Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljem, ha a kutya...

Hogy kezeljem, ha a kutya megállás nélkül ugat?

Figyelt kérdés

Már szomszédok is jelezték, hogy zavarja őket a kutyaugatás, plusz van pár kisbaba a környéken és a kutyám imád esténként percekig, folyamatosan ugatni. Eléggé ugatós kutya, de szerencsére abból már kinőtt, hogy konkrétan a semmit ugassa. :D Viszont így is, ahányszor elsétálnak a házunk előtt vagy lát valakiket több házzal odébb beszélgetni, addig ugat amíg el nem mennek.

Nem tudom hogy kéne ezt kezelni, hisz rászólni mégsem akarok, mert tisztában vagyok vele, hogy egy kutya ugat, ezt nem vehetem el tőle. De elég zavaró nekünk is és másoknak is.

Akiknek volt vagy van ugatós kutyájuk, mit tennétek a helyemben?


2021. szept. 3. 19:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%

Szólj rá. Oké, hogy egy kutya ugat, de nem mindegy mennyit.

Vagy fáraszd le, testileg, lelkileg, és nem fog unalmában annyit ugatni.

2021. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%

Nem jártatok kutyaiskolába?

Erre is való.

De van egy kutyakozmetikus is a közelünkben, aki úgy hirdeti magát, hogy a kutya, cica viselkedésére is ad instrukciókat. Tény, hogy se a házunkban lakó, se az üzletébe járó kutyusok nem ugatnak soha, semennyit.

2021. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az, hogy ugatja az embereket az nem problema. Az viszont, hogy zavar masokat az igen. En nem akarlak megijeszteni eskuszom, de az ilyen szituaciokbol szokott lenni a mérgezés.
2021. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

10-es igen, sajnos a közelben már vittek pár hete mérgezés gyanúval kutyát orvoshoz, ezért is aggódom.

A kutya le van mozgatva, sokat játszunk kint, akár futok vele én is :D, plusz viszonylag nagy a szabad terület, tehát kifuthatja magát, és egyáltalán nincs otthagyva az kertben, minden szabadidőmet vele töltöm. :)


8-as sajnos nem volt rá lehetőségem, kiskorú vagyok, ennyi félretett pénzem nincs a szüleim pedig nem finanszírozták volna, amit valamilyen szinten meg is értek :/

De szófogadó kutya, az alapok meg lettek neki tanítva, az ugatás az egyetlen, amivel nem tudok mit kezdeni.

2021. szept. 3. 20:11
 5/28 anonim ***** válasza:
11%

11: És szoktátok vinni kozmetikába? Mert ott is érthetnek hozzá, legközelebb viheted olyanhoz, aki ért hozzá..:)

Vagy az állatorvos, akihez jártok? Fel tudod hívni csak ezért is.


Vagy keress videókat a neten, írásos tanácsokat, biztos van!

Ha házőrzőnek van tartva kertben, akkor azért néha ugasson.:) De erre is ki lehet külön képezni, hogy kiket ugasson.:)

2021. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Feketeruhasember ***** válasza:
65%

"plusz viszonylag nagy a szabad terület, tehát kifuthatja magát"


Ez egy közkedvelt tévedés. A kutya nem hülye magától nem fog csak úgy otthoni lefárasztós futóedzést végezni a kertben mert nem hülye.

Tehát ha nem viszik el sétálni, futtatni, akkor sem fogja magát "kifutni".

2021. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

"mégsem akarok, mert tisztában vagyok vele, hogy egy kutya ugat, ezt nem vehetem el tőle. De elég zavaró nekünk is és másoknak is."


Hát pedig hidd el, hogy az a megoldás, hogy raszolsz. De nem kell mindig raszolni. De azt viszont meg kell tanulnia, ha raszol a gazdi, akkor szót fogadjon.

2021. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

13-as direkt írtam, hogy mozgok vele... Egyébként ezek szerint kifejezetten hülye kutyám van, mert magától is körbefutja háromszor az egész udvart, ha úgy tartja kedve.


12-es, köszi a tippet! :) Ha kell majd vinni állatorvoshoz tuti megkérdem ő mit gondol. Egyébként nem házőrző, szerencsére nincs rá szükség.

2021. szept. 3. 20:42
 9/28 anonim ***** válasza:
38%
Az olyan kutyákat, melyek a ház ajtaján való csengetésre azonnal hangos ugatásba kezdenek, a legtöbb kutyatulajdonos a következő mondatokkal próbálja lenyugtatni: „Csönd legyen, fejezd be! Elhallgatsz!“, vagy pedig nyugtatólag megsimogatják az ugató kutya fejét. Az állat – mivel nem érti a szavak jelentését -, csupán azt szűri le, hogy amikor ő ugat, Ön izgatottá válik, ill. mintegy dicséretként megsimogatja a buksiját. Mindezt így fordítja le magának: „Mindent jól csináltam!“ Gazdája reakciója tehát akaratlanul is megerősíti azt a hiedelmét, hogy a szituáció megköveteli az ő beavatkozását. Mielőtt ajtót nyitna, először is szeretetteljesen, ám határozottan irányítsa kutyáját egy fix helyre – önmaga mögé! Mutassa meg neki, hogy Ön igenis ura a helyzetnek, tudja azt kezelni! Ha az állat ügyesen ülve marad, és nem is ugat, dicsérje meg! Ha mégis ugatna, ne vegye észre, és ne ajándékozza meg a figyelmével – sem szavakkal, sem szemkontaktussal! S látogatójának is ugyanezt kell tennie. Csak akkor dicsérje meg az állatot, amikor abbahagyja az ugatást – legyen az akár csak egy kis levegővételnyi szünet is. A pozitív viselkedésre irányuló dicsérettel, és a nemkívánatos magatartás ignorálásával döntő mértékben befolyásolhatja kutyája viselkedésmódját.
2021. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Riadozós kutya?
2021. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!