Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadjak örökbe kutyát vagy...

Fogadjak örökbe kutyát vagy ne? Ha igen milyet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 24 éves vagyok és még nem nagyon volt kutyám…

Van egy álom fajtám és szeretnék majd egyszer vásárolni egy tenyésztőtől, törzskönyves kutyát, ebből a fajtából.


Ez egy olyan fajta, amit kifejezetten nem ajánlanak kezdő gazdiknak.


Lehetséges, hogy a tenyésztő nem is adna… Bár nem tudhatom, mert még nem kerestem meg egy tenyésztőt sem.


De itt azt szokták írni az emberek, hogy kezdőknek ilyen fajtát nem adnak.


Viszont gondolkodtam azon is, hogy vásárolok (szintén tenyésztőtől) egy olyan kutyafajtát, ami tetszik, de kezdőknek is jobban ajánlott.

Ilyen például a puli és a pumi is

És úgy hallottam, hogy Ők viszonylag olcsóbbak is (bár ez nálam csak nagyon sokadrangú szempont).


Viszont az a bajom, hogyha mondjuk 16 évet él majd az a kutya, akkor 40 éves leszek, mire elmegy és én meg nem 40 évesen szeretnék elkezdeni foglalkozni az álomfajtámmal…


Persze megvehetném addig is, amíg a másik kutya él, csak ugye úgy egyszerre 2 kutyáért vállalkozó felelősséget.

Ez nem biztos, hogy annyira okos és praktikus döntés…


Főleg hogy egyedüli gazdája lennék mindkettőnek (illetve ha közben lesz párom, akkor sem érdemes azzal számolni hogy osztozunk a kutyákkal járó kötelezettségeken, mert én vettem Őket, mindenképpen meg kell tudnom oldani egyedül is)…


Itt zavaró tényező, hogy más lenne a két kutya mozgásigénye.


Ezt hogy tudja egy gazda egyedül megoldani?


Amikor elviszem Őket együtt sétálni, az egyik még menne a másik meg már fáradt, olyankor mi van?


Szóval szerintem ez így nem a legjobb…


Így végülis arra jutottam, hogy talán az lenne a legjobb, hogyha egy 7-8 éves keveréket örökbe fogadok menhelyről, szeretem, még a hátralévő fél életét be aranyozom sok foglalkozással és jó táppal és ha elhunyt, akkor ilyen 30-32 körül vágok bele a fajtatiszta kutyázásba, ha a tapasztalataim mellett még mindig akarom.


Szerintetek ez így jó ötlet, vagy mi róla a véleményetek?



2021. szept. 3. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
:-((((((((((
2021. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon eretten gondolkodsz a leiras alapjan, es szerintem igenis jo otlet orokbefogadni egy idosebb kutyust, idosebbol szinte barmilyen fajtat valaszthatsz, o mar nem fogja ledaralni a lakast es az udvart, de megis lesz nemi tapasztalatod, kutyas ismerosok, bevalt allatorvos, mire odajutsz, hogy megveszed az álomkutyad.

25 vagyok, most fogadtunk orokbe a felnott nagy mozgasigenyu kutyankhoz egy kölyköt, en külön viszem oket, a nagyot biciklivel futni, a kicsit meg csak setalni, kutyatol függ, de nalunk elso pillanattol elfogadtak egymast, egyutt jatszanak, alszanak, esznek, semmi feltekenysegi problema nincs, es ha nem vagyok itthon, akkor is lefoglaljak magukat, szoval egyszerre a 2 kutya sem sokkal problemasabb, mint 1.

2021. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Mi az álomfajtád? Azért itt sok mindent írnak gyakorin, lassan a csivavákat is csak komoly sport célra adnák egyesek😂
2021. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Én 24 vagyok, 3 kutyám van( 1 nagyon nyugger, 1 aktív nyugger és egy versenyző), kertesben lakunk. A hármat együtt sétáltatom, a versenyzőt és néha az aktívabbat viszem edzésre, túrázni, a versenyzővel járok biciklizni, a harmadikat meg maszírozom és szinten tartom. Lehet így is, persze nem akarok senkit rábeszélni és tudom, hogy hatalmas segítség a kertes ház.


Az örökbefogadás nagyon szép dolog lenne, idős kutyákra már nem nagyon van jelentkező.

Hasonló alternatíva lehet az ideiglenes befogadás, ott csak pár hétig, hónapig van nálad kutya, különböző habitusú, igényű kutyákat ismerhetsz meg.


A mi az álom fajtád? A pumi elég aktív kutya és nekem csak szinte aktív kutyák ugranak be, ha tapasztalt gazdát igénylőkre gondolok.

2021. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj,én nagyon nem figyeltem arra,hogy mit ajánlanak milyen tapasztalattal.

Kinéztem amit szeretnék,megnéztem mit igényel,tudtam biztosítani és előre tudtam hogy keményebb dió lesz mint egy átlagos kutya.

Felkerestem egy tenyésztőt,és fél év múlva megvolt a kiskutyám.

Annyira nem is volt nagy ügy mint amilyennek beállították,én a makacsságát is tudtam kezelni.Nem volt nehezebb eset mint a fiam 😆


Ha tudod vállalni a költségeket,a testmozgást,a nevelésébe is bele vágnál akkor is,ha nem lesz egyszerű akkor én azt mondom próbáld meg.Mit veszíthetsz? Miben leszel szerinted tapasztaltabb 15 év múlva egy könnyen növelhető kutyával? Hiába fogsz tudni megnevelni egy "könnyű esetet" abból nem tudsz meríteni semmit.Ég és föld lesz a kettő,ha valamivel most nehézségeid lennének akkor 15 év múlva egy másik kutya után is nehézségeid lennének vele.Csak 15 év kutyás év után törne bele a bicskád.:D


Plusz,hiába mondják egy goldi se egyszerű eset minden esetben.(mert azt fogják ajánlani.goldi,labrador)

Mindent rág,de nagyon! Sokkal többet rág mint egy átlagos fajta.Nagyon vedlik is.

Végtelenül gyermeteg,játékos,bohókás,így soknál nehéz elérni,hogy figyeljen rád,nehéz motiválni.De tény,hogy gyorsan tanul,ha sikerül bekerülnöd a figyelem középpontjába.

2021. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az örökbefogadás a legjobb, ha nem célod versenyeztetni csak kedvencként tartanál kutyust. Nézz körbe egy menhelyen, rengeteg felnőtt, idősödő kutya van már, akik gondoskodást szeretnének. Te is segíthetnél egyen.

Ha az örökbefogadást választod, úgyis kiismered majd a kutyádat, hogy mennyi energiát igényel és még akár mellette is vehetsz egy kutyát tenyésztőtől.

2021. szept. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ez így nagyon jó ötlet. Ráadásul idősebb kutyáknak nincs is sok esélyük gazdira, így főleg dicséretes ha ilyet teszel :)
2021. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!