Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy gazda...

Mit lehet tenni, ha egy gazda a környéken sosem hajlandó megkötni a kutyáját séta közben?

Figyelt kérdés

Már egyszer nagyon össze is vesztem vele, mert a kutya mindig irdatlanul ugatva átszáguld az úttesten is és ugatja az enyémet, bár meg még nem támadta csak kb 1-2 méterre ugat tőle. A gazda meg mindig tojik rá csak hívogatja a távolból hogy naa gyere vissza, gyeree. De semmi tekintélyt parancsoló nincs benne. Ugyanígy ha kószál a kutya nem tudja behívni. (Mármint ha én megyek valahová kutya nélkül akkor is látom hogy tökre nem fogad szót. Szóval egyszer már össze is vesztünk mert én mindig rákiabáltam hogy menjen el aztán még a másiknak állt feljebb, hogy milyen jogon szólok a kutyájára, meg nem is bánt és én biztos rugdosom... Szóval idióta az ember. Korábban ütötte is el azt a kutyát az autó, akkor is annyit tudtak rá mondani, hogy megtanulta hogy ne fusson ki a kocsik elé...

Hiába próbáltam egyszer mondani neki hogy nem is szabadna kutyafuttatón kívül elengednie a kutyát, de nem foglalkozik vele, továbbra sem köti meg.

Mit lehet ezzel tenni? Helyi közterest kell felhívni? Szervezetet vagy mit? Lassan nonszensz az hogy ha meglátom őket inkább másfelé kell sétálnom mert állandóan jön ránk a kutya. Attól félek egyszer tényleg megkapja az én havanesemet vagy ha kisgyerek van velem halálra ijeszti. (közepesebb termetű).

Egyébként, leszámítva az autós elütést..., jól bánnak a kutyával szóval állatvédőket nem tudok emiatt hívni. Előre is köszönöm a segítséget!

(Korábban nem volt baja amúgy vele, nem verekedtek össze meg nem bántották egymást, de úgy két éve tiszta kattant és állandóan így viselkedik, de én már nem bírom idegekkel..)



2021. szept. 8. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen. Jegyzőhöz kellett fordulni, mert az ő hatásköre volt. Kapott egy 200 ezer forintos büntetést, mert többszöri felszólítás ellenére sem kötötte meg a kutyáját. Azóta úgy néz ki, hogy megtanulta a szabályokat. :)
2021. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jelentgetésen kívül nem tudsz semmit csinálni sajnos.


Felénk is vannak ilyenek, elviselem őket, vagy másik irányban sétáltatok.

2021. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!