Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel kellene kezdeni vmit?

Ezzel kellene kezdeni vmit?

Figyelt kérdés

A kutyánk füle alatt van egy kis duzzanat. Nincs benne kullancs meg nem is sebes és nem fáj neki. Tapintásra sem.

Nem tudom hogy ott volt-e neki régebben,mert eddig nem tűnt fel.



2021. szept. 2. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy néz ki? Szőrtelen,bőr szerű,kissé kemény?

Alighanem lymphoma.Az egy jó indulatú daganat,amelyet műteni nem szokás.Együtt tud vele élni gond nélkül,de esztétikai szempontból nyílván nem túl előnyös.

Azthiszem nyirokcsomó daganatnak szokás még nevezni.


De érdemes dokival ránézetni,nehogy valami más bőrrák típus,vagy bőr alatti gennyes duzzanat legyen,mert az kezelendő :)

(Kép alapján én is meg tudom mondani,nekem 4 kutyám is volt mastocytomás és lypomás)

2021. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Az állatorvos mit mondott?
2021. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Majd megemlítem az orvosának, szerintem is ártalmatlan lehet.

Szerintem ha gennyes volna, akkor már más tünete is lenne.

Például láz vagy ilyesmi.

2021. szept. 3. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondtam,fotózd le vagy tapogasd meg.

Ha mozgatható akkor zsírmirigy is lehet.


Általában a bőrön lévő dolgok ártalmatlanok és esztétikai gondokat leszámítva semmi rosszat nem okoz.

2021. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem mozgatható. Megközelítőleg olyan mint az én jóindulatú cisztám a csuklómon. Formára meg keménységre is.
2021. szept. 3. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!