Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havi 44000 Ft lenne etetni a...

Havi 44000 Ft lenne etetni a kutyát?

Figyelt kérdés

Az etetés résznél szépen meg lehet adni a kilót, meg az aktivitást, illetve hogy önállóan ezzel etetnénk a kutyát, vagy csak feltétként használnánk.


És akkor kiadja, hogy hány tallér kell neki/nap.


[link]


Viszont én azt nem látom sehol, hogy mennyi tallért tartalmaz a nagyobb kiszerelés.


Viszont van egy ilyen szöveg:


“ 5030 kcal/kg, 75 kcal per medalion.”


Ebből én azt számoltam ki, hogy egy 454 grammos kiszerelésben kb. 30db tallér/medálion lehet.


Ez így helytálló lehet, vagy rosszul számoltam?


Mert elvileg egy 32 kilós kutyának napi 10 db kell, akkor viszont a 454 grammos kiszerelés (ha tényleg csak 30 db van benne), ami 8800 forintba kerül, az 6 napra elég a kutyának.


Tehát akkor 1 hónapra jól számolom, hogy kb. 44000 forint lenne ezzel etetni a 32 kilós kutyát?


Előre is köszi a válaszokat!



2021. szept. 2. 09:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha ezt a tápot akarod neki adni, akkor igen.
2021. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha jól reagál rá, akkor ezt akarom.

Illetve nyílván fokozatosan akarok váltani…

Viszont szeretném tudni, hogy hosszútávon ennyi lenne, amennyit számoltam. Mert nem vagyok benne biztos, hogy jól számoltam. Extrém gyenge vagyok matekból sajnos…

2021. szept. 2. 10:04
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Matematikailag rendben van a számolás.


Saját véleményem az, hogy igaz, hogy azt írja, hogy teljes értékű kutyatáp és ezt nem is vonom kétségbe, de nem hiszem, hogy napi etetésre lett kitalálva, hiszen akkor normál méretű kiszerelést is lehetne kapni, nem a legkisebb, legdrágábbat kellene megvenni.


Én imádom a kutyámat, de 19.000 forintot egy kiló kutyatápért akkor sem adnék ki, ha elvinném az ötös lottót.

2021. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

A linket nem néztem.

Az odáig jó, hogy a 454g az 30 tallér.

DE! Ha a kutyának 10 tallér kell / nap, akkor az a csomag csak 3 napra elég:(

2021. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

#3 vagyok


Még annyi, hogy nem tetszik ez a technika, hogy vizet méregetni, melegíteni, kutyulni kell, hogy normál kaja legyen belőle.


Miért pont ehhez a táphoz ragaszkodsz?

2021. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

#4 nek igaza van.

Én a 6 napból indultam ki, amit írtál még a zacskót számoltam.


Szóval valóban, 3 napra elég egy zacsi, tehát havi 10 kell, az akkor 88.000 forint.


Továbbra is fenntartom, hogy ennyi pénzt kiadni egy darab kutya egy havi adagjára nonszensz. Teljes családok költenek havi ennyi pénzt étkezésre.

2021. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja igen.


Sajnos már össze-vissza számolgattam és ezért írtam félre ezt a részt.


Ki akartam számolni egy olyan verziót is, ahol reggel ilyet kap, délután szárazat.

Vagy ilyesmi…

Tehát ahol kombinálnom.


De véletlenül összevontam a kettőt.


Akkor viszont így 88000 Ft lenne, ami még nekem is durva.


Alapvetően a táp jónak tűnik.

Azért szeretnék ezzel a márkával etetni, mert a levágásra szánt állatokat relatíve humánus módon tartják és relatíve nagyobb területen…


Inkább ami még negatívum lehet, hogy ez a táp nem tudom, hogy mennyire kemény, mennyire kell rágni.

Mert azért az nagyon nem jó ha a kutya állandó jelleggel egy olyan tápot eszik, amit szinte nem is kell rágni…


Ha jóval kisebb kutyám lenne, mondjuk egy Jack russel, akkor azért nem lenne annyira anyagilag megterhelő ilyennel etetni.

De egy ekkoránál könnyen el lehet szállni a tervezésnél…

2021. szept. 2. 10:24
 8/14 anonim válasza:
22%
Mi a legolcsóbb lidl-ös tápot adjuk neki, 20 kg 2 ezer ft, úgy eszi mint kacsa a nokedlit
2021. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8. Erre nem lennék annyira büszke.


Legalább arra vetted a fáradságot, hogy elolvasod a hátulját?

4% hús van benne…

2021. szept. 2. 10:38
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
8: Csak azt a szerencsétlen kutyát sajnálom. :(
2021. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!