Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete germán shepherd fajtiszta?

Fekete germán shepherd fajtiszta?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy teljesen fekete, tehát nem ordas vagy hasonló színű. Tudom, hogy fehérben tenyésztik őket, de feketében még nem láttam. Ha fajtiszta, akkor ez egy külön alfaj? Vannak ilyen tenyésztők?

#kutya #fekete #faj #tenyésztő #german shepherd
2021. szept. 7. 02:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem külön fajta. Csak simán fekete németjuhász. Létezik, csak ritka.
2021. szept. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

A fehéret külön tenyésztik (svájci juhász)

A rajzos a leggyakoribb németjuhász, de van még ordas ès fekete is (a régi kutyám fekete volt, az első két térdén volt csak egy kis "piszok" folt)

2021. szept. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Azért annyira nem ritka. Van több színváltozatban is. Sötét rajzos pl. Az rottweiler színű (nagyrészt fekete, cser jegyekkel). Ordasból is barna, szürke. Van olyan rajzos, amibe alig van fekete.

Nekem koromfekete, hosszú szőrű van. Csodálatosan gyönyörű. Ilyen:

[link]

Nem az enyém, de ő is ilyen.

2021. szept. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

“Germán shepherd”. Ezt most komolyan így?

Német juhászkutya, vagy Deutscher Schäferhund, vagy german shepherd, de ne keverjük már a nyelveket.


Az összes kutya egy faj, tehát mind fajtiszta, ha érted mire gondolok.


Fekete németjuhász van, és törzskönyvezhető.


A fehér azért lett “svájci”, mert bár genetikailag ugyanaz mint a többi, csak színhibásnak vették, és nem voltak hajlandók bejegyezni németjuhászként, tehát így nem törzskönyvezhető. Ezért lett svájciként jegyezve.


A “kék”-kel nem tudom mi a helyzet, látni láttam már, de nem tudom, hogy az hibának számit-e.


[link]

2021. szept. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

A szomszedunkban van egy. Elviheted gyönyörű, hosszúszőrű 3 éves kan. Egyetlen hibaja, hogy mikor egyszer kinyomta a kerítést alul megtámadott minket. De biztos tündérbogár főleg mikor egy bottal veri a gazdája.

Nem tudom hogy lehet ennyire félrenevelni egy állatot. Az én nj-mnek nincs semmi baja, nem agresszív, mégis kérdezés nélkül megvédett engem és a húgomat.

Sajnálom azt a szerencsétlent valaki komolyan eljöhetne érte.

2021. szept. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2%
Ezek meg hasonlítanak a német juhászokra: [link] . Nagyon szépek, csak kár hogy némelyik beauceron-nak megnyírják a fülét. :( [link] .
2021. szept. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Germán shepherd?


Az a német juhászkutya barátom,és igen,van belőle teljesen fekete.Nem is ritka.

2021. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a lepontozást. Valóban nem a kérdésre válaszoltam, de szerintem valakinek érdekes lehet. :)

6-os voltam

2021. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert hülyeséget beszélsz és eltérsz a témától.

A "Germán shepherd" nem hasonlít a német juhászkutyára,hanem ugyan az a fajta csak össze-vissza nyelven megnevezve.


A Beauceron pedig még jellemre sem hasonlít a német juhászkutyához.Nem való kezdő gazdiknak,hiába szép.És nem is értem hogy jött ide.

2021. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Pont a fehér a külön fajta. Svájci juhász.
2021. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!