Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jellemeznétek ezeket a kutyafa...

Jellemeznétek ezeket a kutyafajtákat?

Figyelt kérdés

Tacskó, Magyar vizsla, Német vizsla, Angol cocker spániel, Dalmata, Ír szetter.


Csak értelmes válaszokat szeretnék!

Előre is köszi! :)


2010. aug. 31. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kicsit bővebben, milyen jellemzés érdekelne? kinek lenne a kutya, hol lakna, mennyi pénzt lehet rá szánni, stb...
2010. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
írd be google-ba, azonnal találsz oldalnyi jellemzést.....
2010. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

1. ingerültségre hajlamos

2. játékos

3. ? ua.

4. butának mondják

5. szintén

6. hűséges


ezek csak sztereotípiák, annak is felületesek. Sokat számítanak az öröklött tulajdonságok, és sokat a gazda.

2010. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az utolsót kapásból megcáfolnám!!! nem tudom, ezeket a "sztereotípiákat" honnan szedted, de a 6 fajtából talán 1-re írtál jellemző tulajdonságot.
2010. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

pl: mennyi ideig él, mekkora a mozgásigénye, kertben vagy lakásban érdemes e tartani, mennyire ragaszkodó, honnan származik, kell e kozmetikushoz vinni, könnyen tanítható e...


Amúgy kertes házban élek, de tartanám a lakásban is és én 21 éves vagyok.


13:25 - Direkt kiírtam az olyanoknak mint te, hogy "csak értelmes válaszokat szeretnék!"

2010. aug. 31. 13:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a pénz nem lényeges.
2010. aug. 31. 13:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

hát ami eszembe jut, az először is a méret... ami hidd el, lényeges. Mi pl. sokszor megyünk autóval rokonokhoz, nyaralni, és hát nem mindegy, hogy egy magyar vizslát vagy egy ír szettert kell a csomagtartóban szállítani (és akkor a csomagjaidnak semmi hely sem jut) vagy mondjuk egy tacsit a hátsó ülésen.

Nekem spánielem van, és nem buta :) viszont nagyon makacs, ami azt hiszem, fajta sajátosság (más, alapból engedelmes kutyákhoz képest)-

a szőrét nyilván látod mindnek, evidens, hogy egy ír szettert, spánielt jobban és többször kell kozmetikázni, mint egy teljesen rövid szőrű magyar vizslát. A tacskó is lehet rövid, hosszú, vagy szálkás szőrű - a kozmetika ettől is függ. Írtad, hogy kint is akarod tartani a kutyát?... hát nem tudom, erre nyilván mindenki mást mond, én ezek közül egyiket sem tartanám kint, de ha muszáj, akkor csak a nagyobbakat, a tacsit vagy a spánielt nem. A vizsla is fázik kint télen, az tuti. Most ennyi jutott eszembe.

2010. aug. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
annyit még mondanál, hogy mennyi idős embernek lenne? mert pl egy német vizslát nem igazán ajánlanék gyereknek, még néha a vadászoknak is komoly fejtörést okoz a német vizslák kiképzése.
2010. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 14:02, persze én mindenképp beengedném őket a lakásba :) Amúgy nem vagyok nagy utazó és amúgy is elférne a kocsiban, mert egyedül élek.


14:15 - Nincs gyerek, magamnak venném.

2010. szept. 1. 13:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Dalmata: Nekem volt dalmatám. Nagyon okos, hűséges, ember szerető. Kertben érdemes tartani de csak a termete miatt. Amúgy jó házőrző is :). Télen viszont ajánlott lakásban tartani mert megfázik a rövid szőre miatt. Kozmetikushoz nem kell nagyon vinni maximum a körme miatt. De azt oltáskor az orvos is levágja a kutyuknak.

A Vizsláról keveset tudok de azt igen, hogy gyorsan tanul és imádja az embereket. Ezt a fajtát télleg kertben jó tartani mert hajlamos ellustulni :). Kérdezz ha lenne kérdésed.

2010. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!