Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazda halála után a menhely...

Gazda halála után a menhely visszaveszi a kutyát a szerződés értelmében?

Figyelt kérdés

Azt mondták, nincs hely. A házat eladták, jövő héten jön az új tulajdonos, az lovakat hoz, annak nem kell. Az örökös utálja a kutyákat, így nem tudni, mi lesz vele, ha a menhely nem veszi vissza, ahonnan örökbe lett fogadva.


Mit tanácsoltok, mi erre a megoldás?



2021. szept. 5. 14:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Én a szomszéd vagyok, nem én vagyok a gazdája, félreértés ne essék. Én hirdetem neten is, fekete 13 éves, amióta a gazdája meghalt támad, csak engem nem, mert etetem. Befogadni nem tudom, nekem egy kutyám van, de nem fogad el másik állatot.
2021. szept. 5. 14:17
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg vissza kellene venniük, de azért nem lehetett valami jó a kutya szocializációja, ha mindenkit támad, ilyen kutyát baromi nehéz gazdásítani.
2021. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
mert mit kéne csináljon ,meg kéne kínálnia kávéval az embereket ? !
2021. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Én törvénybe hoznám, hogy valaki vagy az egész örökséget vigye vagy egy fillért se kapjon.


Remélem a kedves örökös se fog kelleni a gyerekeinek és rövid úton megszabadulnak tőle.

2021. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Ideális esetben egy kutya nem akar megtámadni senkit. Ez nem normális viselkedés, nem normális, hogy fenyegetve érzi magát bármilyen ember közelében. Ráadásul már öreg, elképzelhető hogy berögzült viselkedésről van szó. Valószínűleg altatás lesz a vége jobb esetben. Rosszabban végül befogadja egy szervezet és még évekig kínlódik egy 2x2es kennelben. Ez a kutya senkinek se fog kelleni. Én elaltatnám
2021. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
A menhelynek kötelessége visszavenni. Mi van az örökbeadási szerződésben? Ott elvileg le van írva hogy bármikor visszaviheted, és hogy eleve tilos elajándékoznod vagy eladnod.
2021. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

4!


B+ kutyát nem örökölsz. Gyereket sem, amúgy, ha már felvetetted. Plusz van olyan, aki nem szereti a háziállatokat, avagy egyszerűen nem tudja elhelyezni.n

2021. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

A kutya mióta egy tárgy amit csak úgy megörökölsz? A feleségét is megöröklöd vagy mi? Joga van ahhoz hogy ne akarjon kutyát tartani. És ha meg is tartaná mivel lenne jobb? Szegény kutya egy totál hozzá nem értő, állatutáló emberhez kerülne, mert el kellet fogadnia ha a vagyont is szeretné. Aztán nem sétaltaná vagy láncra tenné. Gratulálok.

Egyébként meg az örökös az adósságokat is örökli, én pl ezért mondtam le róla.

2021. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon kíváncsi lennek, hogy az olyan emberek, akik fennhangon ismétlik, hogy "kötelessége a mengelynek visszavenni", hova tennék a kutyát, amikor nincs több hely. Az összes menhely fullra tele van, a legtöbbnél sem elég élelem, sem elég pénz nincs még a sajátoknak sem, nemhogy annak a plusz sok kutyának, amit "márpedig vegyenek be".
2021. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
amióta ezt az oldalt olvasgatom az állatvédő fanatikusokat rendesen meggyűlöltem
2021. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!