Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak ilyen a természete...

A kutyámnak ilyen a természete, hogy bizonytalan, vagy én rontok el valamit? Mi a tapasztalatotok bizalmatlan kutyával? Forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés

A barátommal van egy kutyánk.

3 hónaposan talált keverék kutyus, most 2 éves, közepes termetű (14 kilo), viselkedésre vadászkutya: folyamatos szaglászás, kaparás, osonás, ugatás, rengeteg energia.


A problémám az, hogy ha sötétedés után találkozunk emberekkel, és az a valaki közeledik felénk, a kutyám meg akar védeni, és megugatja. Ilyenkor az se segít ha a hátam mögé teszem. Az egyetlen dolog ami beválik, ha a barátom a háttérben tartja a kutyát a háta mögött, és leülteti, elcsitítja. Aztán én tartom magam mögött a kutyát, és a barátom köszön az embereknek. Utána továbbra se engedjük oda az emberekhez, hanem beszélgetünk és figyelmen kívül hagyjuk a kutyát. Ekkor megnyugszik.

Ha megnyugodott, megszagolhatja az idegent, de az idegen nem simogathatja meg!


Hogy miért? Mert ha ezek után valaki meg akarná simogatni, vagy a szemébe nézne, a kutyám azt is fenyegetésnek venné, és újra elkezdene ugatni.

Utálja, ha ismeretlenek felülről közelednek és simizni próbálnak. Ilyenkor elkapja a fejét és szurkálóan néz az idegenre.


Egy ideje pozitív visszajelzésekkel próbáljuk megtanítani neki, hogy az emberek nem akarják bántani. Szóval adunk egy kis időt, míg lenyugszik, megismeri az embert. Gyakran 10-15 perc és a kutya bizalmába fogadja az embert, hagyja simogatni magát, visszahozza a labdát. Legutóbb az egész családommal sikerült összebarátkoztatnom. Egyedül a hirtelen megjelenő embereket utálja és ha valaki meg akarja simogatni, elhúzza a fejét félelmében.

Ha sötétben vagyunk, folyton őrködik, meg akar védeni minket, morog, ugat másokra, olyanokra is, akik csak felénk jönnek. Ezen kívül van 1-2 ember, akitől fél, nagyívben kerüli és állandó figyelem alatt tartja, és ezt sehogy nem tudjuk feloldani nála.


Más kutyákkal is kivételezik: mivel ő is kan, ezért a kanokkal, főleg ha nagyobbak mint ő, ritkán jön ki, mert mindenáron dominálni akar. Néha még séta közben is megugat egy kutyát. Heréltekkel, szukákkal, kiskutyákkal viszont szépen játszik.


A környezetről: Egy szobában lakunk, van egy saját helye. A kapucsengőre puffogni szokott, de az pl. engem is idegesít. Napi 2 egy órás séta, játék, fárasztás, meg egy mini eü séta a napi program. Talán hetente 1-2x játszik más kutyákkal. Szóval lehet, hogy a környezet nem megfelelő neki, mert egy amúgy egy igazi energiabomba.


Mi a meglátásotok?

Szakemberhez megéri ezzel fordulni? Elég bizalmatlan tud lenni.


Remélem átlátható, előre is köszi a válaszokat!



2021. szept. 1. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bizalmatlanságon nagyon szépen dolgoztok! Ne hagyjátok abba. Olyan pedig mindig lesz,h a kutyának nem szimpi valaki, oka van. Persze,h elkerüli, elhúzza a fejét. Kan kannal, ha ivarosak ritkán jönnek ki. Azt hagyd is szerintem. Az, h megakar védeni jelenthet több dolgot is. 1,h valóban védeni akar, 2,h nem bízik benned annyira,h megvédenéd.ezt neked kell tudni! Amit eddig csináltatok, azt folytassátok! Egy-egy túrát(erdő) nem árt bevezetni, levezeti az energiát.
2021. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem bizonytalan a kutyad, csak bizalmatlan az idegenekkel.
2021. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sötétben ők is másképp látnak, mint világosban, ez is hozzájárulhat.
2021. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es: Én is erre jutok mindig, hogy nem erőltetem, hogy barátkozzon, mert nagyon nem éri meg. Köszönöm a biztatást, nagyon jól esik, mert néha be is szólogatnak, hogy milyen kutyám van. :)

A túrázást most akarjuk elkezdeni élesben. Hetente párszor eljárunk egy erdőbe a Tisza mellé, de most Pesten nézelődünk egy komolyabb útvonal után. Talán még attól se fog lefáradni :D

2021. szept. 2. 09:37
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as: Az én kutyám elég nehezen lát sötétben, csak a fülére, orrára támaszkodik. Alapból nem túl jó a látása.
2021. szept. 2. 09:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs azzal baj, ha sötétben meg akar védeni és ezért megugatja a felétek közeledőket. Ha csak vakkant, az nem baj, ha nem ugrik rá és harapja meg a delikvenst. Jobb, mintha mindenkivel lepacsizna, egy kutya végtére is nem plüssmaci, én se szeretném ha mindenki megsimogatná, nem is hagynám. Értelmesebb jól nevelt emberek meg szokták kérdezni, hogy meg lehet-e simogatni, ha látom hogy nyugodt a kutya, akkor mondom hogy igen, ha meg séta elején még eléggé felajzott állapotban van, akkor mondom hogy most inkább ne. Amúgy nem szeretem ha vadidegenek tapperolják a kutyám, max gyerekek, de felnőtt ne nagyon simogassa már... Kb. 2 évesen került hozzám, mentett keverék, hasonló méretű, ő néha a szemben elfutó (kocogó) emberekre hirtelen rá akart ugrani régebben, ugatta őket, de már leszoktattam róla. Ivaros kanokkal szokott általában acsarkodni, de ez természetes. Túl sok az idióta ember, túl sokszor támadták már meg póráz nélküli kutyák, sétálni amióta családi házban nagy udvara van azóta nem napi szinten, de azért szoktam vele sétálni, de a szomszéd kutyákkal leköti magát, nincs elszigetelve ilyen szempontból. Ahogy lejött az írásodból, jó dolga van a kutyusodnak Nálatok, foglalkoztok vele. Ne támadjon meg embereket, a mostani viselkedése szerintem még a jobb nevelt fajtába sorolja, nagyon neveletlen kutyák és gazdák vannak manapság, túl sok ember tart kutyát, ami engem mint kutyást azért idegesít, mert nehéz úgy sétáltatni már az én kutyám is, hogy folyton folyvást ne másik kutyával találkozzunk, és rühellem hogy egy jó részük póráz nélkül van...

Sok szép és boldog együtt töltött időt a kutyusodhoz, szerintem jól csinálod!

2022. ápr. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!