Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy parkban egy porazon...

Ha egy parkban egy porazon levo kutya megharap egy szabadon rohangalo kiskutyat ki vonhato felelossegre?

Figyelt kérdés
A harapos kutya gazdaja habar porazon volt az allat (bar nem emberre tamadt), vagy a kiskutya gazdaja mert nem rakott ra porazt?
2021. szept. 14. 22:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Es ugy harapja meg hogy a kiskutya odarohant szaglaszni a porazon levo kutyahoz.
2021. szept. 14. 22:56
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
A kiskutya gazdája. Alap, hogy csak behívható kutyát engedünk el-kérdezés nélkül pedig nem engedjük oda a kutyánkat senkihez.
2021. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem mind a kettő hibás. Rossz a rosszal találkozott, előfordul sajnos.

A kiskutya gazdájának nem szabadna odaengedni mindenkihez a kutyáját (az is kérdéses hogy ez a park hivatalosan kutyafuttató területnek számít-e, mert ha nem, akkor el sem engedhetné ott) viszont a másik gazdának meg nem is való kutya. Aki nem tudja megfelelően szocializálni a kutyáját, annak nem kéne erőltetni az állattartást. Az én kutyám pl pórázon sem agresszív, eszébe nem jutna megharapni egy másik kutyát (ahogy embert sem) mert rendesen van szocializálva, sokat foglalkozok vele. Sintértől van, tehát azt a takarózást sem fogadom el ilyenkor hogy egyesek azt mondják hogy az ő kutyájuk azért problémás mert mentett és rossz múltja van.

2021. szept. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Kiskutya gazdája, mert az övén nem volt póráz.


Ettől függetlenül én sose értettem, hogy akinek tudottan antiszoc, harapós kutyája van, miért nem tesz rá szájkosarat. Jön esetleg egy barátságos (akár kóbor) kutya és megtépi? Én biztosan tennék rá, nem tudnám nyugodt szívvel sétáltatni így.

2021. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3# Tényleg vannak olyan kutyák, akik azért agresszívek, mert rossz az előéletük. Ahogy az emberek, úgy a kutyák sem tudnak ugyanúgy reagálni ugyanarra a helyzetre. Én kutyám sem bántotta egyik zsebcirkálót sem, pedig hányszor odafutottak a semmiből, gazdi pedig majd összeszarta magát, mert rájött, hogy egy barom, persze nem változtat a hülye szokásán.


Mindig az a gazda a hibás, amelyik nem ad a kutyájára pórázt. Mint amikor a részeg sofőrt vonják felelősségre, még ha nem is ő volt a hibás. Ezért kell a szabályokat betartani.

2021. szept. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem tudja megfelelően szocializálni a kutyáját, annak nem kéne erőltetni az állattartást."

Nem tudod, hogy milyen előtörténete van vagy éppen mivel küzd (fáj valamije, rosszul lát, frissen mentett stb). Nekem a leírásból annyi derül ki, hogy a "harapós" semmilyen szinten nem kereste a bajt, a saját dolgával törődött, amíg kéretlenül oda nem szaladtak hozzá.


Az viszont a kutyás etikett alapja, hogy senkihez (se emberhez, se állathoz) nem engedem oda a kutyám, amíg engedélyt nem kaptam rá. Nettó tahóság ráadásul veszélyes is. Sajnos a mai napig ezt rengeteg ember nem tudja, vagy szarik rá mert "Fifike csak barátkozik". Szóval szerintem is egyértelműen a kiskutya gazdája hibázott.

2021. szept. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

A póráz nélküli kutya gazdája a hibás egyértelműen, de a pórázosnak meg rengeteg lehetősége lenne megakadályozni a harapást (pl szájkosár vagy a kutyája fejének lefogása).


3-asnak meg: Attól, hogy van egy jó kutyád, még nem biztos, hogy minden kutyával tudsz bánni. Egy kutya rehabilitációja hosszú folyamat is lehet, amit muszály éles helyzetben csinálni. Előfordul, hogy a gazda (és kiképző), azt hiszi, hogy elértek már egy szintet, de sajnos tévednek és vissza kell lépni. 3 kutya és pár év menhelyes tapasztalat alatt megtanultam, hogy ne törjek látatlanba mindenki feje fölött pálcát.

2021. szept. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen szituban, egy szép darab rottweilerem volt akkor. Nem volt ő kifejezetten agresszív, de tudtam, hogy más kan kutyákkal nem igazán kompatibilis, ezért sose engedtem el, ha volt bárki a közelben.

Egy tacsi méretű keveréket sétáltatott rendszeresen a környéken póráz nélkül egy ötvenes faszi, biciklivel. Azaz ő tekert, a kutya meg rohangált egy 10 méteres körben körülötte. Általában elindultunk más irányba, ha láttuk, hogy jönnek. Akkor is igyekeztem másfele menni, feszt arra jöttek. Odakiabáltam a pasinak, hogy nem barátságos a kutyám, legyen szíves és kösse pórázra az övét, ne jöjjön ide. Azt mondja nem bánt (értitek, a tacsi a rotit... hát marhára megnyugodtam :D). De mondom az enyém lehet, hogy igen, ne engedje ide. Szerinte nem lesz baj.

Odajött a kiskutya, az enyém eleinte ki akarta kerülni, rohangált a lába közt a másik és ugrált rá meg ugatta, tehát hergelte. Párszor rámordult az enyém, ebből se vette a lapot a másik, majd amikor elszakadt a cérna, odaharapott. Még csak nem is vérzett a kiskutya, de óriási visítást rendezett le, mire a csávó nekem esett (!), hogy én miért sétáltatok egy ilyen agresszív dögöt, az ilyet el kell zárni.

Azért az egyértelmű, hogy ha egy roti valóban bántani akarna egy ekkora kiskutyát, egyszerűen kettéharapja valószínűleg. Az, hogy meg se sebesült, annak köszönhető, hogy nem akarta bántani, csak erélyesebben tudatta, hogy nem vevő rá. Én megmondtam a faszinak, hogy nyugodtan kussolhat, ő volt szabálytalan, mert póráz nélkül van a kutyája, ráadásul szóltam, hogy ne engedje rá az enyémre, mégis megtette, örüljön, hogy él a kutyája, és húzzon el a picsába. Innentől kezdve a tag önként indult el ellenkező irányba, ha meglátott minket messzebbről :D

Btw, én nem érzem magam hibásnak, szerintem mindent megtettem, hogy elkerüljem a helyzetet, ő volt gyökér és erőszakos.

2021. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%

Az ÁVT-ben egyértelműen le van írva, ha a gazda tudja, hogy bizonyos helyzetekben haraphat a kutyája, akkor szájkosárban kell vinni.

De a kiskutya gazdája is vétett a hatályos rendelet alapján amikor póráz nélkül engedte a kutyáját közterületre.

2021. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Mindketto hibas.

Mindenkinek akkora kutyat kellene vallalnia, amekkoraval elbir barmilyen helyzetben. Mentett kutyam van, 35 kilo tömör izom, a hatarban csak nem teszek ra szajkosarat, eleg fegyelmezett porazon is, de ha a semmibol feltunik egy poraz nélküli kutya, es jon felenk, bar nem agresszivan, akkor az a minimum, hogy rovid poraz es elvezetem, de olyan rovid, hogy ne tudjon kitamadni, a masik kutyara altalaban eleg rakiabalni es elvonul. Ha viszont agresszivan kozeledne egy nagy kutya, akit nem lehet igy megfelemliteni, es a sajat kutyamon szajkosar van, hogy vedjuk meg magunkat? Sehogy, semmi eselyunk nem lenne, na ezert sem teszek ra.

Lehet mondani hogy kell paprikaspray, igen, kedvezo szeliranyban, megfelelő kozelsegbol mukodik is, amugy lehet tobbet art, mint hasznal, ha befujok vele mindent vaktaban.

2021. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!