Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még tanítani?

Lehet még tanítani?

Figyelt kérdés
Adott egy fajtatiszta, 3 éves németjuhász szuka kutya, ami még nincs ivartalanítva. Mennyire lehet nevelni? Ismer minket, a családhoz tartozik, de nem én vagyok a gazdája. Mivel allergiás a kutyaszőrre a gazdájának a gyereke, ezért sajnos meg kell válniuk tőle. Szeretném magamhoz venni, mert a 2 éves lányom rajong érte. Nagyon kajla sajnos. Én nevelhetem, vagy forduljak szakemberhez?
2021. szept. 9. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Ha hozzád kerül, az első 4-6-10 hétben amúgy sem nagyon kell kiképző, amíg a kötődése ki nem alakul megfelelően feléd. Legfeljebb annyiból érdemes utanaolvasni, beszélni oktatóval, hogy mire figyelj, mit ne ronts el.

És majd látod 2-3 hónap után, hogy boldogulsz-e egyedül, vagy segítség kell.

2021. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Az elsohoz csatlakozom, eloszor epitsd ki a bizalmat, mert anelkul nem fog hallgatni rad. A jo kikepzo pedig elsosorban nem a kutyaval foglalkozik, hanem a gazdat tanitja meg ertelmezni a kutya jelzeseit, reakcioit, amire helyesen kell neked is reagalnod. Volt mar sajat kutyad? Ugy egy fokkal konnyebb, mint elso kutyanal, addig is olvass a temaban, abbol baj nem lehet. Es soha nem késő elkezdeni tanitani egy kutyat, persze nem lesz mar ra olyan fogekony, mint kolyokkent lett volna, lehet lassabban fogtok haladni, de turelemmel barmit el lehet erni, kitartast hozza.
2021. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

És hogyan építse ki a bizalmat? Lehet nagy szavakat puffogtatni, de a Kérdezőnek alap információi nincsenek meg, így nem is várható tőle, hogy egyedül megoldja. Kell az oktató, de ki kell tudni választani melyik, aki igazán jó, melyik felejtős.

Természetesen egy 3 éves kutya teljesen tanítható.


Az első napokban nem kell hülyére fárasztani a kutyát, de a legalapabb dolgokat el lehet kezdeni vele: szemkontaktus, ahová nem mehet, onnan leterelni, pici séta.

Szerintem örökbefogadás előtt érdemes elvinni a jelenlegi gazdikkal sétálni, ha tud "trükköket": neve, behívás, lábnál séta, ül, marad stb azt még a jelenlegi gazdiknál elkezdeni gyakorolni vele.


A 2 éves embergyerek és a kutya.... Ők ketten folyamatos figyelmet igényelnek majd, amikor egy légtérben vannak. A média sajnos hajlamos hülye elvárásokat kelteni az emberben: ebben a korban és még nagyon sokáig az az elvárható legjobb, hogy az embergyerek és a kutyagyerek kb interakció nélkül, nyugodtan elvan egymás mellett, nem az, hogy állandóan egymáson lógnak.

Az is nagyon fontos, hogy felismerd, kezeld és a saját lehetőségeihez mérten megtanítsd az embergyereknek, hogy hogy néz ki az, amikor a kutya nem szeretné, hogy megsimogassák és hogy néz ki az, amikor igen.

A NEM az ilyen: [link]


Ajánlott "szakirodalom":

Undogmatik blog

Kikopup youtube csatorna (angol)

Vámosi Nagy Nóra Klikk!

2021. szept. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Tanitsd magad.

Mi is felnott kutyakat tanitottunk.


A kikepzo csak a tekintelyed assa ala a kutya elott. Onnantol kezdve el vagy veszve.


Ezek a kutyak mennek a tekintelyre.

2021. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 13. 00:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!