Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét előtt 24 órával se enni...

Műtét előtt 24 órával se enni se inni? Én a vízmegvonást nagyon sokallom ennyi ideig.

Figyelt kérdés

Eleinte az étel megvonást is sokalltam, tekintve, hogy általában más állatorvosi rendelők leírásában 12h-t olvastam, a vízre meg még kevesebbet. Szóval az ételre már azt mondom ok, mert itt olvastam pár régi kérdésnél, hogy máshol is mondtak 24-et,mert az a biztosabb, legyen tuti üres a gyomor. De most a vizet tényleg vegyem el már 24 órával előtte?


Az altató szerről annyit tudok, hogy: "Újabb fajtával altat a dr. Úr, aminek kevesebb a mellékhatása és nem is testsúly kilogrammra adják. Ez olyan, ami előtt vérvizsgálatot, azon belül is szívférgesség tesztet is szükséges lesz csinálnia" (hiába voltunk két hónapja).

Erről az altatóról tudtok valamit? Esetleg ez az ami miatt olyan sok ideig nem ihat vizet se? Mondjuk érdekes lenne, ha emiatt lenne ez, hiszen a kevesebb mellékhatás pont arra enged következtetni, hogy remélhetőleg hányás sem lesz és tudtommal leginkább emiatt kell az üres gyomor.

Előre is köszi a normális válaszokat!


2021. szept. 5. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, műtét előtti 8 órában tilos enni/inni adni.
2021. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 12 órával előtte nem szabad neki enni adni, inni viszont szabad. Sőt, kell is. Nekünk azt mondta a doki, hogy folyamatosan legyen neki akkor is adva víz, mert nem jó ha nagyon besűrűsödik a vére. Ha a hígabb vér miatt probléma lenne (pl. nagyon vérzik) azt ők majd megoldják gyógyszerekkel a műtét előtt és közben.

Szerintem ez helyenként változó, hogy mikor mit szabad neki adni. Ha konkrétumot szeretnél, akkor kérdezd meg tőlük, hogy mi a helyzet.

2021. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk is 12 ora volt, vizet sem ihatott.

Kerdezz ra az orvosnal, hogy miert ennyi ido.

2021. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 12 óra volt.
2021. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
inni műtét előtt 3 órával, enni műtét előtt 7-8 órával.
2021. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye azt tudod, hogy a mütét/beavatkozás helye, jellege meghatározo lehet ebben.
2021. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért itt kérdezek, mert a rendelő csütörtök óta nincs nyitva, pont most mentek 3 napos szünetre, utána láttam kiírva az oldalukon, hogy még hétvége előtt pontosítani szerettem volna ezt, mert holnapra már időpontunk van a műtétre. Máskor még szombaton is rendelnek, mindegy most így jártam. Annyira izgulok és félek az egész miatt, hogy már abban sem vagyok biztos, hogy 24 órát mondtak. Mindegy az étellel betartom, de a vizet majd csak estére veszem el, úgy is el fog telni legalább 16 óra víz nélkül a műtétig, ha nem több.

Az altatóval kapcsolatban senkinek nincs tapasztalata? Hogy milyen lehet ez az újabb kockázatmentesebb fajta? Annyira szeretném, hogy túl legyünk már az egészen és minden de minden rendben legyen.🙏

2021. szept. 5. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!