Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan a sintért...

Miért ellenzik sokan a sintértelepeken összefogott kóbor kutyák elaltatását?

Figyelt kérdés
Vannak sintértelepek, ahol egy bizonyos idő után elaltatják a befogott állatokat, ha a környező menhelyek nem tudják átvenni őket. Ez nagyon sok kutyásban felháborodást kelt. Arra szeretnék választ kapni tőlül, hogy miért rosszabb az elaltatás annál, ha bekerül egy túlzsúfolt menhelyre és egy 1,5x1,5 méteres kennelben kell leélnie a hátralévő életét, úgy hogy ráadásul több tízezer forintba kerül évente az oltásuk, orvosi kezelésük, etetésük.

2021. aug. 25. 11:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Kb. amiért a halálbüntetést. Plusz még a kutyák nem is csináltak semmit. Az ivartalanítást tenném kötelezővé, kivéve a tenyésztőket, vagy valami mást kellene kitalálni.
2021. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
1,Az a baj,hogy még a chipet és oltást sem ellenőrzik így pl kerti kutyák 99%-a orvost se látott még soha :D
2021. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Azért ellenzik, mert nem nekik kell ellátni ezt a töménytelen mennyiségű kutyát, amire senki nem tart igényt.



Ha nekik kellene ellátni, mindjárt más lenne a felállás.

2021. aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

3-assal értek egyet.

Nagyon sajnálom a kutyákat, de a világon nincs annyi normális gazda, akik el tudnák látni őket rendesen. Nézd csak meg, hogy mennyi kutya hal meg menhelyen...

2021. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Mert mindent az életért.

Álhumanizmus.

Ma ez dívik.

2021. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Régen elvből én is elleneztem, de belegondolva sokkal humánusabb békésen véget vetni a szenvedésüknek, mintsem évekig kuporgatni őket olcsó tápon és vízen, doboznyi helyen.
2021. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%

Én ellenzem. Az egész menhelyi rendszer rossz. Sok menhely csak a támogatást söpri be, de alig adnak ki állatot, lassan már nehezebb menhelyről állatot befogadni, mint egy gyereket örökbe fogadni - jó, persze, mielőtt nekem esnének, ez nyilván túlzás, de akkor is.

Nekem is mentett kutyám van, de magánszemélytől vettem át, mert nekem nem kell az a vesszőfutás, ami a menhelyek többségénél van. (Előtte hónapokig nézegettem a közeli menhelyeket)

A gazdikereső rendszert kellene alapjaiban megváltoztatni, persze, a T61-et benyomni sokkal egyszerűbb:(

2021. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes ez a kérdés. Van ahol altatnak, van ahol még egy reménytelen helyzetben is próbálnak segíteni.


https://www.youtube.com/watch?v=89GWF4i8L34


Lovaknál ugyanez. Lovaknál sokszor ha eltörik a lábuk, egyből kapják a golyót. Valószínűleg mindennek gazdasági okai vannak. Lehet hogy a videóban szereplő kutyát "emberségből" mentették meg, de az is lehet hogy a videó kedvéért.

2021. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%

Mert nem nekik kell róluk gondoskodni.

Sajnos túl sok kutya van, szaporítják, tenyésztik őket ész nélkül, miközben minden tele van kóbor kutyákkal, tele az összes menhely, alapítvány, stb.

2021. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%

Én örülök neki. Amióta létrehozták a helyi rendészetet, a szabadon engedett és sima kóbor kutyák eltűntek az utcákról. Ha feltűnik újabb, azt is még aznap befogják, telefonon is lehet értesíteni őket és rögtön mennek.

Ha a befogott kutya chipes, a gazdája átveheti egy közigazgatási bírság megfizetése után. Ha nem chipes vagy nem veszi át, a helyi gyepin elintézik őket. Nincs több éjjeli kutyazenekar, mert kutyák vándorolnak az utcán. Nem kell kóbor ebeket kerülgetni a városban, vagy kutyatámadástól tartani. Régóta időszerű intézkedés volt ez már, a kötelező pórázzal és városközponti kamerabővítésekkel együtt.

És kik hőbörögtek elsőnek? Akik reggel nyitották a kaput és elengedték blökit, este meg beterelték. Na azoknak a kutyája egyik napról a másikra eltűnt. Köszönjük a munkát a rendészeknek!

Már csak el kellene kezdeni járni a házakat és ellenőrizni a chipek meglétét és az ebek maximális számát/életkörülményeit, így lesz egyre élhetőbb a település. Utána jöhet a kötelező és ellenőrzött ivartalanítás.

És igen, ez a kutyák érdekeit is szolgálja.

2021. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!