Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám, lány, 4 éves,...

Van egy kutyám, lány, 4 éves, és nem vad egyébként, de ha fél, akkor rettenetesen agresszív tud lenni. Rám vicsorog, morog, és megfogom a tarkóját, de az nem hat. Attól félek, hogy egyszer megharap, és el kell altatni. Mit tegyek, hogy nyugtassam le?

Figyelt kérdés
2021. szept. 13. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Mitől fél? Ivaros? Kutyaiskola volt?
2021. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Az én kutyusom is félelmi agresszív. Bár már nagyon szépen haladunk és mostanábam még csak rám sem morgott, de volt időszak, amikor nagyon aggódtam miatta.


Nehéz pontos tanácsod adni annyiból, amit leírtál. Nekem az vált be, hogy nagyon sokat futunk. Ez valamiért mindig megnyugtatja és helyreáll a rend a lelkében. Illetve nem szabad túl szigorúnak lennem vele. Például büntetésként nem szoktam megfogni a tarkójánál fogva, mert azzal csak elveszíteném a bizalmat, amit eddig felépítettem és újra jobban félen tőlem.


Úgyhogy az én tippem: sok-sok mozgás (közös futás és kalandok), illetve ne legyél túl szigorú a büntetésnél. Úgy is érti, hogyha csak leszidod.


Ja és elolvastam egy tucat könyvet, de pont az ellenkezője jött be, mint amit a szakirodalom ajánl. :D

2021. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen kérdésre mit lehet írni? Drága mérdező, megértem, hogy az oktatás színvonala kritikán aluli, sőt, márva szüleid idejében is az volt, így ők sem tudtak segíteni neked a tanulásban. De próbáld meg szép, kerek mondatokban kifejezni a problémádat. Milyen helyzetben fordul elő, hogy a kutyád agressziót mutat rád? Miből gondolod, hogy ez félelmi agresszió? Ha pedig valóban félelmi agresszió, akkor miért nem a megoldáson gondolkozol és miért az altatás kerül szóba?
2021. szept. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Ez félelmi agresszíó,gondolom bántottátok 'nevelési célzattal',és ha most történik valami (rosszat csinál,nem úgy szólsz hozzá ahogy azt megszokta,emeled a kezed vagy a papucsot/tárgyat amivel bántottad) morogni kezd,mert védeni próbálja magát.


Ha bármikor is megijed egy kutya akkor nem arra van szüksége,hogy markolászd a tarkóját és ledominálni próbáld a viselkedése miatt,még inkább morogni és vicsorogni fog,mert fél és tovább stresszeled! Igen,számíts rá,hogy ha ilyen hülye vagy meg fog harapni,és teljesen jogosan.


Menj el egy kutya iskolába,hogy tudd kezelni a kutyát.Ott téged fognak tanítani első sorban nem őt.

Addig is..

1.Ne bántsd a kutyát.NEM TANUL BELŐLE! Nem érti,hogy miért csinálod,ő csak a fájdalmat és az agressziódat jegyzi meg.(és másét is)

2.Ki kell építened vele egy kis bizalmat,mert abszolút nem bízik benned.Tőled is fél,és nem is bízik abban,hogy majd te megvéded.Ezért ő próbálja saját magát,és ő csak így tudja..

3.Ne engedd,hogy stressz helyzetbe kerüljön.Nem tudom miért kerül gyakran abba a helyzetbe,hogy magát kell védenie,de jó lenne ha változtatnátok rajta.

Egyik családtagnak se legyen akkora kis p*cse hogy az állaton éli ki magát.

2021. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg azt hiszed hogy el kell altatni azért mert megharap, csak mert nem voltál képes megnevelni? :D
2021. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!