Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler mennyire számít...

A rottweiler mennyire számít okos, intelligens kutyafajtának?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 12:18
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
37%
google megmondja
2021. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Valódi emberek tapasztalata jobban érdekelne.
2021. aug. 31. 12:34
 3/45 anonim ***** válasza:
72%
Amennyire a gazdája megneveli.
2021. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
75%

Nekem németjuhász-roti keverékem van, jellemében sokkal inkább roti. Nagyon hűséges és odaadó, szó szerint tűzön-vízen keresztülmenne értem.


Viszonylag gyorsan tanul, és kérdés nélkül megcsinál mindent, amit kérek.


Tényleg. Egyszer felmásztam egy kisebb fára, és mondtam neki, hogy "hopp!". Az volt a terv, hogy ő csak a két mellső lábával ugrik fel, hogy nekitámassza a fának, és íg tudunk majd lőni egy aranyos képet. Aha.

Felugrott mellém, szegényt úgy kellett lehalászni.


Egyszer meg csak úgy kíváncsiságból olyan parancsot adtam neki, ami nem létezik ("Fakanál!")

Szegényen látszott, hogy fogalma sincs hogy mit akarok, de megcsinálja ha addig él is. Elkezdett tippelgetni: forgott, pacsit adott, felugrott, hempergett...

2021. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Tessék,az intelligencia listán 9.helyezett.

Döntsd el,hogy neked ez mennyire számít intelligensnek a rengeteg fajta közül :D

2021. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

#5. Pont ezért tettem fel a kérdést, mert a 9. hely az nagyon előkelő a 150 kutyafajta között.


Viszont én úgy vettem észre, hogy a közvélemény szerint az egyik legbutább fajta…


Illetve ha jól látom ezen a listán nem szerepel a puli, pedig kis túlzással #1. lehetne.

2021. aug. 31. 16:16
 7/45 anonim ***** válasza:
81%

A "szerinted" első lehetne és az első lehetne közt van óriási különbség.Egy puli labdába sem rúg egy Borderrel szemben,de még a rotival szemben sem.Gyors,határozott,önálló munkát végző kutyák.

A top kutyafajták úgy lettek toposak (oda is van írva..) hogy rengeteg példányukat tesznek vetették alá.

KEVESEBB MINT 5 ismétléssel tanulták meg új parancsot.


Kb megtudták mit kell csinálniuk,és onnantól csinálták.

Aki szerint buta a Rottweiler az még nem látott Rotit.

2021. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
66%

Lehet a fejformája és a tekintete (távol ülő, kicsi szemek) miatt.


Emlékszem, gyerekkoromban hogy ki voltam akadva, amiért egy roti volt a gonosz, buta kutya a Garfield 2-ben ("Nadrááág!") pedig amúgy nagyon okosak.


Eredetileg terelő- és pásztorkutyák voltak, később sokolalúbb lett a felhasználásuk. Ehhez pedig tanulékonynak kell lenni.

2021. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy kis túlzással.

A puli csak azért nincs a listán, mert ritka fajta és nem tesztelték annyit, de innentől kezdve nem is releváns a lista.

Ha a border collie az első, a sheltie a 6., akkor a pulinak is minimum a top10-ben lenne a helye.

Ha ez szerinted nincs így, akkor egyszerűen nem láttál még pulit.

2021. aug. 31. 16:27
 10/45 A kérdező kommentje:

#8. Én tisztában vagyok a roti múltjával.

De ja, a Garfield filmen kívül több mainstream rajzfilmben is butának van ábrázolva, sajnos…


De itt is volt válasz, amikor valaki azt állította, hogy a vizslák okosabbak és hogy a roti a kanyarban sincs és fel lett pontozva ez a válasz.

2021. aug. 31. 16:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!