Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a "hot spot" tünetei?

Ezek a "hot spot" tünetei?

Figyelt kérdés

A kutyámon kijöttek apró piros folton. Mintha vmi csípés nyoma lenne. Nagyon sokat vakaródzik, már nagyon zavar. Rendszeresen nyírva van, ha sár van akkor langyosvizes zuhagy ill havi 1x egy samponos fürdetés.

Kullancsnyakörv van rajta mindig és mindenhol.

Egyszer már kapott bőrgyulladást, de akkor az orvos nem tudta megmondani h melyik fajtáját. Most azonban utánaolvastam és a "hit spot"-ra hasonlít a leginkább.

Milyen készítményekkel tudom csökkenteni a vakarózást? Ill milyen antibiotikumot adhatok a kutyusomnak?


2010. aug. 30. 15:07
 1/10 A kérdező kommentje:

* foltok

* "hot spot"

2010. aug. 30. 15:07
 2/10 anonim ***** válasza:
A kutyámon is voltak apró piros foltok (a pattanásra hasonlított) én elvittem dokihoz és azt mondta hogy valami parazita (atka).Kéthetente kapott szurit és azóta semmi baja (már nem emlékszem de 3-4 oltás volt)
2010. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Havonta fürdeted samponnal? Nem csodálkozok, hogy ilyen gyakoriak nála a bőrbetegségek.. MAX félévente egyszer fürdesd, elég sima vízzel..
2010. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi is voltunk orvosnál ezzel a problémával. 3 napig jártunk és 3 szurit kapott.


A doki azt mondta h havonta lehet fürdetni Johnsons baba samponnal. Azért ilyen gyakori mert eléggé fehér, és általában ő a játékszere a nagykutyáknak :S

2010. aug. 30. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:
kutyákat érdemes havonta fürdetni!!! félévente az borzasztoan kevés, egyébként szerintem vidd vissza az orvoshoz vagy pedig másik állatorvoshoz. Tlnyleg lehet valamilyen parazita, de lehet belsőleg támadta meg vmi.
2010. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elviszem mindenképpen orvoshoz, hiszen fontos nekem a kis "majom" :)

Szép napot!

2010. aug. 30. 15:29
 7/10 anonim ***** válasza:
A doki nyomott neki bűzmirigyet, vagy csak nekiesett az injekcióval? Mert ilyen bőrgyulladást a betelt és begyulladt bűzmirigy is szokott okozni. Úgyhogy, ha azt még nem nézték, akkor feltétlenül nyomasd ki, vagy mindíg ki fog újulni.
2010. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

3 hónapja nyomta a bűzmirigyet és a fülét is kitisztította.


Múlthéten úszott a Dunában. Ez lehet baj?

Csirkeallergiát már megállapítottak nála, arra figyelünk, úh. az ki is van zárva.

2010. aug. 30. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, könnyen lehet, hogy a Dunából kapott el valamit! Az egyik ismerősöm járt úgy nem régen, hogy valahová úszni vitte a kutyát, de a víz valamivel szennyezett volt. Az "eredmény" az lett, hogy a kutya feléről kihullott a szőr...
2010. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jézus!

Sajnos ez most nehezen észrevehető az én kutyámon, mert most volt kozmetikusnál és nagyon picire lett nyírva a szőre. Jó idős frizurája van, erre itt ez a rossz idő :@

2010. aug. 30. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!