Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éles helyzetben nem védene...

Éles helyzetben nem védene meg a kutyám?

Figyelt kérdés

2 és fél éves szuka staffordshire terrier. Egyik nap két közepes testű kutya jött hozzánk kekeckedni, kapott az enyém felé, gyorsan elrántottam és üvöltve elzavartam őket. 3 héttel ezelőtt pedig egy tacskó keverék kóborolt, megkapta a kutyámat, de az enyém csak nézett bambán, kicsit piros is lett a pofija, baja nem lett. Azt is én küldtem el az anyjába. Sok ilyen helyzet volt, persze azok már a gazdi szeme láttára akarták ledominálni az enyémet, szabályosan vicsorogtak. Szerencsére a legtöbb kutya jófej, és nincsenek összezörrenések, de eddig (kb 6 alkalommal) egyszer sem morgott vissza az enyém, még csak meg sem ijedt. Végülis örülök neki, mert gondolom bízik bennem, de valahogy elgondolkodtam azon, hogyha olyan helyzetben lennék, ahol egy másik kutya nekem ront, megvédene-e.


Még a saját területét sem védi, egyszer átpréselte magát a kapu alatt egy yorkie, erre szétnyalta az enyém. :D Örülök neki, hogy ilyen haverkodós, nincs vele problémám, de nem vagyok benne biztos, hogy nem hagyná magát szétmarcangolni. Sajnos sok gazdátlan kutya mászkál a környéken, beleértve bull típusú kutyákat, boxer jellegű ebeket. Ha a távolból látom, hogy egyedül vannak, nagyot kerülök, viszont számolnom kell azzal, hogy lesz amikor szembe találom magamat valamelyikükkel, és ha nekünk ront, magamra vagyok utalva.


2021. szept. 13. 12:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem okos o, kis hulye tasko kemenykedik vele szerintem csak nezi mit akar aza kis idegesito “legy” de ha veled lenne vaj tuti megved!
2021. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Örülj neki, hogy a szemében te vagy a falkavezér. NE azért tarts kutyát, hogy téged megvédjen.
2021. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
szerintem a legépszerűbb lenne, ha vennél vmi paprika sprayt, vagy hasonló riasztót. Minek kockáztatnád a kutyád és a te testi épségedet?
2021. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 2 ilyen kutyám volt.

Az egyik ugyan így játszott a többi kutyával. Ha ugatták vagy valami fel se vette. De egyszer volt olyan szitu, amikor egy kutya nem konkrétan rá, hanem nekem ugatott és megindult felém. Az enyém oda sétált és egyből elkapta a torkát. De tényleg full lazán, mintha tényleg ezt csinálná minden nap. Csak pislogtam, még soha nem volt ilyen. Bármilyen idegen, vagy kóbor kutya nyugodtan feljöhetett az udvarra, nem érdekelte. Soha semmi "agressziót" nem mutatott. Még egy kósza egeret sem kapott el soha vagy bármi mást.

A másiknál meg egyszer séta közben, volt olyan, hogy 2 kutya leszaladt az udvarra. Nem igazán izgatta a dolog. De az egyik elkapta a lábam. Na akkor már harapott az enyém is.

Kicsit fura amúgy, kikor ez a tényleg nyugodt kutya, aki nem is ugat igazán, olyan védelmezőbe megy át egy pillanat alatt, hogy az hihetetlen. Meg egyből legyűri az "ellenfelet" és utána még neked kell közbe lépni, hogy ne harapja már át a torkát. Valami félelmetes ez.

2021. szept. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

Ez egy alap dolog, hogyha az ember napi szinten kutyát sétáltat, van nála minimum paprika spray!

Sajnos, rengeteg a felelőtlen gazda, ahonnan kiszökik a kutya és rátámadnak az emberre! Ha kutyát sétáltat, hatványozottan veszélynek van kitéve!

Múltkor épp egy baráti összejövetelre tartottam. A járdán mentem.

Egyszercsak azt vettem észre, hogy egy kutya ront neki a kerítésnek ugatva, morogva, a kapu meg nyitva van!

Az volt a szerencsém, hogy a kutya nem a nyitott kapu felé szaladt, hanem a kerítésnek, ahol már jártam addigra.

Persze, pont most nem volt nálam a kutyák elleni paprika spraym, mert a melós táskámban felejtettem...

Átkozott Murphy törvény!

2021. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%

De, arra vigyázz, hogy a saját kutyád ne kerüljön tűzvonalba, ha használnod kell a sprayt, mert ő is elpusztulhat!

Az idegen kutya meg hagy pusztuljon el! Kit érdekel?! Inkább pusztuljon el a támadó kutya, minthogy ujjak - vagy fülek nélkül - , netán egy életre eltorzult arccal kelljen tovább élned!

Vagy esetleg a kutyádnak legyen maradandó baja!

2021. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#6. A kutyák elleni spraytől elpusztulhat a kutya?


(bocsi kérdező, hogy bele kérdezek)

2021. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
A paprikaspray közbiztonságra különösen veszélyes eszköz és tiltott közterületen. Aki nem akar szabálysértési eljárást, az használjon legálisan hordható sprayt vagy viseljen gáz-riasztót.
2021. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

A paprika spray legális, csak szólok!

Akkor te engedd meg, hogy összeharapdáljon téged egy kutya, ha ennyi eszed van!

De, mi inkább vigyázunk magunkra és a kutyánkra! Köszi!

Ja, és a gázriasztó teljesen hatástalan kutyák ellen!

2021. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

"A magyarországi jogszabályok szerint közterületen csak 20 g töltőtömeget meg nem haladó, kapszaicin („pepper”) hatóanyagot nem tartalmazó spray viselhető, rejtett módon. Az ettől eltérő önvédelmi sprayk közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősülnek. Ezek magánterületen birtokolhatók és használhatók, de közterületi viselésük szabálysértésnek minősül, és akár 50 000 Ft pénzbírságot is vonhat maga után."

Ne biztass másokat szabálysértésre. A gáz-riasztó pedig tárazható kapszaicin töltetű lőszerrel, ami ugyanaz.

2021. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!