Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagyszüleim egy olcsó...

A nagyszüleim egy olcsó macskatápon tartják a kutyát, lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Idős már, tök egészséges, nincs fogköve, szeretve van de nagyon.

Lehetnek egészségügyi problémái?

/ nem velük lakok ezért nincs beleszólásom de imádom a kutyust/



2021. szept. 12. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, megtanul egeret fogni.
2021. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem lesz tőle semmi baja, de azért egy idős kutyának erősebb minőségű apró szemes tápot kéne ennie
2021. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Semmi baja nem lesz tőle, azért néha ha meglátogatod a szüleidet akkor vihetnél neki friss hús bármely formában, pld:

kolbász, hurka, virsli, 0.5kg tarját, csirke mellet, vagy ami épp akciós a hentesnél, de előrecsomagolt hipermarket -es húst NE adj a kutyának.

Szüleidnek meg javasolhatod, hogy néha adjanak a kutyának egy kis rizst, tésztát, PARADICSOMOT, PARADICSOMOT, PARADICSOMOT a kutyának.


Gondolom azért tetted fel a kérdést mert a kutyának rossz a lehelete a "műkajától",s kb ez lehet rövid távon a legnagyobb probléma ha ilyen olcsó kajával eteti valaki a kutyáját.


Nincs is jobb mint a friss hús és a paradicsom összeállítás, minden kutya imádja, adhatsz neki titokban APRÓRA vágott sárgarépát is, így mindenféle szembetegség elkerüli idős korára a kutyát, de ha nem vágod apró akkor nem eszi meg. :)

2021. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Rizs, teszta, paradicsom?

Semmi szuksege a kutyanak szenhidratra, a paradicsom meg tiltolistas zoldseg naluk. Kis mennyisegben szabad adni, neha, de nem meggondolatlanul tomenytelen mennyisegben esz nelkul.

Egyebkent lehet, a macskakaja sósabb, mint a kutyakaja, igy jo esellyel lesznek majd veseproblemai, vagy mar vannak is, csak kezdetleges stadiumban.

2021. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem, az én kutyám is a legolcsóbb macskatápon élt öreg korára, semmi baja nem lett.
2021. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Macska kajának magas a taurin tartalma ami nem jó hosszú távon a kutyának. Ha meg még olcsó is az pléne rossz.


Ismerek egy yorkit, gazdiknak ideiglenesen ki kellett menni külföldre. 1,5 hónapra. Addig az anyjánál volt a kutya. Egy brutális dús és szép szőrű yorki volt. Mikor újra láttam a kutyát ki volt hullva a szőre,matt is volt,sovány volt. Kérdetem mi történt a kutyával? :O 1,5 hónapig az anyja vigyázott rá és macska tápot adott neki. Mondtam sürgőssen térjeneke vissza kutyatápra. Szerencsére a kutya rendbe jött, de 2 hónap kellett,hogy régi legyen.


Szóval nagyon nem ajánlom a macskatáp etetését. Miért olyan nagy dolog kutyatápot venni?? Tengeri malacot sem etetünk pl hal táppal.

2021. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudom es mar beszeltem veluk tobbszor de nem hallgatnak ram.

Pedig szeretik nagyon es mindene megvan csak a kajara semmi figyelmet nem forditanak

2021. szept. 12. 19:03
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Úgy tudom, hogy a kutyának nem okoz gondot az ÉRETT paradicsom, akkor lehet baja tőle ha éretlenül eszi mert akkor van egy vegyület benne amire a kutya szervezete rosszul reagál.

Rizs, tészta valóban nem a legjobb kaják, de NÉHA nem árt, nem írtam olyat, hogy minden étkezésre adjanak vagy tésztát/ rizst vagy mind a kettőt, néha belefér, sőt, szereti.


Mondjuk nem öreg kutyának mert az nehezebben mozogója le.

2021. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

#3


paradicsom?


te hülye vagy

2021. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha teheted, csináltatsz egy átfogó vérvizsgálatot a kutyának.
2021. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!