Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérhetnék véleményeket tapaszt...

Kérhetnék véleményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Most költöztünk egy 70 négyzetméteres földszinti lakásba, kis kerttel. A párommal szeretnénk egy kutyát viszont nem tudjuk pontosan melyik lenne a megfelelő sok olvasgatás után sem. Nekem a cavalier spániel az első, viszont nem tudom hogy nem lenne-e kicsi neki a lakás és a kert is, (megfelelő mozgás mellett).

A párom törpe tacskót szeretne, én csak a makacs természete miatt tartanék, és hogy ne legyen domináns más kutyákkal.

De a végén még megtetszett a málta selyemkutya is mert talán az a leginkább lakáskompatibilis.

Plusz info: az biztos, hogy rengeteget mennénk vele különböző helyekre, nyaralásokra.

Bocsánat, hogy hosszú lett, előre is köszönöm!



2021. aug. 26. 08:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Cavalier "könnyű" típus, nem olyan nagy mozgásigénnyel.

Lényeg, hogy mennyit tudtok vele foglalkozni, nem a kert mérete. Nem ott fog lefáradni úgy sem.

2021. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Amennyiben odafigyeltek a következetes nevelésre, a tacskó se jelent gondot. El lesz, kis helyre kis termetű kutyát érdemes vinni. Tőletek függ mit vállaltok be. Ha első kutya, én tacskó esetében kutyaiskolába járnék vele hogy ne csússzon el a dolog az esetleges tapasztalatlanság miatt. De egyébként a tacskótól se kell félni, eléggé démonizálják, közben meg ők is csak kutyák. Persze több türelem kell hozzájuk.

Ami megfontolandó az a fajták általáegészsége. A tacskókat a hosszú testük, rövid lábaik miatt jó pár betegség súlytja pl tacskó bénulás, oda kell figyelni a gerincükre, ízületeikre. A cavaliernek is van néhány fajtabetegsége. Nyilván jó helyről kell venni és azzal sok minden kiküszöbölhető. Mégis ha én választanék, a máltait választanám.

2021. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Ha valóban sokat foglalkoztok vele és lemozgatjátok, majdhogynem akármelyik fajta kutya jó Nektek. Mi azért költöztünk nagyobb kertes családi házba, hogy lehessen staffordshire terrierem, erre többet van bent, mint kint, mert mindig “fáradt” a sok menéstől. :D Talán még a jellem, ami mérvadó, hiszen mindegyik fajtából van nyugodtabb és mozgékonyabb kutyus. Érdemes a tenyésztőtől megérdeklődni, hogy melyik kutyus nyugodtabb, és azt választani. :)
2021. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 October15 ***** válasza:
38%

Végtelenül egyszerű: akármit is tarthatsz egy ekkora, vagy egy nagyobb, vagy egy kisebb házban. A kutya nagyjából 4 pont között fog gravitálni: etető/itató, a helye, árnyékos hely, napos hely. Az első célja világos, a maradék háromon pedig órákig fog dögleni.


Legalábbis a várható élettartama olyan 80%-ában egészen biztosan.

2021. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
4# Mióta böngészed ezt a kategóriát?
2021. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 October15 ***** válasza:
17%
3.: Áh az amstaff és a híresen nagy mozgásigénye... :D Az enyém 15 perc séta után fogja magát megfordul és hazáig húz. XD Aztán döglik a 3 említett spot egyikén.
2021. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
A cavalier tökéletes
2021. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig is mindenkinek. A máltai nem túl izgága, mindig mozgó kutya?
2021. aug. 26. 09:07
 9/23 anonim válasza:
75%

egyetértek a hármassal. Ha sokat sétáltok, kirándultok és kellően lefárasztjátok, akkor szinte bármilyen fajta melette dönthettek. Esetleg örökbefogadáson nem gondolkodtatok? Sokan mindenképp fajtiszta kutyát preferálnak, viszont rengeteg tüneményt lehet menteni, melyek akár hasonlítanak is azokra a fajtákra amiket említettél. Vagy akár fajtisztákat is örökbefogadhattok. fajtamentő egyesületek is léteznek. Ne akarlak mindenképp megygőzni erről, mert megértem azt is ha mindenképp valamilyen fajtához ragaszkodik az ember. De ha esetleg elgondolkodtok rajta amiatt hogy ezt írtam, már megérte :D

sok keverék kutya sokkal strapabíróbb, nincsenek túltenyésztve, és irtó hálásak. Akár jótett-et is véghez vihettek :)


De a kérdésedre válaszolva, nem feltétlenül a kutya méretétől függ a mozgásigénye. Van hogy nagyobb kutyafajták "lusta" természetűek. És a fajtán belül is vannak személyiség eltérések. Szerintem nem csak a külső alapján döntsetek - hanem menjetek el megnézni egy két kutyus (akár menhelyre is? P:) de akár tacsi kölyköket, vagy máltai...és ha beleszerettek - ő lesz az igazi. Ha kellően lemozgatjátok, nem lesz egyikkel sem gond

2021. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Jól lefárasztott kutya a lakásban csak alszik. Két nagy agarat tartok szintén ekkora házban, minimális kerttel. Napi kétszer 1-1,5 órát sétálunk akkor futhatnak kedvükre, otthon már csak alvás van. Max arra kell figyelni hogy nehogy felbukjak bennük ha épp az útban fekszenek.
2021. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!