya gazdaságos etetése?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, akiknek nagytestű kutyájuk van, hogy/mivel etetik, hogy ne menjen el a fél fizetésük rá.

Férjemnek anno volt egy németjuhásza, akit többnyire prémium tápokkal, illetve főtt rizzsel, virslivel, csirkével etettek. Nyilván ez nagy költség, főleg, hogy az a kutya hatalmas adagokat evett.

Szeretnénk majd házőrző kutyát venni, viszont azok is min. 40-50 kg körüliek. Természetesen nem a leggagyibb, legolcsóbb táppal szeretnénk a szemét kiszúrni (bár hozzáteszem, ismerősi körökben több kutya rákos lett a prémium tápoktól, többek között a Férjem németjuhásza is). Jó lenne egy arany középút az etetési költségeket illetően.

Tisztában vagyok vele, hogy nem csak etetni kell, és több kiadással is kell számolni, itt most a kérdés csak az eledelre vonatkozik.

Köszönöm szépen!



2021. aug. 24. 20:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
53%

Annyámék a németjuhászukat ezzel etetik:

[link]


Én a németjuhász keverékemet (45 kilos kutya) ezzel:

[link]


Kb 1 hónapig tart ki mindkét táp. Meg vagyunk velük elégedve.

2021. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
27%
Nekem egy fajtatatiszta kutyám van, már sok prémium tápot kipróbáltunk, de mindegyiktől ment a hasa. Egyedül a Fincsi és a Darling vált be. Meg néha szokott kapni főtt csirkét, meg esetleg ha van valamilyen hús maradék. (Tudom le leszek pontozva, de ez az igazság)
2021. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
71%

Olyan allatot kell bevallalni, ami belefer anyagilag. Nagytestu kutya sokat eszik, nalam is havi 30 ezer csak a kaja, de ezt tudtam elore, nem is problema.

Nyilvan gazdasagos a legolcsobb szemet tappal etetni egy darabig, csak aztan majd jonnek az egeszsegugyi gondok es azt a penzt allatorvosra koltod el, amit megsporoltal a kajan.

Nincs olcsobb opcio, ha fozol neki, akkor az azert draga, mert nem elhet egesz eleteben csak csirken meg rizsen, hiaba olcso, ha barfoztok, akkor az is szinten ezert draga, ha jobb minosegu tapot vesztek, akkor annak is ara van. Ez ilyen.


Ahogy irtad, a ferjed nemetjuhasza hazi koszton es tapon elt, akkor hogy a francba lehetett volna rakos pont a taptol? Ez nem igy mukodik. Ezt gondolom ti vettetek a fejetekbe, gratulalok :D Ismerosi korben eleg sok a buta ember akkor, sajnos.


Hazorzesre egyebkent kamerat es riasztot ajanlok.

2021. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

Leonbergim van, óriás testű fajta, kan és 55-60kg cirka.

Acana Classic Red-et rendelek neki, a 17kgs zsák kb 1 hónap.

2x kap egy nap, reggel és este, 200-200gr-ot.

Plusz GF600 mivel óriás testű, ezt nem néztem meddig elég.

2021. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%

Ha kutyatápot adnátok:

Brit premium, Brit fresh, Josera, Bosch, Eminent. Ezek 20.000ft alatt vannak.


Nyershúst vehetsz neki, ha a közelben van kutyakajás, de rendelni is lehet. 2 nagytestű, és 1 közepes testű kutyát etetünk.


Amit NEM SZABAD:

A 300 ft-os konzerveket, legolcsóbb tápokat, mert a szemétért a kis pénz is sok. Akkor inkább kamera, riasztó.

2021. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
A Brit pénztárca barát és korrekt minőség. De ha házőrzésre kell akkor ne legyen semmilyen kutyád. 2 mp megmérgezni, és ha nem foglalkozol vele, nem neveled akkor könnyen ellened fordul, amit a kutya szív meg legjobban.
2021. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
63%

ittvan ez, 15 kg, 9 rugó


[link]



ez kb. 1 hónapra elég, főleg ha néha kap mellé maradék húst stb.



ha a férjed szimpla p1csányi 200 ezer ft-ot keres, akkor ez a táp nincs 5%-a havonta az ő jövedelmének

ha ehhez még hozzájön a te 200 rugód, már 2%-ról beszélünk


de ha csak otthon mereszted a dagadt segged (tisztelet a kivételnek), de rengeteg ilyen van, akkor sem sok az 5% alatti arány, hogy jól tápláld kvázi a családtagodat, egy kutya az ma már családtagnak számít

Kb. ennyi

2021. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
88%
Nem a premium tápoktól lesz rákos a kutya, hanem a gabonaféléktől, kukoricától, adalékanyagoktól, húsokban lévő szerektől stb. Rengeteg kutatás van erről. Persze van premium táp is, amiben sok van ebből, azokat kerülni kell.
2021. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

A kioktató/lekezelő stílust nem értem. Szerintem korrekt kérdés volt, és megmondtam, hogy nem szeméttel akarnánk etetni. A kutya családtag, de magunknak sem bio és prémium élelmiszereket vásárolunk.

A kamera jó ötlet, a házőrzést nem kell szó szerint venni, inkább a kutya elrettentő ereje a cél (ezért a méretválasztás) amellett, hogy egy családtagot szeretnénk. Sajnos a mérgezéstől mi is tartunk.

Szóval köszi a tippeket a tápokhoz, inkább ez volt a cél, hogy bevált, jó és nem vagyonokba kerülő típust találjunk. Sajnos azt tapasztaltuk, hogy ha állatokról van szó, nem szégyellnek csillagászati összegeket elkérni, akár az etetésről, akár a gyógyászatról legyen szó.

2021. aug. 25. 07:53
 10/41 anonim ***** válasza:
28%

#9


igen, ez így van, nem szégyelnek bármennyit elkérni


brit premium by nature adult 9 rugó egy felnőttnek, de ha kölyköt veszel akkor a brit premium junior táp 11 rugó


ezt én néha fel szoktam higítani olcsó táppal, amikor van olyan is, így jobban telít, és picit kíméli a pénztárcát



"főtt rizzsel, virslivel, csirkével"


nem tudom, te mennyiért veszed a rizst, csirkét, disznómájat, stb.


de én a rizsnek a kilóját 300 ft-ért veszem, és 1 kg rizs megfőve sokkal több lesz

disznómájat 400 ft meg az alatt veszem


csirke húst szintén bőven 500 alatt, farhátat 200 ft alatt, kacsafarhátat szintén 200 ft alatt veszem


ezek elkészítve jóval olcsóbbra kijönnek, mint a brit prémium, amivel etetek, annak 700 ft a kg-ja


szóval ha utánaszámolsz, nem drága a főtt etetés


ezért vezettem le a matekot 200 ezer ft-os fizetéssel, mert a főtt etetést sokalltad

2021. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!