Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vágott kutyafül ápolása? Hogyan?

Vágott kutyafül ápolása? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért jelentették a kérdést, sajnos nem láttam jöttek-e válaszok. Ez nem illegális egyébként, egy neves orvos végezte a műtétet. Mondta is hogy ne aggódjak ez teljesen rutin beavatkozás, sok tenyésztő is jár hozzá.

2021. aug. 30. 21:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy nem illegális, állatkínzás.
2021. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom szerinted a von Presilla, illetve a Szélmalom doberman kennel tulaja is állatkínzó?
2021. aug. 30. 21:59
 3/32 anonim ***** válasza:
72%

Igen mert ez csonkítás! Ha ilyen hű de neves orvos csinálta nem mondta el mit csinálj?

Szegény kutya

2021. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

A kupírozás már jó pár éve illegális. Az más kérdés, hogy bizonyos tenyésztők megteszik, mert a kedves gazdik a vágott fülű kutyákat vásárolják csak.


De kérdezd meg a kutyád szaporítóját az ápolásról. Nyilván rutinos már ebben...

2021. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg állatkínzás, már ilyeneket nem szokás csinálni, csak ezek a nagy "tenyésztők", akiket emlegetsz elintézik, mert úgy nagyobb az értéke a kutyának, de az orvosi lapokra is kamu dolgokat szoktak írni, pl hogy valami fertőzést elkapott a kutya füle, vagy beköpték a legyek és amiatt kellett lecsonkítani, ugyanúgy, amikor a farkát vágják. Olvass utána, ha annyira nagyon okos vagy.
2021. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem legális az tény, mondjuk kínzásnak nem mondanám, mivel a kutya nem érzi, a kínzás meg fájdalom okozás.

De ilyet nem csinálhat orvos sem, híres tenyésztő sem, de tud fizetni annyit hogy megtegyék, mert biztos nem a kenyér árából csinálta.

2021. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%
6 vagyok, legalábbis úgy tudom hogy altatás alatt végzik, de lehet rosszul tudom, akkor tényleg kínzás. Viszont a csonkítás csak egészségügyi okból engedett, másképp nem.
2021. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell egyből támadni, úgy tudom altatják a kutyát, és akkor biztos nem érzi ;)

Nem kell egyből habzó szájjal támadni mint egy veszett kutya.

2021. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Már rég illegális, kivéve ha egészségügyi okból van (ami azt jelenti hogy pénzért minden etikátlan állatorvos megcsinálja egészségügyi ok nélkül)
2021. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
#10 azért nem minden esetben, van amikor olyan sérülés éri, hogy le kell vágni a farkát a kutyának (ilyet már tapasztaltam) vagy a fülét, de tény, hogy nem az összes vágott fülű/farkú kutyának volt rá egészségügyi oka.
2021. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!