Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő betanítani egy kutyát?

Mennyi idő betanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés
Láttam valamelyik nap a környékünkön egy labrador kutyát meg a gazdáját. A kutya nagyon okos volt, ha azt mondták neki marad akkor ott maradt. Ha eldobtáka labdát visszahozta. Tehát a kérdés adott: Ezekre az alap dolgokra mennyi idő megtanítani egy kutyát?
2010. aug. 30. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig más kutya és gazdi függő...
2010. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ül parancsszóra 1 nap is elég. Viszont fontos, hogy minden nap legalább egyszer elgyakorold vele. 1 nap csak 1 dolgot lehet tanítani az ebnek. Ha vagy 5 dologra karod megtanítani akkor ahhoz legalább kell 5 nap. Függ azonban a kutya fajtájától is. Ezt vedd figyelembe. Valamelyiknek eltarthat 8 napig is 5 dolgot tanítani.
2010. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez alapvetően a kutya és a gazdi közötti kapcsolattól függ. Labdát visszahozni sok kutya magától is tud, a marad sem egy olyan nagy mutatvány.


Azt nehéz elérni, hogy nyugodt lélekkel el tudd engedni bárhol, és magadhoz tudd hívni bármikor.


Ez függ a kortól, meg még rengeteg dologtól.


De ezek azért nem igényelnek olyan túl komoly kiképzést, eléggé alap dolgok. Kivéve ha valamilyen szempontból problémás a kutya, és eleve az elengedés, behívásért meg kell küzdeni. Zárt területen, ingerszegény környezetben ezek egy problémás kutyának is alap dolgok.

2010. aug. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 riita. ***** válasza:

Számomra ez nem fajta függő.

A kutyát az elejétől kezdve tanítani kell majd fokozatosan az idő eltelltével és a kutya képességivel neheziteni.

Ha a kutya-gazda viszony megvan akkor már nem is lehet olyan nehéz a gazda ért a kutyájához akkor pedig simán megy minden.

Nekem az ült megtanítani annyi volt,hogy pórázt felhúzztam és határozottan megmondtam,hogy ül,innen tusta is mi volt a dolga ha már tudott ülni akkor:

Leültettem a kert végén mondtam hogy marad (rendes,határozott szóval,keményen) mentem két lépest ha jött megfogtam apórázt és vissza rántottam a helyére (közben marad) itt már tudta,hogy mit kéne csinálni,de még egyszer-kétszer eljátszottuk ezt és ennyi.

Ma már bemegyek a boltba leültettem a bolt elé ha más hívja nem megy oda.

Persze jutalomfalatot mindig kap!!!

Meg úgy is lehet,hogy rászánod az időt és szépen elbabusgatod neki,hogy mit kéne csinálni,de ez számomra nem jön be!

Bántani soha nem bántottam/nem is fogom,neki bőven elég hamár felemelem a hangom,miért??

Mert tudja,hogy a gazdája vagyok,de ettől szeretetben él.

A kutya szereti ha tudja,hogy mit kell/szabad csinálnia ha nincsenek határok akkor (durván mondva) megbolondul és azért kezd el minden rosszat csinálni.


Elöszőr tanísd az alapokat (ül,fekszik,áll) ha ez megvan jöhet a marad és a behívás.

A behívás még úgy lhet,hogy mondod,hogy marad (hamár tudja)..ilyenkor már "kívánja" a gazdája közelségét és odafog menni hozzád,mikor eleget volt ott ahol kelett maradnia akkor elkezded neki mondani:

"Buksioka HOZZÁM/LÁBHOZ/STB,futás a gazdihoz" meg hasonló és jutalomfalat és agyon dicsérés ez után mehet játszani.

És hidd el ,hogy hatalmas örömmel fog odaszaladni hozzád..

Utána már kihasználhatod,hogy akár játék közben hívod magadhoz majd ha úgy érzed engedelmeskedik akkor mehettek egy elkerített/nyugodt helyre ahol elengeded játszani majd megfogod és a gyakorlatokat elvégzed vele majd megint játék majd később játék közben behívás.

Utána jöhetnek majd más kutyák és úgy is megpróbálni.


Láb melett séta/pórázon séta közben leül majd séta és így tovább..


Most én csak egyetlen egy féle módszert írtam le (megfogok lepődni ha nemkötnek belém),de van még rengeteg módszer a kutya tanításához.

És a lényeg,hogy ne erőltesd és addig csináljátok amíg a kutya is élvezi,mert utána a te kedved is elmegy és a kutya kedve is elfog menni,hidd el.


Sok sIKERT.


Ja a labdázás. :)

Ha eldobod neki a labdát és nem hozza visszaű/nem érdekli akor kezdj el játszani a labdával,fuss utána dobáld magad,ha már felkelltetted a kutya figyelmét akkor játsz vele tovább majd ha már a kutya is beszállna akkor kicsit ingereld még majd dob el (utána fog szaladni) és vegyél elő jutalomfalatot és hívd be magadhoz ha viszi a labdát is akkor jutalomfalatot kap..és ezt gyakorolni kell vele sokat majd utána lehet apportozni is ha jól megy neki a labdázás.

2010. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!