Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék kutya vagy...

Hogyan tudnék kutya vagy macska eledel gyártásába fogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Eszembe jutott egy kisebb vállalkozási ötlet.

Biztosan sokan ismeritek a BARF etetési módszert. (Ez egy nyers húsos étrend.) Nagyon egészseges ha jól el van készítve a menü. Viszont én szeretnék eladásra is gyártani. Ezt úgy vitelezném ki, hogy az izomhúst, csontos húst, belsőséget, gyümölcsöt/zöldséget együtt darálnám le, nagyon finom pépesre és kockatömbökben fagyasztanám le. Ez kerülne eladásra egy kisebb útmutatóval és adagszámláló táblázattal. (3-5 kg-s kutyának mondjuk 1-2 kocka, 15 kg-s kutyának 4 kocka, stb.)

Az ötlet szerintem nagyon ütős. Ezekhez milyen végzettség kellhet, illetve hogy tudnám beindítani a vállalkozást?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2021. szept. 12. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Uhh, kérdező...az egyik ismerősöm "csak" a szörpjeit/lekvárjait akarta hivatalosan eladni, hát ne tudd meg..

Az biztos - és szinte borítékolható -, hogy a saját konyhádban nem "pancsolhatsz", szigorú higiéniai előírásoknak kell megfelelned. Hűtés, mosogatás, tárolás, stb.

2021. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A lottónyeremény után, keress egy ügyvédet!
2021. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Sok-sok egeret kellene megfogni! Minden táp csirke, marha, meg mindenféle ízesítésű. Ha lenne egér, fagyasztva, hatalmas biznisz lenne. Persze azoknak, akik hallgatnak a Macskákra!!!
2021. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


1. Ha már ilyesmikben gondolkozol, akkor ajánlom hogy fusd át a PetChef oldalát. Ők utaznak hasonlóban (csak ők frissen szállítanaki ki, nem polcra gyártanak), szerintem ötleteléshez jó megnézni az ő menüjüket, marketingjüket. Én úgy látom valamiért bejött nekik az üzlet, szóval valamit tudnak.


2. Minden hús izom.


3. Nem kötekedni akartam, csak a többi része engem is érdekel a kérdésnek, ezért válaszolni akartam.


4. Még a Cápák között műsorban volt kutyatorta ötlet. Végül az egésznek főként az ötlet gazdák miatt sok buktatója volt, de érdemes megnézni, mégha te nem is szórakoztató terméket akarsz forgalmazni. Csak nagyon jó problémákat/kérdéseket vetettek fel a cápák. Ha van rá 20 perced, érdemes.


Még 5. hogy esetleg egy komplett barf üzletben is gondolkozhatsz, akár online formában is. Ilyen van pl Soroksáron is.


A vállalkozáshoz meg kell egy csomó papírmunka, de első sorban a beszállítókat, a termelőket is össze kéne szedni, és velük is leszerződni. Igényfelmérést is biztosan végeztetnék, mielőtt túl sok pénzt ölnék bele.

2021. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ja, tirpák falván rácuppannának az egér ízűre tuti. Még a család is két pofára falná.

Egy normálisabb macska, akivel foglalkoznak is, nem bio egérfogónak tartják kibaxva az udvarra, biztos a belét is kihányná tőle.

2021. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A nyers hús tárolása és feldolgozása az egyik legszigorúbb. Még állati célra is meg kell lennie a HACCP rendszernek. Tehát fog kelleni egy teljesen különálló hűtő a késznek, egy külön a hús alapanyagnak, egy kölön a zöldségnek. Min. 2m magasan kell csempézni, kint kell lennie a fertőtlenítőnek, vezetni a takarítási naplókat, hűtő hőfokok naplóját. A kész nem találkozhat a bemenő oldallal, tehát külön be és kijárat kell. Állatnak lesz, de folyamatosan ugyanolyan minőséget kell tartani, így kell recept. Húst nem dolgozhatsz fel fa tőkén, csak rozsdamentes edényeid lehetnek...

Állatorvosi pecsétesnek kell lennie minden alapanyagnak, pontosan meg kell tudni mondani, hogy melyik kocka melyik beszállító, melyik napi szállítmányából készült. Allergén lista is kell, és bár nem olyan szigorúan, mint embernek, de le kell írni mi van benne. Címkéző, csomagoló, dátumozó kell.

Szóval van néhány alap dolog, ami milliókba kerül. Ez van, ha ételről van szó!

2021. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt már van ilyen, masrészt én nem venném meg. Szeretem látni mit adok a kutyának, én is rakom össze.
2021. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Pfuh,csak az engedélyekre és a gyár nyitására rámenne a gatyád is.

Akkor még nincs csomagolás,szállító cég (hiszen fagyasztott árut nem adhatsz fel postán..),minőség ellenőrzésen átesnél heti szinten kb,csomagolást fel kellene cimkezni és lejárati dátumot kellene becsültetni..


Nagyon nagyon sok minden kell ehhez :D

2021. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Plusz kell kockakészítő gép, ami megbízhatóan tök ugysnolyan kockákat csinál ipari mennyiségben.
2021. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, azért ne add fel, mert az ötlet jó :) Kezdhetnéd kicsiben is, előbb csak a kutyás haveroknak "kóstoló", aztán bővül majd a piac. Ha beválik, bőven ráérsz engedélyekért futkosni és NÉBIH-szabályoknak megfelelni.

Egyik ismerősöm nagylánya tortákat kezdett sütni, nagyon hamar elkezdtek érdeklődni a termékei után. Most már ott tart, hogy az anyukája megsüti a tésztát, ő pedig gyönyörűen feldíszíti őket. Egyelőre nem élne meg belőle, de egyszer talán az is meglesz, és hozzá a mindenfelé engedélyek is.

2021. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!