Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szemébe belekapott a...

Kutya szemébe belekapott a szomszéd macska, kenhetem Bepanthen plus krémmel?

Figyelt kérdés
nem a macskát. lett a szeme alatt egy csúnya repedés és csak ezt találtam itthon "A Bepanthen Plus krém segíti a szebb és gyorsabb sebgyógyulást, antiszeptikus hatóanyaga pedig fertőtleníti a sebet." állatorvoshoz vinni nincs pénzem, akkor miért tartok kutyát, azért mert szeretem
2021. aug. 30. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Hogy lehet úgy szeretni egy állatot, hogyha kezelésre van szüksége nem viszed el orvoshoz? De tényleg? A szereteted majd meggyógyítja. Vagy megvakul. Majd kiderül.
2021. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Mert szereted. De ha beteg, inkább hagyod szenvedni. Ami nem szeretet. Tehát csak van a kutya, mert az ugye kell a kertbe dísznek.


Most a szemében van seb, vagy a szeme alatt?

2021. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha elfertőződik és kifolyik a szeme, akkor majd mondogasd neki, hogy mennyire szereted, attól biztosan meggyógyul!
2021. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
17%
Szerintem xy néven hívd fel az egyik állatorvost akit ismersz. Kérdezd meg mennyi lenne e rá egy ilyen kenőcs, vagy ha arra nincs is pénzed tényleg, akkor mivel lehetne “házilag” ápolni neki!
2021. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

A Bepanthen Plus nem szemközelbe való.

Talán Betadin, de fültisztítóra téve és nagyon vigyázva, hogy ne menjen a szemébe. Plusz gallér, mert szét fogja vakarni és dörzsölni.

2021. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
A macska karma tele van minden sz.rral, akár vérmérgezést is kaphat tőle. Olvass csak utána.
2021. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítsd le akkor.Betadinet alkalmaznak állatokon is.

Alternatíva:

Van elsősegély dobozotok? Kocsiba pl kötelező lennie,abban van fertőtlenítő.Patikában is lehet kapni fertőtlenítőt vény nélkül.

A macska karma tép,szakít és nagyon ég a helye mert tele van szennyeződéssel.


Ha az meg van inkább valami külsőleg,szem környékre is használható krémet ajánlanék.Neki is bőre van,de érzékenyebb mint egy felnőtt emberé,inkább gyermek cuccok közt nézelődnék.

Amiket bátran ajánlok:

-Ha nagyon nincs pénz MÉZ! Nem hagyja szennyeződni a sebet,flavoridot tartalmaz így nem hagyja gyulladni és gennyesedni a sebet,a cukortartalma segíti a regenerálódást.Még ápolóin tanultam,állaton is nyugodtan lehet használni.

-Vetramil kenőcs: 2000ft

Bármilyen emlősön alkalmazható.

-HIMALAYA HERBALS Multipurpose az csak növényi alapú 500ft.

-Petmed seb spray,DM-ben is kapható: 1700ft

-Charmil plusz 1700ft


Nem a világ vége egy macska karmolás.Ha szemet nem ért,nem könnyezik,nem fájlalja,lát vele akkor semmi gond,a seb kezelhető.

2021. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm, de kár túlmagyarázni. próbál az ember a gyűlölködő kérdésekre előre válaszolni, erre annál jobban kapja az ívet sok válaszon át. túl sok a vérállatvédő, régebben értelmesebb volt ez a kategória. megkamilláztam neki és bekentem, köszöntem a semmit. a gyűlölködésből pedig nem kérek a továbbiakban, tudjátok, néha azt gondolja az ember hogy kap még értelmes válaszokat is gyakorin, hát egyre ritkábban.
2021. aug. 30. 20:32
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Kamillázni szokták a gyulladt szemet is (pl cicákon),ha könnyezik azt kb 12 óránként kellene,mert ha becsipásodik (a szem védekezik a szennyeződés ellen a sok könnyezéssel,fog) akkor könnyen fertőződik és azon már csak komolyabb krémek/orvos tud csak segíteni.
2021. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Magadnak veszel enni azért? Vagy a szereted eszed? Tényleg mi a bánatnak tartasz állatot ha képtelen vagy gondját viselni?
2021. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!