Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy mozgás igényű kutyafajták?

Nagy mozgás igényű kutyafajták?

Figyelt kérdés
Olyan fajtákat keresek, amik bírják a hosszú távú futást. Tudom, hogy az összes szánhúzó ebbe bele tartozik, az érdekelne, rajtuk kívül van-e még ilyen fajta.
2021. aug. 26. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Labrador.
2021. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 qkker1 ***** válasza:
100%
Vizslák, németjuhász, agarak.
2021. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Husky
2021. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Mi számít hosszú távnak? Mert 10-15km-t nagyon sok fajta le tud futni.

Pl. hallottam tájfutóról, aki komondorral futott. Persze lenyírt komondorral.

Én régen bringa mellett futtattam agarat, 10-15km-nél el sem fáradt.

Szóval kb. bármilyen agár, juhászkutya, sportosabb kutya tudja ezt. Roti, argentin dog, amstaff, mudi, stb...

2021. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász
2021. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Vizslák, border Collie, golden és labrador retriever, németjuhász, agarak, mudi. Vadasz és terelő kutyák mind nagy vagy óriás mozgasigényüek.
2021. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Agarakról úgy tudtam ők rövid távon bírják jól, nagy juhászkutyáknak meg a testalkata nem a hosszú távfutásra van összerakva, a súlya nagyon terheli az ízületeket pláne folyamatos futásnál.

Hosszú futás alatt azt értem, hogy ló mellett jól bírja (persze kutya mellett nem ereszteném a lovat száguldozni)

Ennek mérten is állnak az eddig ajánlott fajták (a juhászkutyát és az agarat én zárom ki, nem szeretném ennek kitenni ezeket a fajtákat)?

2021. aug. 26. 18:51
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Malinois - Futásról személy szerint nem tudok nyilatkozni, de örökké mozognak. A németjuhásznak már kinn a nyelve, nem kap levegőt ezek meg még akkor kezdenek belelendülni a játékba.

Németjuhásznál szerintem nagyon mellé lehet nyúlni, mindenképp munkakutyát keress (ordasat, ezt szépségversenyeken nem tekintik szépnek, így maradtak a munkakutya vonalon), ha ez mellett maradsz, mert van olyan, aki 10 méter után lefekszik, és nem megy sehova, húzhatod, a földön. Ez inkább a küllemkutyákra jellemző, ezek a rajzosak. Ezt a két "színt" nem is nagyon szokták keresztezni, mert a Rex felügyelő és hasonló dolgok miatt, a köztudatban is a rajzos a németjuhász, ezt jobban szeretik az emberek házikedvencnek. A fekete és a többi a kettő között van valahol. Persze vannak köztük is kivételek, de nagy általánosságban ez az elmondható.

2021. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagytestűek nem bírják a futást, a helyedben közepes testű kutyát keresnék. Terelők nagyon jók futáshoz, pl mudi, pumi. Border collie híres a fáradhatatlanságáról, ahogy a vizslák is. Retrieverek is alkalmasak erre, ahogy a legtöbb vadászkutya.
2021. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A belga juhászok. A malinois tényleg soha nem fárad el, nekem ilyen kutyám van, okos, hűséges és nagyon szép.
2021. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!