Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajták melyekkel lehet...

Kutyafajták melyekkel lehet futni napi több kilométert, lehet kinti vagy kinti-benti kutyaként tartani és macskára nem veszélyesek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 19:09
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Fűtött kutyaház beszerzése nem jelent problémát.
2021. aug. 31. 19:09
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Mi a macskát egy napra berakjuk, majd kézben megnézzük mit reagál a kutya. Óvatosan szoktuk, de nem bántja a kutya.
2021. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#2. Ezt értem, de nekem spéci a Husky vagy Japán Akita ideális lenne…

De ha megmondom, hogy vannak bent macskák, illetve kint baromfiak, akkor el sem adja a tenyésztő.

Mivel gondolom megöli Őket…

Tehát akkor mégsem ideális kutyák nekem.

2021. aug. 31. 19:23
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Nekem vizslám van, ő alkalmas a feladatra. Két macskával él együtt békében és kilómétereket szoktunk futni. Kertben van, amikor jó idő van, hidegebb időben a lakásban.
2021. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Magyar vizsla, esetleg német vizsla. De csak ha kicsiként hozod el és tudod szoktatni macskához, főleg az utóbbit. A napi több kilométer mennyit takar egyébként?
2021. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

A kutya alapjáraton nem akarja megölni a macskát. Persze vannak macskaölő egyedek, de nem ez az alap, inkább kivételnek mondanám. Nekünk van 7 macskánk és 3 kutyánk, senki nem bánt senkit. A kommunikációjuk kicsit zavaros, mert a macska megijed és elszalad, a kutya meg ezt játéknak veszi, de nem akarja megölni. A vadászkutya fajtáknál más lehet a helyzet, bennük nagyon erős a vadász ösztön, de pl egy terelő kutya nem bánt más állatot, a juhász anno meg is ölte volna azt a kutyát amelyik bántja a juhokat, így nem adták tovább ezt.

Együtt tud élni kutya és macska, de megfelelően kell össze szoktatni, amikor a kutya durvulna, mert nem méri fel hogy egy macska lényegesen törékenyebb, akkor rá kell szólni, meg kell szidni és idővel megtanulja, hogy a durva játék nem jó. A macskának nem kell erőltetni az ismerkedést, ők olyanok, hogy minél jobban erőltetik általában annál jobban ellenáll.

Válaszolva a kérdésre is, szánhúzó kutyák, vizslák, agarak vagy dalmata, én ezeket tudnám javasolni, de az utóbbi 3 kinti-benti kutyának való

2021. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Nekem huskym van. A macskákat megkergeti. A szárnyasokat, ha lenne lehetősége megölné őket... Habár ez részben egyedfüggő.
2021. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Samoyed? :)
2021. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Border collie.
2021. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Munkavonalú labrador retriever
2021. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!