Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek hány kutyája van?

Kinek hány kutyája van?

Figyelt kérdés
Hozni akartam ősszel egy nagy testű kutyát,a kis testűm mellé,de elbizonytalanottam.Mennyivel több gond két kutya?És mennyivel több kiadás?
2021. aug. 25. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
2. Egy benti keverék (tacskó méretű), meg egy kinti német juhász. A kicsi sokat van kint, néha összekapnak, amikor ugyan azzal a játékkal kell játszani, de amúgy jól elvannak egymással
2021. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Az állatkínzás ellen vagyok. Így 0
2021. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy kutyám van, de néha kettőnek tűnik legalább 🙄
2021. aug. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 te mit keresel itt?🤦😅😅
2021. aug. 25. 08:37
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
3 kutya. Nem sokkal több a költség, mint ha kettő lenne, de az egy kutyánál a 2 kutya jóval több. Egyébként aki normálisan eteti a kutyáját, minden igényét kielégíti, az 25.000 ft-ot költ minimum egy hónapban 2 kutyára. Háromra már 30.000. MINIMUM!
2021. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%
Azt hitted kérdező, hogy csak Te vagy a világon. Vannak még sokan olyanok, akik szeretik az állatokat, ezért nem "tartanak" kutyát. (Főleg nem bérházban, ahol a szomszédok idegeire is mehetnek.)🤦😅😅🤦😅😅🤦😅😅🤦
2021. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
A kérdésedre válaszoltam, talán azt.....
2021. aug. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
0
2021. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Egy van. Imádom, de rengeteg munka, és elképzelni sem tudom, hogy bírnék 2 kutyával - mármint elsősorban időben és figyelemben, persze, a pénz sem utolsó szempont.
2021. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

3


Ez nagyon sok mindentől függ, hogy mennyivel több kiadás, és idő.

Nálam egy nyugdíjas (14 éves), egy hobbikutya, egy pedig munkakutya. A foglalkozások teljesen különbözőek, magát a sétát néha letudom egyben. A munkakutya sulit igényel, járunk is, ezenkívül különböző edzésekre és ősztől tavaszig versenyekre is. Ezekre nyilván sok felkészülés szükséges, az árakról nem is beszélve. A hobbikutya a könnyebbek eset, bár neki több eu gondja is van/volt, mivel mentett, eredetileg szapis, így sokszor kell dokihoz járnunk. Ezek nagyban megdobják a költségeket. A legidősebbel van a legkevesebb gond, szerencsére ő egészségügyileg is jól van. Érdemes szerintem biztosítást kötni egyébként, főleg ha több kutyának van egyszerre baja, az elég drága mulatság tud lenni.

Mint ahogy írtam, az idő is nagyrészt a kutyáktól függ meg tőled. Ha normálisan, a kutya igényeit ki akarod elégíteni, pláne egy nagyobb foglalkozás igényű kutyánál, az nem kevés idő. Persze ha elnézed, ahogy felássa a kertet és csak heti 2-3* viszed ki sétálni, akkor jóval kevesebb az időráfordításod. Az más kérdés, hogy a kutyának nem lesz jó.


Összességében azt mondanám, hogy min.2x annyi pénzt számolj és 1,5x annyi időt. De nagyon sok minden függ rajtad és a kutyákon.

2021. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!