Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadott egy kutya és én...

Megtámadott egy kutya és én hozzávágtam az ásványvizes palackot, ha feljelentenek mi fog történni?

Figyelt kérdés

Előszöris utálom az állatokat, félek tőlük! Ahogy mentem ma haza, láttam egy "dögöt" ami a kapunk előtt állt, én be akartam menni az meg elkezdett ugatni én megijedtem és felmásztam a kapunk tetejére és torkomszakadtából elkezdtem üvölteni erre még mérgesebb lett az a dög. Ugatott össze-vissza én meg csak sírtam, szomszédok meg csak néztek körülöttem:(, egyik se segített volna. Ekkor elővettem egy félliteres üveget és hozzávágtam, de nem találtam el, csak a hátsó felét. Beugrottam az udvarunkra és gyorsan beszaladtam, anyukám nyugtatgatott, nagyon remegtem az ijedelemtől. Mikor anyukám kiment a dög már nem volt ott, de a szomszédok, közüllük az egyik nagy állatvédő, azt mondta, hogy nem hagyja ezt annyiban és feljelent engem és az anyukámat. Egyébként anyukám szereti az állatokat, de én utálom. Mi lesz ha fel leszek jelentve?

15/L


2010. aug. 31. 11:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Éretlen vagy, csak ezért utálod őket! Anyukád igazán megtaníthatná mit kell tenned ilyen helyzetekben! Nem érdekel ha lepontozol!
2010. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem leszel feljelentve, szerintem, de ez nem egy állapot, hogy ha kutyát látsz fel kell másznod a kapudra.

Keressél már egy szakembert, pszichológust, aki kineveli belőled ezt, mert ha most nem is, de később komoly bajod lehet ebből.

Sok emberben ellenszenvet kelthet a viselkedésed.

Őszintén szólva bennem is. Engem ötször harapott meg kutya, és van saját kutyám, mégsem félek tőlük, sőt szeretem őket.


Anyukád a tanú, hogy rettegsz a kutyáktól, ennyi elég, akármit szól a szomszéd.

Egyszer, ha mondjuk leszúrsz félelmedben egy kutyát, abból már nagyobb bajod lehet, mert az állatkínzás bűncselekmény,(2 év szabadságvesztés), és ha van tanú, aki szerint a kutya nem támadott meg, de te leszúrtad, akkor lesz egy kis priuszod.

2010. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Marhaság, ezért nem fognak feljelenteni. Neked viszont mihamarabb el kellene menned pszichológushoz, mert így önveszélyes vagy. Komolyan, nem bántani akarlak, de ha egy 50 kilós kutyánál csinálod ugyanezt, akkor esély van rá, hogy az a kerítés tetejéről is leszed téged még akkor is, ha amúgy egy békés állat és normál esetben tudomást sem vett volna rólad. Az örjöngés, hiszti, ordibálás könnyen felhergeli a kutyákat és akár rosszul is elsülhet a dolog. Tehát jó lenne ezt a fóbiádat kezeltetni, hogy ne félj a kutyáktól. Neked is egyszerűbb lenne az életed ha helyesen tudnád kezelni az ilyen helyzeteket.
2010. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is kezeltesd magad. Am is mi ez a megnevezés, hogy "dög"...pfff...egy élőlényről beszélsz nem zavar?
2010. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
92%
Ha a kutya szabadon volt, póráz nélkül, akkor eleve a gazdáját kell megbüntetni, mert nem tartotta be az előírásokat. Ha megtámadott, és védted magad, azért senki nem fog megbüntetni téged. De egy jótanács: a kutya érzi, ha félsz tőle. Legközelebb kerüld el inkább, várj egy kicsit távolabb, hátha elmegy. Ha kiabálsz, meg megdobálod, azzal pedig csak még jobban felbőszíted, és a végén akkor is megharap, ha egyébként csak barátkozni próbált...
2010. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Minek kell ehhez szakember, utálom az állatokat és kész, ezen nem lehet javítani, de nem is akarok. Az meg, hgoy akkor volt ott a véletlen műve.
2010. aug. 31. 12:15
 7/28 anonim ***** válasza:
48%
Tanuljatok meg előbb olvasni! A hölgy azt állítja, hogy egy szabadonlevő kutya ugatta, és támadás is lett volna belőle, ha nem mászik fel a kerítésre. Mit szólnátok hozzá, ha a te gyereketekről tépné le a bőrt és a húst egy kóbor kutya csak úgy?
2010. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

"Előszöris utálom az állatokat"

na itt kezdődik a baj. Simán megérzik.

Egyébként nem kell félned a feljelentéstől, az hülyeség. Egy PET palack nem okoz fájdalmat egy állatnál.

Nincs jogalapja a feljelentésnek, de egyet értek az előttem szólókkal próbáld meg a saját érdekedben legyőzni az útállatodat és a félelmedet.

2010. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ez kóborkutya volt, tényleg jobb lett volna ha várok egy kicsit. De ahogy megálltam és a szemembe nézett totál megijedtem tőle, és onnantól már történt ami történt:(
2010. aug. 31. 12:21
 10/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem fog senki feljelenteni.

De az, hogy utálod az állatokat...én sem vagyok egy óriási állatbarát, de azért ez elég sokat elárul egy emberről.

2010. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!