Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászokatni?

Hogyan tudnám rászokatni?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyusom, 2 es 3 evesek

Igazabol mindig gond volt naluk az egyedullét..Vonyitas,ugatas...

Egy ido utan megszoktak,muszaj volt mennünk dolgozni..

1 eve nem dolgozom,gyesen vagyok,es hát hozzászoktak ahhoz hogy itthon vagyok

Elkezdtem veluk gyakorolni, eloszor 5 perc majd 10...eljutottunk fel orahoz..majd 45 perchez,aztan egyszercsak fel oranal megint vonyitas,akkor visszaigrottunk fel orahoz,szepen csendben voltak,majd megint 40-45 perc majd megint 35-40 percnel vonyitas...volt valamelyik nap hogy masfel oraig voltak otthon amig mi vasaroltunk,es csendben voltak,neztem kameran..

Ez most mitol fugg? Egyszer virja a masfel orat is máskor meg fel ora utan vonyit??

Elkezdtem olvasni cesar millan konyvet, falkavezerseg...hat nalunk nagyon nem en vagyok/voltam sajnos

De elkezdtem ezen dolgozni..

3 napja ,nem mehetnek fel a kanapera,az ágyra..lent kell aludniuk a foldon az ő ágyukba.. elkezdtem tanitani nekik a sétat lab mellett porazzal, szepen megy már nekik,persze kell még korrigalni oket..plussz a tobbi dolog ami kell a.falkavezerseghez..es megis megy a vonyitas...vagy ehhez ido kell mig elfogadnak falkavezernek?3 napja gyakoroljuk ezeket..

Az egyik kutyusom szepen csinalja ezeket,jon lab mellett stb,viszont a hazba sokszor követ..

Mikor lesz ez jobb? Turelmetlen vagyok?


2021. aug. 25. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

A falkavezérségnek nincs köze a szeparációs szorongáshoz.

[link]

2021. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cesar Millannal nem lesz kiegyensúlyozott kutyád. Gondoltam szólok.


A kapcsolatotokat kellene erősíteni, meg eljutni odáig, hogy elhiszik, hogy visszajössz hozzájuk. Szabályos "marad" meg ilyenek. Az tök jó, hogy aktívan dolgozol velük, csak C.M. sokszor tanult tehetetlenséget tanít, traumatizál. Vannak ennél ezerszer kutya- és gazdibarátabb módszerek is.


Amúgy meg ne csodálkozz, ahogy az embereknek, a kutyáknak is van nyűgösebb napjuk, stresszesebb időszakuk. Pl. Buksika beszólt neki séta közben és amiatt feszültebb.

2021. aug. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezeket nemcsak Cesar Millantol olvastam,hanem mindenhol..kutyapszichologiai könyvekben, kutyaiskolák oldalain,kutyatrénerek stb..

Azt mondjak a falkavezerseget csak igy tudom megszerezni,ha pl nem johetnek fel az ágyra kanapera,nem követhetnek mindenhol a házban stb..

Es azt hogyan hitessem el veluk hogy visszajovok?

3 hete gyakoroljuk ezt h fokozatosan novelem az idot,es mindig vissza kell ugrani az elejre,mert amikor mar tok.jol megy 1 ora,akkor masnap fel oranal megint elkezd.vonyitani,igy akkor visszaugrunk megint fel orara..

2021. aug. 26. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!