Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya a futtatóban...

Ha egy kutya a futtatóban megharap egy másik kutyát akkor perelhető a gazdája az orvosi költségekért?

Figyelt kérdés
2021. aug. 28. 18:43
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
66%

értem a nézőpontodat


viszont törvény szerint a futtató közterület, ugyanakkora a felelőssége az áldozatnak, mintha akárhol máshol történt volna

2021. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
51%
Ha te sem tudod ki a hibás, akkor minek ítélkezel egyből az áldozat felett?
2021. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

De ha kb eselyt se ad az ujonnan erkezo hogy a kutyamat esetleg biztonsagba helyezzem?

A masik kutya 4 honapos volt allitoalg, az enyem 2 eves es 30 kilos.

Szoval oke az en kutyam nem szereti a kiskutyakat. A nagyokkal nincs baja, de a kicsikre ramaszik. De ha olyan lenduletbol bejon az arc hogy BENT kerdezi meg bejohetnek e akkor en megis hogy tudnam egyaltalan megelozni hogy a baj bekovetkezzen? Ha még nehezen behivhato akkor ne is jarjak futtatoba vele?

2021. aug. 28. 20:00
 14/46 anonim ***** válasza:
58%

#13


ne forgasd ki, ne sajnáltasd magad


járhatsz futtatóba attól, hogy nem behívható


ha harap a szaros kutyád, akkor meg ne engedd el!

2021. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
73%

Igazságos talán úgy legyen ,ha feleznétek a költséget, mert a gazda is hibás mivel kérdezés nélkül bement.


A te kutyád harapta meg így neked is "illik" beszállni a költségekben. Fele-fele.

2021. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
75%

Ha jol tudom, a duttatok ak is van hàzirendje, legalàbbis èn elèg sok futtarón láttam kirakva tàblát a betartandó szabályokrol (mondjuk senki nem tartja be, de ez egy màsik téma).


A költsègekbe illene beszàllnod, igen. Mèghozzá magadtól. A pofàmról lesülne a bör, ha egy 4 hós kutyàt sebesítene meg ès traumatizálna a kutyàm, a minimum, hogy felajànlom, hogy kifizetem az orvosi költsègeknek legalàbb a felèt.


A haramadik dolog, amit mentett bullos ex gazdikent tudok mondani. Én tudtam, milyen a kutyàm, te is tudod, a tied milyen. En figyeltem a sajat kutyamra, es ilyen esetben mar alapbol behivtam. Vagy amig nem volt behivhato, kiszoltam, hogy pill es johettek. A dutiban is figyelni kell, es ha te egy veszelyes kutyaval bemesz, akkor nem varhatod el, hogy barki, aki be akar lèpni, feltètelezze, hogy agressziv a kutyàd. A cél az lenne, h ne legyenek ilyen tàmadàsok. Lehet arcoskodni, meg fejtegetni, kinek kène szolni vagy engedelyt kerni belèpèsre. De ez nem segit az ügyön. Agressziv a kutyam es megis furiba viszem, akor figyelek, es ha jon valaki olyan kutyaval, akirol tudom, hogy az enyem nem szereti, akkor intezem a helyzetet. Ennyi. Plusz, kolyokkutyaval valoszinu kezdo gazdi lehetett, segithettel volna neki annyival, hogy talasztaltabbkent megfogod a kutyad es elmondod neki, hogy mi az etikett.

2021. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
70%

Nem kötelessége megkérdezni,hogy HARAP-E A KUTYA! Nem viszünk be a futtatóba agresszív,domináns kutyát,főleg ha nem tudod kezelni.Ahogy tüzelő kutyát sem,frissen műtött kutyát sem (mert sérülékeny..),sőt beteg kutyát sem.Senki nem fog ezekre mind rákérdezni,miért tenné?

Alap,hogy nem mész be csak egészséges,normálisan nevelt,kezelhető kutyával.


Ebben a történetben minden formában te vagy perelhető.Ha nevelgetni akarod a neveletlen kutyádat vidd kutya iskolába,vagy keress olyan helyet ahová csak alkalom adtán ti mehettek (bérelni lehet kutyás pályákat).

A kutyafuttató nem egy emberé,és itt nincs semmiféle illem,hogy megkérdezed bemehetsz-e,természetesen bemehetsz ahogy mindenki más akkor is,ha 100 másik ember van bent..


Nem is értem.Mit vártál majd mindenki engedélyt fog tőled kérni a belépésre vagy mi? :D

2021. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
73%

Egy agresszív, kezelhetetlen, veszélyes kutyát úgy kell MINDIG tartani, hogy ne tudjon senkiben kárt tenni. A futtató nem magán terület, nem kell engedélyt kérni a belépéshez. (Az, hogy "illik szólni", csak etikett, nem kötelező!)

Értelem szerűen közterületen (és a futtató is az) a támadó fél a hibás.

Kérdező, vagy ott is szájkosárban kell elengedned a kutyát, vagy legegyszerűbb lenne, ha szocializálnád és megnevelnéd.


Igen, perelhető vagy. És valószínűleg veszteni is fogsz. Egyszerűbb lenne vállalnod a felelősségedet.

2021. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
66%

Én is meg szoktam kérdezni az ilyen kutyások miatt,hogy bemehetünk-e.

De alapvetően nem kellene,hiszen olyan kutyát nem vihetsz be a futtatóba ami ártalmas a többire nézve.A futtató mindenkié,ha te tudod hogy a kutyád valamilyen típusúval nem jön ki,akkor ne vidd be.Mert nem fogod tudni megmondani másnak,hogy ne jöjjön be amikor te ott vagy.


Tanult az esetből a kiskutyás is,legközelebb megkérdezi,hogy ki van bent éppen és bemehet-e.

De nagyon remélem,hogy innen egy kutya iskolába vezet az utad mielőtt újra futtatóba engednéd a dögöd.Ezért hordok magammal bicskát,örülj neki,hogy nem én mentem be,nem fájna a fejed az állatorvosi költségeim miatt..


Nálunk itt egy hatalmas futtató van,és van hogy egyszerre 20 kutya is bent van.(vagy még több,én nem szeretek a nagyon forgalmas időben jönni).

Mindig van egy ilyen nyomorék aki azért is megpróbálkozik,és behozza a "nem harap,csak játszik" bullját,aztán vonyítás és kizavarás a vége.30kg,gondolom staffid van..

2021. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
59%
Na az elözö válaszom lényegi része lemaradt, szóval aok helyen van házirend kitève. Kivètel nélkül mindengyikben benne van, hogy csak jól szocializált kutyával lehet bemenni. Szóval, inkàbb neked nem kéne bemàszkàlnod agresszív kutyával.
2021. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!