Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dalmata gazdik! Tapasztalatok,...

Dalmata gazdik! Tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Mi az a Purin szegény étrend? Ez pontosan mit takar? Miben található a purin?

A dalmatánál olvastam, hogy így kell etetni őket, illetve azt is, hogy a dalmatáknak különleges szükségleteik vannak a táplálkozás terén, így nem minden táp felel meg nekik.

Mik a tapasztalatok?


2021. szept. 2. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Egyre vigyazz! Szornyella de Frasz ... eszre ne vegye, hogy milyen kutyad van ... kulonben kabatot akar majd beloluk csinalni :)))
2021. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
A tapasztalat szerint a dalmaták is kutyából vannak. Az a különleges a kajájukban, hogy pont ugyanolyan mint egy vizsláé, vagy egy szetteré.
2021. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is furcsállom kicsit, hogy egy több ezer éves fajtának annyira különleges szükségletei lennének, vagy hogy problémás az etetése, de ezt olvastam.

Nincs dalmatám, de szeretnék viszont előtte szeretnék mindent tudni a fajtáról. Azt olvastam hogy a purin árt nekik, bár szerintem a '90-es, 2000-es évek dalmata boomja sokkal többet ártott a fajtának mint a purin.

Úgy gondolnám hogy az ilyen ősi fajtáknak nem okoz gondot a természetes étrend, ezért nem értem miért árthat a purin, reméltem itt kapok pontosabb választ a gazdiktól

2021. szept. 2. 15:39
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Semmi extra, nem kell bedőlni a marketingiparnak mint az aki orijenes kérdéseit nyomja. Az a legjobb, ha természetes táplálékot kap, a zacskós meg csak kiegészítő. Icipicit képzeld el, hogy a 80-as években élsz, a kutyatáp teljesen ismeretlen fogalom.


Egyébként, ha a kutyatáp annyira szuper dolog, akkor az embernek miért nem készítenek hasonlót? És miért fújolnak a zacskós levesre, mirelitpizzára, gyári készkajára?

2021. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem is terveztem teljesen táppal etetni, minden előző kutyámnál a természetes táplálékot helyeztem előnybe és így is tervezem folytatni, szerintem is az a legjobb.

De akkor jól értem, hogy igazából ha elkerülöm a vörös húst és a belsőségeket, akkor nem lesz gond a kutyánál? Mert azt olvastam hogy a dalmatának árt a purin, vagy ez szintén egy marketing fogás hogy inkább valami drága spéci tápot vegyenek a kutyának természetes étel helyett?

2021. szept. 2. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, gondolkozzunk egy kicsit állat módjára, de ha a National geographicot nézed az is jó. Mit eszik meg először MINDEN ragadozó? A zsákmányállat máját, szívét, hasát. Utána a húst, a csontot meg otthagyja. De a kerti kutyát se kell sajnálni, elássa amit el tud, később előszedi és jó éretten megeszi. A madarak azért fészkelnek a fára, hogy ne egyék meg a tojásokat, hiszen az a legkönnyebben megszerezhető, legjobb táplálék. A kajájához hozzáütsz 1-2 tojást, az lesz az első amit benyal.

A vörös húst miért kellene kerülni? Marhaság. Úgy értem a marhahús és tsai a vöröshús...

[link]

[link]

2021. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom,hogy anyagcsere gondokat okoz.Megnő a húgysavszint.

Nézd,nekem volt dalmatám,én abszolút nem figyeltem erre.Kölyökként tápot kapott,8 éves koráig barfozott és gyakran evett marhát amiben elviekben magas a purin.Semmi baja nem volt,ismétlem.

De meg kell kérdezni a tenyésztőt akitől veszed.

2021. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is azt olvastam hogy a hugysavszintre hatással van. Úgy olvastam ez fajta betegség, de vannak egyedek akiknél nem jelentkezik.

Mindenképp megkérdezem majd, de kíváncsi voltam tapasztalatra is.

2021. szept. 2. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát,nálunk nem volt ezzel gond.Lehet,hogy ez nem kérdése is,mivel a fiúkutyák vizeletében eleve elég magas a húgysavszint,nekem meg szukám volt.
2021. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!