Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vagy Ausztrál juhász(Aus...

Husky vagy Ausztrál juhász(Aussie)?

Figyelt kérdés

Ez a két fajta érdekelne. Köjökként venném és járnék vele kutyasuliba. Elsődlegesen husky, aussie gazdikat kérdezném hogy mi a tapasztalatuk a következőkkel (m2 kutyára értve a kérdéseket):

Nyáron mennyire lehet velük túrázni? Főleg erdőben de mik a kritikus hőmérsékletek? Vizzel hogy állnak? Van lehetőség egész évben Dunázni, Nyáron velencei-tó és Balaton áll rendelkezésemre. Kölyökkortól szoktatva mennyire lehet pl macskát tartani mellette? Kertben lehet tartani? Mármint sétáltatás mellett persze, de el vannak a kertben vagy mindenképpen be kéne jönnie velem a házba 0-24? Kutyasulival mennyire lehet oktatni?(főleg husky miatt. Hallottam már jó és rossz diák huskyról is). Napi 8 óra egyedül lét a kertben nagyon riziós?(akár macska mellett). mennyire lehet őket városi illetve mezőn/erdőben póráz nélkül sétáltatni? Mennyire szökősek? Mennyire hangosak? Napi hányszór hány óra sétáltatás/szellemi lefárasztást igényelnek?



2021. szept. 7. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem huskym van. Az ausztrál pásztorokkal nincs tapasztalatom így csak a huskykról tudok írni.

A huskyt nem annyira érdemes 20 C° felett terhelni. Egy rövidebb pár kilóméteres séta belefér nyáron, de ügyelj, hogy mindig tudj neki vizet biztosítani. Az enyém úgy szereti a vizet, hogy ha megy a locsoló, akkor körülötte szaladgál csurom víz lesz, de folyóba, tóba esze ágába sincs belemenni. A macskákkal mindig barátkozna, csak a macskák ezt nem mindig értik és a kutya már kapott 1-2 pofont tőlük. De hallottam olyan huskyról is, aki a macskákkal alszik, szóval egyed függő. Az enyém kennelbe van napi több órát, felásta az egészet, hiába a reggeli séta. Szóval ha van virág vagy bármi, amibe kárt tud tenni akkor nem érdemes kint egyedülhagyni. Bombabiztos kerítés kell, jól leásva a föld alá, mert ha nincs nagyjából kifáradva akkor kiássa magát és elcsatangol. Elengedni nem nagyon lehet, mert ha meglát egy nyulat vagy madarat akkor biztos, hogy nem tudod visszahívni. Az enyém tudja az ül, fekszik, pacsi, balra, jobbra, húzz parancsszavakat és persze a nevét. Gyorsan tanult, szerintem felesleges a kutyasuli, ha a szocializációt máshogy meg tudjátok oldani . 10 km futás, fél óra labdázás és még 20 perc szellemi fárasztás és a kutya még mindig toppon van😅egy husky szerintem nem tud kifáradni. Az enyém már alig hallatja a hangját. Régen mikor hoztuk 1 hónap minden éjjelt átvonyított aztán rájött, hogy ezzel semmit nem ér el és ráhagyta. Ha mindenképp kölyköt szeretnél akkor pár napig vagy hétig otthon kéne vele maradni, mert ha tegyük fel hétfőn megveszed, kedden elmész dolgozni, akkor nem fogja érteni, hogy mi van. Elkezd hangoskodni, amit a szomszédok nem fognak értékelni.

2021. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 2 huskym van. Mind a ketten kintiek, van nekik bélelt kutyaház és a kazánházba is bemehetnek. Benti-kintinek akartuk, de sajnos nem maradtak meg a házban télen, kaparták az ajtót, vonyitottak, hogy kiakarnak menni, pedig mindent megpróbáltunk...szoval így lettek kintiek. Tavasz vége felé és nyáron szoktuk beengedni őket a légkondis házba. Van medencéjük is. Az egyik imádja a vizet, a másik a víz közelébe se megy. Kozmetikáztatni nem árt, ha husky mellett döntesz, mert nagyon tudnak vedleni...😅

A lemozgatásukat, úgy szoktuk megoldani, hogy ősszel és télen meg kora tavasszal 3-5 órát szoktunk velük sétálni, ebben benne van a futás, esetleg a szánhuzás is. Plusz a játék a séta elott/után, attól függ, hogy van időnk. Tavasz végén és nyáron úgy oldjuk meg a lefárasztásukat, hogy reggel, hajnalban játszunk vele 15-30 percet, mert annyit bírnak..😅 A séták meg lecsökkennek nálunk este max 2 vagy 2,5 órára, mert annyira nem bírják a meleget, lehet, hogy másé bírja, de az enyéim nem. 😅 A tanitásukhoz,rengeteg türelem kell és kitartás, nagyon makacsak és önfejűek tudnak lenni, határozott gazdikhoz valóak. De, ha kutyasuli mellett szabadidődben rá szánsz a tanitására fél vagy 1 órát, akkor nem lesz vele gond.

Nálunk kb. 7-8 órát vannak kint egyedül a kertben, nem volt gond velük,minden a nevelésen és a lefárasztásán múlik. Ha nincs lemozgatva normálisan, akkor szöknek, sokat vonyitanak, egyféle "husky drámázás"-ra is hajlamosak (mi ezt így nevezzük facen a huskys csoportban), de ez a fajta "dráma" alap hozzájuk. 😅

Nekünk, nem sikerült sajnos macskákhoz szoktatni őket...a kutya sulis oktatonk azt mondta, hogy nagy a vadászösztöne, ami tényleg így van...de egyáltalán, nem lehetetlen.

2021. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor tényleg ennyire durván szenvednek a melegben? Megeri egyáltalán husky-t tartani? Nyaralásokat hogy lehet megoldani? Mert mi pl szoktunk menni túrázni tavasszal/nyáron jó időben. De ekkor a husky k kidőlnek. Ilyenkor mi a teendő?
2021. szept. 7. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Mióta van huskym nem mentem nyaralni. Persze meg lehet oldani kutyapanzióval vagy rokonokra rásózni addig a kutyát, de nem tenném. Én személyszerint kicsit se bántam meg, hogy huskym lett.

1es voltam

2021. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Mi a rokonokra (velük nap mint nap találkoznak, ismerik őket, tehát ilyenkor is meg van a kellő foglalkozás) bízzuk őket addig, de max csak 1 hétig megyünk nyaralni. Egyáltalán, nem bánjuk, hogy huskykat tartunk, sőt!

Túrázást, esetleg úgy tudnád megoldani, hogy hűvösebb vagy esősebb időben viszed magaddal. 😅

2-es voltam

2021. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén husky gazdi vagyok.

Nézzük sorba:

Túra: bírják a fizikai aktivitást mivel szanhuzok, igénylik is, ha olyan az idő egész nap mennének és nem faradnak el.

De igen, melegben nem lehet őket mozgatni. Az enyémnek van az udvaron egy pancsoloja, abban szokott hűsölni vagy bent a jarolapon.

A vizet imádja, azzal nem lenne gond.

Kert: szeret a kertben is, a házban is. Igazából leginkább ott ahol a gazdája van.

Egy a fontos: kertbe magas kerítés és mindenhol lebetonozva alul. Mert ha felül nem jut ki akkor kiassa magát. Az enyém szerencsére nem extrém szökős de van olyan husky akinek a magas kerítés se elég magas mert megmásszák.

Macska: nem. Kölyök korától kezdve sem. Túl nagy a vadaszösztönük.

Kutyasuli: valamennyit lehet rajtuk formálni, de ritka a teljesen jól nevelt husky, mert egyszerűen túl makacsak.

Póráz nélkül: inkább ne. Mint mondtam szökősek, makacsak. Lehet hogy egy ideig behivhato aztán gondol egyet és elsprintel a másik irányba. Az életben nem éred utol.

Napi 8 óra egyedüllét. A enyém is ennyit van egyedül. Körülmények és nevelés kérdése.

Nem hangos. Eleinte még kölyök persze az lesz. De egy felnőtt már nem. Ugatni nagyon ritkán ugat, vonyitani is csak néha.

Farasztas: nyilván sokat mivel munkakutya.

2021. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, régi kérdés,de talán másnak még segíthet. Nekem ausztrál juhászom van. (Nem összekeverendő az ausztrál pásztorkutyával) egy örökmozgó szeretetbomba, aki mint egy kis matrica, úgy tapad rám. Éppen ezért a kertben tartást én egyáltalán nem ajánlom. Egy aussie a gazdi közvezlen közelében boldog, kint egyedül nem lesz egy boldogságtól kicsattanó kutyus.
2023. márc. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!