Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet az oka annak, hogy a...

Ez lehet az oka annak, hogy a szomszéd kutyája mindig ugat, mikor megyek el?

Figyelt kérdés

A szomszédnak lett egy kutyusa lassan 1 éve. Miután nagyobb lett elkezdett mindig ugatni rám, sokáig azt hittem, hogy a területét védi, de aztán rájöttem, hogy nem. Egy ideje már mindig megsimogatom, mikor megyek el és annyira örül neki (nekem) szegény kutyus, hogy azt sem tudja mit csináljon örömében. Pacsit ad, dugja a fejét, hogy simogassam, ugrál. Ha befejeztem a simogatást és mennék el, akkor pedig megint ugatni kezd. Mintha azt akarná, hogy foglalkozzak vele. Annyira sajnálom szegényt, mert nem nagyon foglalkoznak vele. Egy fiatal páré a kutyus, van 2 kisgyerek is, de sosem játszanak vele. Ha az udvaron vannak a kutyára szinte nem is figyelnek, se egy simogatás, se egy kedves szó hozzá, semmi. Pár hete dolgoztak náluk, nyitva volt a kapu, és a kutyus kiszökött, a mi kapunk is pont nyitva volt és bejött hozzánk, aztán alig akart kimenni. :D

Ott akkor jól megdögönyöztem, játszottam vele. <3

Azóta meg talán mégjobban figyel engem. Szerintetek jól gondolom, hogy azért ugat rám, hogy menjek oda hozzá? Szerintetek ha vennék neki valami jutalomfalatot és néha adnék belőle neki baj lenne?



2021. szept. 8. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem kéne magadhoz édesgetni, és a tulaj engedélye nélkül semmit ne adj neki enni.


Hiába hogy szegény kutyus, az ő kutyájuk.

2021. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem feltétlenül. Inkább csak annyira ingerszegény a környezete, hogy ez az egy kapcsolata van a külvilággal, ha ugat kifelé. Szomorú. Az ilyeneknek minek állat?
2021. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Te a szomszédokat figyeled egész nap, hogy mennyit foglalkoznak a kutyával, vagy honnan veszed, hogy nem foglalkoznak vele? Az is lehet, hogy szimplán szeret barátkozni. Az én kutyám pl ha vendég jön, addig nyüszög, ugat, amíg nem köszönhet az illetőnek, pedig rendesen van vele foglalkozva.

Ha magadhoz szoktatod, a végén még te okozod a vesztét, mert kiszökik és elüti az autó, vagy más emberekkel is így fog csinálni és megmérgezik. Kapun keresztül soha, senkinek a kutyájával nem szabad barátkozni, akkor sem, ha a kutya gazdája engedi és akkor sem, ha extra cuki és barátságos a kutya.

2021. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Beszelj a szomszeddal,hogy hobbibol szivesen jatszol a kutyajukkal ,mert kedvelitek egymast.


Szerintem kolcsonadjak szivesen. A leiras alapjan.

2021. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Szeret teged es koszon ... en ha megyek a noveremhez latogatoba, a szomszedjanak a kutyaja mindig koszon nekem :) Egyszeruen birja a formamat :)
2021. szept. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
A 4-es szerintem jó ötletet adott és aki írta, hogy nehogy szökős legyen emiatt az sem butaság ezért azt javasolom, hogy pórázt felcsatolva hozd el, ha megengedik, de igen a leírást látva biztos nem bánják majd.:( Aki pedig írta, hogy egész nap a szomszédot figyeli-e, hát nem kell azért senkit egész nap figyelni, hogy levedd mennyir törődik a kutyájával, azért egy szomszédot meg akaratlanul is látsz, hallasz. Rólam is tudja Mindenki az utcában, hogy milyen nagy kutyás vagyok, szerintem sokan bolondnak is tartanak miatta kicsit, pedig csak köszönő viszonyban vagyunk.
2021. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!