Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért riogatott engem sok...

Miért riogatott engem sok válaszoló, mikor kiskölyök, aztán kamasz Labradorom volt, hogy ilyen marad sokáig, 2-3 éves koráig? Jelenleg 9 hónapos, még mindig kölyök, de már most jó kutya!

Figyelt kérdés

9 hónapos labradorom van. Régen, mikor nehéz volt vele kölyökkorában meg kamaszkorában, tettem itt fel kérdést, többet is, hogy mikor fog végre lemyugodni? És olyanokat írtak sokan, hogy minek vettem aktív kutyát, ha nem akarom sétáltatni, meg hogy 2-3 éves koráig nem nyugszik majd le, stb.

Nos, elmondanám, hogy mint írtam, 9 hónapos, és már most ég és föld a viselkedése, annyit javult. Már 8 hónaposan elkezdett jobban viselkedni, mára meg már könnyű vele az élet. Már nem hiperaktív. Már nem harap, nem cincál szét semmit a játékain kívül, magára lehet hagyni mert megbízható.

6-7 hónaposan napi 3-4 séta ha nem volt, nem lehetett elviselni. Ma már napi 1 séta mellett is jó kutya. Az 1 séta olyan 1-2 órás szokott lenni. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy van egy kicsinyke kert, ahová kijár vöccentgetni, de benti kutya.

Na de kérem szépen itt a kutyás népeket: Mi a francért riogattatok, hogy nem fog javulni 2-3 éves koráig? Már elhittem nektek, hogy olyan hiperaktív marad kb. míg senior nem lesz! Pedig 9 hónapos, nincs 1 éves, és már most ég és föld a viselkedésbeli javulása.


Lehet lenne válaszoló, aki írná, hogy biztos beteg, nézessem meg. Nem beteg. Makk egészséges, és egyébként fajtiszta kutya, nem keverék.


2021. szept. 3. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor valami baj van vele, lehet beteg.
2021. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert nem minden kutya ugyan olyan, de am kérdésre idk.
2021. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lepontozni, de egy labrador az első pár évében aktívan viselkedik. Mekkora lenne emberek között is egy gyerek 6 éves korára már nem rohangálna, nem akarna játszani, stb.
2021. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Az pedig, hogy makk egészséges nem tudom honnan veszed. Ránézésre megállapítottad? Lehet olyan baja, hogy depressziós vagy egyéb...
2021. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki,hogy gyorsan lenyugodott.

De egy átmeneti állapot is lehet,majd térjünk vissza erre a kérdésre kb egy év múlva :D

2021. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Egy aktív munkakutya fajtát választottál. Az várható, hogy örökmozgó aktív kutya lesz, míg meg öregszik, az, hogy a tiéd pont nem az, kivételnek mondható, inkább örülj neki, minthogy számonkéred azt, hogy mi az, hogy felkészítettek arra, mi a várható ennél a fajtánál.

A rosszabbik eset, hogy csak beletörődött hogy ennyi mozgással kell megelégedni.

Nem állítom hogy így van, de nem tudhatom azt se hogy nem így van, a lehetősége fenn áll ennek is.

2021. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az tok jó hogy már most sokkal nyugodtabb, és nem is akarlak előre elkeseriteni, de azért készülj arra, hogy ez még bőven változhat. Most kezd csak igazán kamaszodni, ismerősei körben is egy évesen hulyult meg a legtöbb kutya, az enyém is. Lassacskán két éves lesz, és a mai napig vannak hullámvolgyeink. Szóval még ne bízd el magad, de az már szuper jó, ha ennyire lehiggadt, azzal akkor már talán nem lesznek gondok. :)
2021. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kedves kérdező! Most mi a helyzet a kutyusoddal? :)
2023. márc. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Köszönöm, hogy ezt leírtad, akkor van remény nekünk is :)
2023. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!