Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen drága egy műtét?

Miért ilyen drága egy műtét?

Figyelt kérdés
Ezek szerint akinek nincs ennyi pénze, annak dögöljön meg a kutyája?

2021. szept. 10. 15:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

A nincs pénz műtétre és haljon meg a kutya vagy akinek nincs műtétre pénze ne tartson kutyát között/mellett vannak lehetőségek.


Alapvetően lehet félretenni havonta valamennyi összeget, mint "otthoni kutya tb" . Évek alatt ez szépen összegyűlik és ha kéne akár egy műtétre vagy drágább állatorvosi kezelésre, már meg is van rá a keret.


Ha ez nincs akkor se haljon meg az illető kutyája, beszélni kell az orvossal, elmondani, hogy mi a helyzet. Kérhet a gazda részlet fizetést, valakitől kölcsön.

2021. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

10-es: vagy olyan családhoz kerül, akinek van pénze állatorvosra...


És képzeld, nagyon sokan elköltenek a kutyájukra 200e Ft-ot, akár többet, csak, hogy segítsenek az állatukon.

2021. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Mert ilyen a világ, és egyessel értek egyet.
2021. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Mostmár szerencsére én sem keresek rosszul, de a kutyám már 15 éves lesz, így megéltünk együtt mindent, köztük a csóróságot is.


Namost a matek nem annyira nehéz ezeknél a kisállatbiztosításoknál sem, messze nem fedezi egy esetleges baleset árát. Így hát havi szinten raktam el neki pénzt. Annyira fix kiadás volt ez, mint a rezsi, csak iszonyú szélsőséges esetekben volt, hogy nem tettem hozzá.


Ha pedig a kutya jól van tartva, nem kell ám hozzányúlni. Gyűlik szépen, és ha megtörténik a baj, akkor nem kell pánikolni. Ennyit megér egy kutya.


Saját orvosra sincs pénzem hirtelen, ezért fizetem magamnak az egészségpénztárat. Nem, nem a munkáltató, hanem az én számlámról vonják saját magamnak. Így ha épp sürgősen magánorvosi ellátásra van szükségem, akkor tudok azzal a kártyával fizetni.


Egyszerre minden soknak tűnik, de kis pénzügyi kultúrával már nem is olyan vészes a helyzet.


Tavaly a kutyámat operálni kellett, 230 lett a vége, egy percig nem volt homlokráncolás.


Ehhez annyi kellett, hogy nyaralás előtt ne csábuljak el, és ne a kiskutyás zsebet fosszam ki, és erre a tartalékra tényleg úgy nézzek évekig, mint ami nem létezik.

2021. szept. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
15%
A doki megteheti ,h lehuzzon embereket. Az a penz eleg neki. Apropenzert nem vesztegeti az idejet.
2021. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Kérj részlet fizetést.
2021. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
15%

"Miért ilyen drága egy műtét?"


Milyen autóval jár az állatorvosod?

Na ezért ilyen drága, hogy azt meg a házát, ha megnézed, finanszírozni tudja a luxus nyaralások mellett.

2021. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%
Szerinte4m nem draga ... ha megtudnak gyoszitani egy allatot, az minden penzt meger! :)
2021. szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18%

hát az aztán minden pénzt megér...


az hogy van világítás meg a paraszt megtermeli a kenyeret és etet téged, az nem ér meg minden pénzt?

2021. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%
10: faluban lakom, és lazán elköltenék 200 ezret a kutyámra, ha az életem múlna rajta. Költöttem már 60 ezret a macskámra is, mikor rosszul volt. Pedig az ugye "csak" egy macska. Nem mindenki vidéki suttyóparaszt, csak halkan megjegyzem, mert annyira szeretitek itt ezt hangoztatni.
2021. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!