Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire bújós ragaszkodó...

Mennyire bújós ragaszkodó kutya a shitzu? Megfelelő helyen lehet póráz nélkül sétáltatni? Nyáron lehet vele kirándulni?

Figyelt kérdés
Tavasszal érkezik hozzánk egy shitzu kiskutya. Tapasztalatokat, véleményeket kérnék gazdiktól vagy akik ismernek ilyen kutyát. Köszönöm.

2021. aug. 26. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan,hogy "megfelelő hely" a póráz nélküli sétára.Kertben,saját területen,futtatóban,kutyás helyeken el lehet,azon kívül mindenhol póráz kötelezettség van.(!)

Ha a te kutyád nem is problémás másoké lehet az.Ha nincs póráz nincs mivel a kutyát magad mellett tartani.Nagyon besz*pod,ha tőled 20m-re ront rá egy hirtelen felbukkanó másik póráz nélküli,időd sincs oda menni,hogy segíts rajta.(plusz millió oka van,hogy miért nem lehet,nekem az 5.000-300.000 közötti bírság éppen elég indok,nem tudhatod melyik járőr/közteres fogja pont kinézni magának a te kutyádat mert sz*r napja van. :D)


Utazni lehet vele! A Shih tzu remek társ hosszú utakra,hosszú sétákra,vannak Shih tzu túrázó csoportok is ősszel.Most október 28.-án lesz. ​:)


De érdemes ebben az esetben rövidebb szőrön tartani,nem akad és ragad ele minden vacak.


Hogy mennyire bújós az teljesen kutya függő,kanok jellemzően nem annyira.Dominánsabbak,és sokkal makacsabbak.

De nagyon ragaszkodó,hiszen társasági kutya.Folyamatosan a sarkadban van.

Ez a fajta nagyon hajlamos a DEPRESSZIÓRA! Ha sokat van egyedül megfigyelhetőek rajta a tipikus depresszió jegyek:

-Kedvtelen

-Hangulat ingadozásai vannak

-Szorong

-Nem eszik vagy alig

-Nincs kedve semmihez,hiába vannak játékai nem játszik velük,veled sem mindig

Ezt elkerülendő,egy munkaidőnyire érdemes csak otthon hagyni,elfoglalt gazdának vagy napközibe kell vinnie,vagy valakire hagynia kell,de egyedül nem lehet sokat.

2021. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

"Nyáron lehet vele kirándulni?"

Ennek a fajtának nyomott orra van. Kb, mint a mopsz, fr. buldog.

2021. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdeztem, mert tudom, hogy az ilyen kutyáknak nem előnyös. Viszont annyira nem nyomott mint egy mopsz vagy francia buldog.
2021. aug. 27. 08:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet vele,én is voltam.Vize legyen,tűző napon hosszútávon ne menjetek és lehetőleg ne a legmelegebb 35 fokos napot nézzétek ki kirándulni.

De! Ez az összes fajtára igaz.

2021. aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!