Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért veszi játéknak,...

A kutyám miért veszi játéknak, ha leszidom?

Figyelt kérdés

Ha valami rosszat csinál, mondjuk míg nem vagyok otthon, és hazaérek, már eleve úgy jön elém, hogy látszik rajta, valamit "bűnözött". Ha rájövök, mit, és leszidom, akkor viszont elkezd körberohangálni a házban, vagy ha a kertben vagyunk, akkor a kertben, mintha játszanék vele. De miért? Úgy érzem, így nincs súlya annak, hogy leszidom. Tudom, hogy elvileg nem szabad kergetnem, de akkor mit csináljak vele ilyenkor?

Nem kölyök már, 5 éves, örökbefogadott.


2021. szept. 16. 20:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Mert játszol vele. Odaviszed, megmutatod, leszidod. Amikor megfogod a nyakörvét, akkor nem tud futkározni.

Mondok jobbat, a barátnőm kutyája sántítást is tudott színlelni, mert tudta, hogy akkor nem lesz megszidva! Az átnézés, abajgatás után úgy futott el, mint a nyíl.

2021. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Ramutatok a szetragott Louis Vuitton taskamra es nyugodt hatarozott hangon tudatom a kutyammal,hogy ‘’ Igor,nem orulok,h szetragtad a taskam. Aztan megfogom a grabancat es kisse megrazom az en fejemnel 2x akkora meretu fejmeretu kutyamnak.”



Aztan megfogom a taskat,kihajitom a szemetesbe es csinalom tovabb a dolgom.


A meltosag fontos. H ne billenj ki a lelki egyensulybol.

Illetve gondolkozz el azon,h keves volt a mozgas.


Nalunk akkor marad egybe a tobbi Louis,ha 2 napnal tobbet nem hagyok ki a kocogassal.


Azota minden egyben van es en is kiegyensulyozott vagyok a sok kocogastol. Es az untato soppingolassal se kell farasztanom magam. 😎😁

2021. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem ide illik, de akkor már nem fogja tudni miért szidod. Vagy akkor tedd, mikor csinálja, vagy hagyd az egészet, főleg ha nincs is ott, és nem mutatod meg neki miért van.


Attól függ mi számít nálad szidásnak. Ezt így nehéz megmondani, se a kutya viselkedését nem látjuk, se a tiédet. Lehet hogy olyan jeleket és hangsúlyt közvetítesz felé, ami neki a játékot közvetíti. Nem a szavakat fogja megértei, hanem a testbeszéded. Ha futsz utána, az egyértelműen játéknak tűnhet neki.

Ettől függetlenül, soha nem megyünk a kutya után, mert még messzebb fog menni, te meg követed. Fordítva kell lennie. Ha te mész el, akkor ő fog megijedni és egy idő után követni.

2021. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

A kutya aranyos, tündéri, és boci szemekkel néz bármekkora gáz dolgot is csinált. Ezért leszidod, majd mosolyogsz és megsimogatod. Mit ért ebből a kutya? "Tök jól csináltam mindent, mert még simogatást is kaptam"


Ha rosszaságon kapod, akkor azonnal, határozottan odamész, lekeversz neki mérettől függően egy irdatlan nagy pofont az orrára, a szemébe nézel és válogatott (!) kulcsszavakat mondasz neki. Ha nem néz a szemedbe, akkor megfogod a fejét és visszahúzod.


Ezt jelenti a nevelés. A kutya nem ért másból, csak a szeretetből, gondoskodásból és a dominanciából, de csak külön külön.

2021. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

1es, pontosan azt csinálom, amit leírtál. Odaviszem, megmutatom, leszidom. De gondolom te se úgy gondoltad, hogy attól a pillanattól fogva a világ végéig álljunk így, a nyakörvét/grabancát fogva. Na, hát ahogy elengedem, akkor kezd el szaladgálni.Addig, míg el nem engedem, egyértelműen meghunyászkodik. Utána indul be a rohangálás, ami számomra így tök értelmezhetetlen.


A kutyát megrángatni nem feltétlenül szeretném, mert tudtommal a fizikai erőszak nem épp a legjobb nevelési módszer...persze nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek. Egyébként nem futok utána, ezért is írtam, hogy TUDOM, hogy nem jó utána futni. Ignorálni szoktam büntetésként egy darabig.

Egyébként a példát, hogy milyen esetekben fordul elő, direkt azért írtam, hogy egyértelmű legyen, a kutya tudja, hogy csinált valamit. Ha nem csinált semmit, azonnal jön az ajtóhoz, és vár arra, hogy magamhoz hívjam, hogy köszönthessen. Ha rosszat csinál, akkor már eleve úgy jön elém, hogy odasunnyog az előszoba ajtajába, és egy tipikus nézéssel pillant rám - akkor, amikor még ugye nem is tudhatom, hogy csinált valamit.

Szóval nem igazán tudok itt pár kommentet értelmezni, mert leírtam már egy szituációt fent.

2021. szept. 16. 20:48
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
A kutya nem ért emberül. Nem érti mit mondasz neki. Max. a hanghordozást érti, talán. Kb. ugyanaz, amikor a kutya ugat, nem értjük, hogy mit is akar valójában, max. találgatunk.
2021. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

"A kutyát megrángatni nem feltétlenül szeretném, mert tudtommal a fizikai erőszak nem épp a legjobb nevelési módszer..."


Konkrétan de. Ez az egyetlen hatásos nevelési módszer :D Miért szerinted miből fog tanulni? Itt nyugodtan engedjük el a mostanában divatos lett "átérző", "együttérző", "pszichológiai nevelés" és egyéb pc szarságokat. A kutya alap érzelmeket ért, és akkor is bepróbálkozik amikor észre sem veszed. Ha dominancia próbát tesz, és te tudtodon kívül elveszted, akkor ő azt győzelemként éli meg, és azt fogja hinni ő a te gazdád. Nem kell agyonverni, de fizikálisan éreznie kell az erőfölényt, és tudnia kell, hogy akár mikor "elpusztíthatod". NYILVÁN NEM FOGOD, de erről szól a dominancia. Ebből ért. Erre pedig akkor van csak szükség ha nagyon elkanászodik, ami viszont már a te hibád, hogy hagyod neki.


(ha ezt az egészet hitetlenkedve olvasod, akkor nézd meg hogy képzik a profi drogkereső, bombakereső, egyéb munkakutyákat, akiknek minden esetben engedelmeskedniük kell)

2021. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%

Na 7-s mindenki lepontozott(én nem)

Tudsz küldeni linkeket,-megerősítve az utolsó 3 sorodat?

2021. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7%

8 igen lepontoznak, mert 2021-ben azért van háziállatod, hogy egész nap gügyögjél hozzá, és tiktokra tedd ha vicsorog. Mindenki gyűlöli az állatait, de azt hazudja, hogy szereti, nevelni pedig lusta, és nem is tudja mit jelent a nevelés.


Bármelyik kutyakiképző / nevelőhöz elmész, ezt megerősíti, viszont javasolnám neked, hogy beszélgess olyannal, aki speciális kutyákat képez. Biztos van egy ismerősöd akinek az ismerőse ezzel foglalkozik.

2021. szept. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem. azért pontoztak le mert egy barom vagy, akinek alap ütni-verni egy állatot.
2021. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!