Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek a yorkie...

Mivel etetitek a yorkie kutyusotokat?Mennyi pénzbe kerül havonta nektek?

Figyelt kérdés
Nem csak a kaja mennyibe kerül hanem külön az is érdekelne hogy más mennyibe kerül. Érdekesen fogalmazom. Pl kozmetikus . Valaki havonta viszi valaki nem. Kiadások érdekelnek. Külön ha lehetséges hogy jobban át lássam.Köszönöm :)

2021. szept. 1. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Az etetése naponta kb 800ft (prémium kutyaeledel) ez havonta kb 24000ft. Kozmetikába havonta hordom, ott levágják a körmeit, a szőrét (ezt csak minden második alkalommal), és megfürdetik. Ez alkalmanként 6000ft. Szoktam venni jutalomfalatot, az nem egy nagy összeg (<1000ft).

Ritkábban merül fel olyan költség, hogy póráz, hordozó, ez együtt 10000 körül van.

Ezeken kívűl oltások (5-10 ezer).

Vitaminok, féreghajtók havi 3000ft

2021. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel eteted pontosan? Mi a neve?
2021. szept. 1. 23:52
 3/8 A kérdező kommentje:
És milyen vitaminokat szoktál adni neki?
2021. szept. 2. 00:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
24 ezer ?! 😹😹😹😹😹
2021. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

El ne hidd, hogy 24 ezerbe kerül havonta xd.

Mindenféle vitaminnal meg anyámkínjával tömni a kutyát annyi értelme van mint amikor az ember szed 1 nap 600 féle vitamint és csoda kapszulát. Azért vannak a normális tápok és az ilyenek hogy abból szedjék fel a vitaminokat ugyanúgy mint az embereknél. Kaja az bőven megvan 7-8 ezer Ft ból is. Kozmetikushoz olyan 2 havonta visszük vagy 2,5 az körömvágással mindennel együtt 5 ezer. Meg évente egyszer kap 1 kombinált oltást ami olyan 10 ezer körül van.

És ilyen tartás melett az orvos mondta maga, hogy korához képest 14 éves nagyon jó állapotban van mert sok yorkienak már foga nincs ennyi idősen teljesen energikus és játékos akár egy kölyök kutya.

2021. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem mivel eteti mert nekem nem hiszem hogy annyi. Nekem nemrég lett yorkim 7 hónapos. Kiváncsi voltam ki hogyan jön ki. Eddig nekem a 2 hónap alatt kaját nézve közelébe sem volt . 2 heti táp adagot kaptunk a tenyésztőtöl amit kevertem n&d táppal mellette van hogy kap szaftosat. Még van a tápból neki.
2021. szept. 3. 21:26
 7/8 anonim válasza:

Az én yorkiem pont ma volt kozmetikusnál, ami 5.500 ft. Ez kb. 2 havonta, de havi 1x megyünk körömvágásra, ami 700 ft. Select gold konzervet kap, darabja 700-800 ft között van, ebből heti 2 fogy el. Ehhez főzök neki sárgarépát és édesburgonyát. Jutalomfalatnak sertésszívet kockázok, amit 2 óráig sütök sütőben. :)

A kötelező éves oltás nálunk 14.000 ft volt utoljára.

A havi kiadás szerintem 6-7.000 ft lehet.

A húzósabb része az állatorvos volt, előző hónapban hagytunk ott 96.000 forintot. Ez a 9 év alatt először fordult elő, de már jobban van. :) (amit mindig mindenhol hallani, hogy kitesznek mérget, de nem hiszed, hogy veled elő fog fordulni. :( )

2021. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos yorkim van, Petchef menüvel etetem, mert alig drágább, mint mikor száraztáppal + alutasakossal etettem, havi kb. 15 ezerbe kerül az ő adagja és sokkal jobban szereti, mint a tápokat, na meg sokkal jobb nyilván inkább főzött kajával etetni. Kozmetikus lesz 2-3 havonta 5-6 ezer forint + körömvágás, ezeken kívül kakis zacsit szoktam venni neki meg ilyen bolha/kullancs elleni tablettát kap havonta egyszer, ezek összesen kb. 3 ezer forintba kerülnek, plusz játékokat, jutalomfalatot is szoktam, ez nyilván annyi, amennyit rászánsz :D Az oltások költségesek most az elején, ebben a hónapban a 2 oltás volt 20 ezer, és még 2 hét múlva is kell menni. Utána már csak évente van.
2021. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!