Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kutyat, elvehet...

Befogadtam egy kutyat, elvehetik tőlem?

Figyelt kérdés
Találtam az utcán egy kutyat, kb 3hónapos. 2 napja kóborolt kint, amikor befogadtam. Raktam ki róla képeket,hogy nem hiányzik-e valakinek, de senki nem jelentkezett. Elvittem állatorvoshoz, chip nincs benne, így úgy döntöttem szeretném megtartani. Chipeltettem, oltattam. Így ha mégis jelentkezik a gazdája mit kell tennem? Vissza kell adnom? Bár eddig nem kereste senki, de sosem lehet tudni…Köszönöm előre is.
2021. szept. 1. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs chip, nincs papír (csak pl: közös képek), minden tudomásom szerint hivatalosan nem lehet semmit tenni, hogy elvegyék tőled.
2021. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Thunderfairy ***** válasza:
92%
Te vagy mostantól a gazdája.
2021. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen módon ahogy leírtad hivatalosan "örökbe fogadtad", te lettél megnevezve mint első gazdája, akkor a tiéd. Jogi értelemben nem kell visszaadni, még ha meg is jelenik a gazdája és próbálja (akár hitelt érdemlően is) bizonygatni, hogy az az ő kutyája volt.


Gyakorlati értelemben, én a szituációtól tenném függővé. Ha a kutya találkozik az "eredeti" gazdájával és szemmel láthatóan kiugrik a bőréből örömében, és utána el sem hagyja az ember oldalát, akkor visszaadnám, miért vessek véget egy ilyen kapcsolatnak? Viszont ha nem lennék biztos az "eredeti" gazdában, kinézném belőle hogy esetleg kegyetlenkedik a kutyával, talán még a kutyán is azt látnám, hogy bizonytalan az ember láttán, akkor nem adnám vissza, és fújjon kőport a seggembe.

2021. szept. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer jártam így és akkor azt mondták a menhelyesek, hogy ha hirdetem, hogy találtam, vagy keresem a gazdáját és 2 hétig nem jelentkezik érte senki, akkor lehet törvényesen az enyém. Azt nem tudom, hogy ez konkrétan a menhely szabálya volt, vagy amúgy is van valami ilyen törvény, de mi végül megtartottuk. Valószínűleg miatta sem fog jelentkezni senki, lett egy kutyád! 😊
2021. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor jogilag az enyém. Utolsó,én is így tervezem, a kutya döntse el mit szeretne! Viszont ha ideállít egy család bőgő gyerekkel,de a kutya nem igazán teper utánuk, akkor inkább megmondom, hogy bocs,de nem..
2021. szept. 1. 17:48
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
"Sajnálom, már elvitték! Viszlát!"
2021. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
2021. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
A chip a te neveden van, a kutya a tiéd. Sehogy sem tudnák bizonyítani, hogy az övék, ráadásul az utcán találtad, nem keresték, és chippelve sem volt, ami alapvető kötelezettség. Már most pár nap alatt jobb gazdája vagy, mint az előző.
2021. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha nincs chip akkor ha jelentkezik érte valaki sem volt az övé.:D
2021. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%

Isten áldja meg a jó szíved.

3 hónaposan nem volt neki chip gondolom oltva sem volt szegény lehet féreghajtót sem kapott soha. 2 napot éhezett az utcán ilyen kicsiként. Én nem adnám vissza ha könyörögne sem. Őszintén amilyen bunkó és vad vagyok szemközt is köpném. Jó helyen lesz nálad a kis drága. Megmentetted. Köszönjük szépen.

2021. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!