Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a pomerániaai törpespicc?

Milyen a pomerániaai törpespicc?

Figyelt kérdés
Azoknak a véleményét kérném akiknek van vagy volt törpespicce.Érdekelnek oldalak is és kennelek is de főleg a személyes tapasztalatok.
2010. aug. 30. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Nekem egy kis szuka pomerániaim volt, ajándékba kaptam a tenyésztőtől, mivel megvolt a maximális ellése, amennyi lehet az életében (nem akarta kizsigerelni) és ivartalanítva odaadta, tehát már idősebb kutyusként került hozzám nem kölyökként. Sajnos már nem él, de sok-sok évet töltöttünk együtt (8 évesen kaptam).

Nagyon kedves kutyusok, igazi személyiségek. Hisztizni és bújni nagyon tudott, el tudta játszani a hattyú halálát nagyon :D Nála jobb jelzőkutya szerintem nincs :)


Van konkrét kérdésed?

2010. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A link németspitz-ről szól és nem a pomerániairól.
2010. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
pomeránijai és törpe vagyis kicsi
2010. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megőrülök, komolyan mondom!! A POMERÁNIAI ÉS A TÖRPE SPITZ EGY ÉS UGYANAZ, csak bizonyos földrajzi területeken másképp nevezik őket!!! De attól még nem lesz két fajta...... A törpe spitz pedig a német spitzek legkisebb méretű változata.
2010. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Norczy ***** válasza:

A pomerániai koponyája kissé kerekebb mint a kisspitzé, a fangja kissé szélesebb és rövidebb. A fülek nem annyira hegyesek a csúcsukon és erősen szőrözöttek. A szemek kissé kerekebbek. Nem almafejről, nem kerek szemről és nem széles fangról beszélünk, hanem csak enyhén mutathatja a kutya ezeket a jegyeket. Nehéz ebben a határt meghúzni, de szerencsére a tengerentúli és a skandináv tenyészetek igen jól rögzítették ezt a típust.

A törpespitz teste és szőrzete is eltér a többi nagyságétól. A váll kissé meredekebb és ez egy speciális, enyhén akciós járást eredményez. A farok sem ívelten a hát fölé kunkorodó, hanem a fej felé mutatóan a gerincoszlop felett egyenesen tartja. Ezért borul a farkszőrzet laposan a hátra. Az aljszőrzet sokkal vattásabb, tömöttebb mint a többi spitzé, ezáltal a fedőszőrzet a test minden pontján szétálló, olyan mint egy kis golyó.

Ez a sok "kissé" eredményezi, hogy a pomerániai törpe spitz egy roppant érdekes, különleges törpe fajta lett. Színei azonosak a kis- és középspitzével. Sajnos Európa középső részén igen kevés igazán jó típusú pomerániait találhatunk, mert korábban a német fajtagazda megengedte a kis és törpe méretek keverését a tenyésztésben. Ezáltal rengeteg u.n. "köztes" kutya született. Mióta megtiltották a nagyságok átminősítését lassan javul a helyzet, de a vérvonalakban még sok generáció után is megjelenhet az eltérő típus.

Tiszta pomerániai vonalakat főleg angolszász és skandináv területeken találhatunk, így aki igazán jó típust szeretne tenyészteni innen szerezzen be tenyészállatokat az induláshoz.

info: spitzklub

2010. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pomispiccem van. És ha nem szocializálod és nem tisztázzátok a farkasorrendet akkor egy igazi ördöggé tud válni. Tapasztalatból mondom. De amúgy nagyon imádom (L) az enyém nagyon szeret lustálkodni, sétálni, és imád még kocsikázni is.
2010. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!